Audiohobby.pl

Marantz DV7001 - nie czyta płyt DVD

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
27-04-2012, 20:12
Odtwarzacz jak w temacie. Płyty CD-Audio odtwarza bezproblemowo, nawet przegrywane jednak w przypadku DVD chwilę myśli i wyrzuca komunikat "NO DISC". Płyta czyszcząca nic nie pomogła. Rozumiem, że pada laser, czy soczewka. Moje pytanie brzmi czy usterka ta jest do naprawienia i jakie byłyby ewentualne koszty serwisowania tego modelu? Kupiłem go niedawno i sprzedawca nie wiedział o problemie, twierdzi, że ostatnio koncert na DVD oglądał na nim jakieś 1,5 roku temu, a do tej pory korzystał tylko z CD. Sprzęt mi się podoba i chciałbym go sobie zostawić, jednak jeśli usterka ta jest nie do naprawienia bądź grozi kompletny pad odtwarzacza to raczej go zwrócę...

Dj

  • 1088 / 4662
  • Ekspert
27-04-2012, 21:11
płyt czyszczących nigdy nie używam, lepiej ręcznie przeczyścić.
DVD są różne plusy oraz minusy, sprawdź te i te czy czyta, oryginalne najlepiej sprawdź czy czyta.

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
27-04-2012, 21:42
Oryginalnego filmu niestety nie bierze. Nie chce mi się szukać minusów bo nie mam żadnego pod ręką, gdyby chciał to łyknąłby przecież oryginał? Tym bardziej, że płyta w idealnym stanie...

Dj

  • 1088 / 4662
  • Ekspert
27-04-2012, 21:50
może formatu nie obsługuje?
DVD są bardzo kapryśne, są robione mega budżetowo i podczas eksploatacji to widać.  

Gustaw

  • Gość
27-04-2012, 22:18
Poszukać człowieka, który skalibruje laser. Miałem podobne objawy w CD Rega i po regulacji problemów nie było.

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
28-04-2012, 08:44
Dzięki Gustaw. W przyszłości i tak będę go pewnie wysyłał na drobny tuning więc od razu zrobi się i to. Mam tylko obawy czy przyczyna nie jest inna, czasami w podobnych przypadkach laser bądź mechanizm może być uszkodzony trwale i wymagać wymiany, czy to raczej odpada? Sprzedawca zapewniał mnie, że sprzęt jest mało wyeksploatowany i to naprawdę widać, więc może faktycznie to tylko drobnostka.

ogorek

  • 855 / 5227
  • Ekspert
28-04-2012, 09:00
Próbowałeś tylko na oryginalnych płytach DVD ?

Spróbuj przegrać DVDFab-em 1:1 na nagrywalną i zobacz czy pójdzie (DVDFab ma wersję darmową - próbną).

Jeżeli tak to może jest to sprzęt z innego regionu DVD ?

Ja mam auto z USA i wbudowane w nim DVD nie czyta oryginałów (chyba, że kupiłbym z hameryki).
Komunikat jest "NO DISC". Ta sama płyta przegrana - idzie bez problemu.

Jeżeli to ta przywara to poszukaj w dokumentacji do DVD jak przestawić REGION.
Większość DVD dopuszcza takie dwa lub 3 przestawienia (albo zacznij od tego to zobaczysz na jaki REGION jest sprzęt nastawiony)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
28-04-2012, 09:22
Spróbuję przegrać, w poniedziałek kupię kilka plusów i minusów i poeksperymentuję. Szczerze mówiąc to sprzętu używam tylko w roli transportu CD-Audio, jednak brak odczytu DVD jest martwiący dlatego staram się dowiedzieć co jest przyczyną, aby nie zostać w przyszłości na lodzie gdyby napęd padł całkowicie.