Audiohobby.pl

Jaki kabel po Conducfilu?

domzz

  • 1113 / 5871
  • Ekspert
02-08-2012, 19:02
Właśnie szukam rojaśniającego kabla do ortho TDS-5. Możliwe, że DHC właśnie by się nadał (lub srebro, które i tak przetestuję od DJ).

Tak na marginesie to dzięki DHC przypadkowo zrobiłem z zamulonych Technicsów RP-F290 połączenie SRH940 i K701, które mają solidny bas! To był przeskok jakościowy, dzięki wymianie kabla 3x większy niż np. w CAL!
Obecnie można dostać jeszcze Panasonic RP-F295 (te same przetworniki) za ~90 zł, więc polecam się pobawić, a otrzyma się słuchawki z naprawdę wysokiej półki, do tego jedne z najwygodniejszych jakie miałem na głowie.

Z DHC jest mały problem - jest ciężko dostępny i stosunkowo drogi. Może jakieś zbiorowe zamówienie?

zibra

  • 812 / 5050
  • Ekspert
02-08-2012, 21:00
Popytaj Forza Lazio, mial dostep do tej miedzi. Srebro jakie mialem to najlepsza mozliwa holografia, ale tez dosyc dosadny bas. Tak wiec calkowicie inne spostrzezenia vs stereotyp. majkel tez sluchal takiego IC. W samych sluchawkach nie probowalem, ale Patrykvel probowal przy CAL i chyba odczucia mial podobne. Mi sie rzeczywiscie DHC z ortodynamikami podoba jak zauwazyl Majkel.
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

Mayster

  • 5 / 4533
  • Nowy użytkownik
02-08-2012, 23:55
IC na srebrze mozna zrobic tak, ze bedzie on gral zupelnie inaczej, niz jak to opisujesz. Oczywiscie zgadzam sie, ze srebro daje doskonala holografie i odmula dzwiek, ale nie zawsze musi tak byc i tez nie wszedzie jego uzycie jest wskazane.

@ dj: znajomy - patrykvel, wspomniany juz tutaj, w swoich denonach uzyl sonolene jako ostatiego kabla i byl najbardziej zadowolony. niekoniecznie \'cudowne\' dhc musi sie sprawdzic lepiej zawsze.

Corvus5

  • 2596 / 5421
  • Ekspert
05-08-2012, 14:14
Na początek sprawdzę Klotza LY 215 + wtyki RCA.

patrykvel

  • 282 / 4754
  • Zaawansowany użytkownik
05-08-2012, 14:32
Akurat w denonach mialem jakis inny kabel z miedzi OCC, sporo grubszy od DHC, ale i tak sonolene 3014 gra naturalniej z Denonami. Aktualnie w Hifimanach He-6 mam jakas miedz OCC ktora byla w zestawie, ale z przyjemnoscia wyprobowalbym jakas posrebrzana miedz. Powinna byc taka hybryda samego srebra w CALach oraz samej miedzi w Hifimanach.

domzz

  • 1113 / 5871
  • Ekspert
05-08-2012, 15:51
Jestem właśnie po recablingu ortho TDS-5. Kupiłem je z kablem Cordial CPK 220, który wymieniłem na DHC i odziwo okazało się, że DHC całkowicie zniekształcił przekaz, góra wcale sie nie poprawiła, średnica zniknęła, a uwydatniłyu się częstotliwości z okolicy 200-400hz, scena się spłaszczyła, a dolny bas zrobił się kluchowaty. Szybko wróciłem do CPK 220, który wydaje się być niezwykle naturalnym, a przy tym detalicznym kablem. Muszę potestować tego Cordiala na moich różnych Technicasch.

majkel

  • 7476 / 5954
  • Ekspert
05-08-2012, 16:37
CPK 220 to świetny kabel jeśli się spasuje ze słuchawkami. Kiedyś zrobiłem nim jedne CALe, dwa kable puściłem równolegle, tak jak by to był SONOLENE 3414. Barwa rewelacyjna, niestety ostatecznie przegrał z Conducfilem właśnie ze względu na naturalność i mikro-dynamikę tego ostatniego, który też znacznie lepiej pokazywał "plankton" z tła, a nie uzupełniał zasadniczej prezentacji ciszą. Natomiast to wciąż świetny kabel, bardzo giętki, tylko nieco ciężki gdy puszczony podwójnie. Canare Star-quad są dobre, np. L-4E6S. Bierze się jeden i puszcza potem po jednej skrętce do każdej słuchawki. Są takie koszulki, które pozostają giętkie po zagrzaniu, trzeba sobie tylko splitter wykombinować.

Corvus5

  • 2596 / 5421
  • Ekspert
06-08-2012, 16:27
Na papierze CPK 220 jest podobny do Sonolene 3014, ale z większą pojemnością. Pod ręką Klotz LY215. Niezły kloc, a to był najcieńszy w lokalnym sklepie. Są przecież jeszcze 225 i 240 i mniejszy 206/208. Mógłbym tym chyba żelazko podpiąć.

Ciekawostka apropos żelazka: ojciec znajomego podpinał żelazko do kontaktu przez kabelek z tanich pchełek. Chyba sekundy nie pociągnął ;-)

Corvus5

  • 2596 / 5421
  • Ekspert
08-08-2012, 21:03
Ten klocek 215 ma jedną żyłę w izolacji grubości takiej, co cały przewód sonolene 3014. Nie wiedziałem, że nawet wtyk RCA może nie pomieścić takiej grubości żył.

Corvus5

  • 2596 / 5421
  • Ekspert
08-08-2012, 21:17
Na głowie jeden kanał ma mu klocek, zrobiło się ciężej. Różnic wielkich nie ma, ale są. Z 2 tygodnie może potrwać, zanim przelecę wzmacniacze i będę wiedział czy jest poprawa, czy nie. Wstępnie sądzę, że jest lepiej, bo obecny wzmacniacz przy reaktancyjnym obciążeniu bardzo mocno przeostrza, więc im gorzej (powolniej przez impedancję), tym ostrzej, a tu jest miękko, trochę czyściej. Nie ma przestrzałów, więc wydaje się spokojniejszy, a obecny wzmacniacz ma przestrzał w dźwięku od opóźnionego sprzężenia. Dobre i szybkie sprzężenie jest mu potrzebne do szybkiego wyhamowania dźwięku.

Wiele razy stosowałem powyższą technikę z dobrymi skutkami, ale dopiero przeniesienie drugiego kanału na nowy kabel pokaże czego brakuje, a obecnie pokazuje co przybyło (znaczy nie zniknęło).

Kto poza tym robi słuchawki z wtykami RCA? :D

Corvus5

  • 2596 / 5421
  • Ekspert
08-08-2012, 21:32
Powinno być lepiej. Ziarnistość oddechu jest nienaruszona, czyli nie jest źle. Co ciekawe jest chyba stabilniejszy w wyższych rejestrach i sterowanie jest poprawione. Wokal ma takie brzmienie, że można wyłapywać amplitudy f0 i wielkrotności f0, a nawet próbować układać miejsca formatu 1 czy 2.

Ogólnie tak grube żyły dają nieco większą pojemność, ale zmniejsza się rezystywność (najbardziej) i nieco indukcyjność. Na Sonolene 3014 przy jednym wzmacniaczu mam trochę wydłużone ustalanie dźwięku, a na 215 jest dobre, mój mózg nie potrafi jeszcze(!) określić, że coś jest nie tak :)

Corvus5

  • 2596 / 5421
  • Ekspert
08-08-2012, 21:51
Ważna zmiana, która powoduje, że wszystko muszę przesłuchać na nowo, a zmiana sprzed 2 dni wywróciła balans połowy utworów i zacząłem dopiero słuchać, to teraz muszę ponownie. Dlaczego? Separacja głównego wokalu od efektów/pogłosów poprawiła się znacznie i łącząc z innymi poprawkami chyba doszła do 100%. Wokal idealnie wyraźnie, a pogłos w 100% kompletny. 3014 przy tym nie da pokazać pełnego pogłosu. Gdzieś z tyłu jest kocyk mały. Pisałem ostatnio różnice: była sala 40m (bok) x 5m (tył), ostatnia zmiana to 40m x 20m. Teraz mógłbym powiedzieć, że tył idzie w nieskończoność, nawet 100 metrów.

Jestem bardzo zadowolony :)

Dj

  • 1088 / 4729
  • Ekspert
08-08-2012, 21:59
Ja miałem słuchawki swojego autorstwa na wtykach RCA:) ja kiedyś puściłem masę słuchawek ekranem conducfila 89.. i zagrało mi wszystko bardzo barwnie i kolorowo.

Corvus5

  • 2596 / 5421
  • Ekspert
08-08-2012, 22:06
89xx nie miałem w ręce. Ale ekranem? czyli coś jak koncentryk, czy ekran zwarty z żyłą minusa (masy)?

Corvus5

  • 2596 / 5421
  • Ekspert
08-08-2012, 22:24
Nie wytrzymam dłużej z podziałem między kablami. W wielu przypadkach słuchałem z samej słuchawki z 215, bo dźwięk był tam wspaniały względem bardzo dobrego z drugiego kabla i kanału. Z 215 jest cichszy, znika całkowicie nalot cyfrowy, który ograniczał przestrzeń i przerysowywał. Usuwałem to kilka razy, ale dopiero teraz to zniknęło, choć może na 15kHz i wyżej zostało troszeczkę, bo się zbliża. Inna cecha: chyba wzmacniacz przy pełnej mocy lepiej wyrabia ze sterowaniem. Dodatkowo niskie tony lekko przytykały wysokie, nie ma teraz nic takiego.