Audiohobby.pl

Dobry wzmacniacz z pilotem do 500zł

Radzio1234

  • 11 / 5793
  • Nowy użytkownik
11-04-2012, 21:44
Witam wszystkich serdecznie.

Od dłuższego czasu rozglądam się po internecie za sensownym w tym przedziale cenowym amplitunerem, który posiadałby chociażby zdalne sterowanie głośnością. Zależy mi na jak najwyższej jakości dźwięku w tej cenie, bo choć nic nie zagra dobrze, to nie znaczy to, że wszystko zagra tak samo źle ;)

Początkowo będzie to podłączone do małych monitorków Tonsil ZGC 30/8/517, a w najbliższej przyszłości do Eltax Liberty 3+ lub ELAC ELR 65 (nie wiem co lepsze?)

Jeśli chodzi o budżet to najlepiej do 300zł (tak wiem, żałosny pułap cenowy), a 550zł to tak max. Ewentualnie może to być wzmacniacz, ale najważniejsze, aby dało się zdalnie sterować głośnością.

Myślałem o Yamaha RX-500 bo jest mega tania, bardzo ładna i mało znana na internecie, a ogólnie Yamahy są znane ze swojej neutralności.

Pozdrawiam.

Dj

  • 1088 / 4729
  • Ekspert
12-04-2012, 08:54
Myślałem o Yamaha RX-500 bo jest mega tania, bardzo ładna i mało znana na internecie, a ogólnie Yamahy są znane ze swojej neutralności.

wzmacniacz powinien być dobrany do kolumn.
mało które kolumny są neutralne.
jak masz bardzo ospałe kolumny do wybiera się wzmacniacz grający bardzo konturowo a jak mają dużo wigoru to się wybiera wzmak który gra spokojnie.

Radzio1234

  • 11 / 5793
  • Nowy użytkownik
14-04-2012, 23:29
Bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Jeśli chodzi o moje obecne kolumny to za bardzo nie mam do czego porównywać, ale mają bardzo żywiołową górę i słaby dół, ale jak na ich niewielkie rozmiar jest według mnie w normie. Zestaw uzupełniam subwooferem aktywnym Tonsil Altus 100A więc ostatecznie na brak basu nie narzekam.

Jeśliby zrezygnować z amplitunera to może coś ze wzmacniaczy byłoby dobre?

Np. Co sądzicie o PIONEER A-550R albo Yamaha AX 570?

Radzio1234

  • 11 / 5793
  • Nowy użytkownik
14-04-2012, 23:31
Pisząc żywiołową tzn. czystą, wyraźną, przyjemną do słuchania. Średnie po prostu ok.
Ogólnie ciężko je dobrze ustawić, ale jak się trafi idealnie w trójkąt to całkiem ładną scenę potrafią utworzyć.

Haka

  • 2996 / 5242
  • Ekspert
15-04-2012, 00:16
Powinieneś dobrać najpierw kolumny do pomieszczenia odsłuchowego ( metraż ), potem dopiero wzmacniacz.

Z Yamah polecam AX-700 ( 400-500 zł. ).

Jeszcze lepiej AX-900, bardzo dobry wzmacniacz, ale to już budżet 800-1000 zł.

Wszystko jednak zależy od docelowych kolumn - typy które podałem to jasne wzmacniacze.

Haka

  • 2996 / 5242
  • Ekspert
15-04-2012, 00:31
Teraz doczytałem, że  wzmacniacze mają być na pilota, więc moje typy odpadają.

Przekracza Twój budżet, ale poczytaj o AX-930



zyzio

  • 960 / 5848
  • Ekspert
15-04-2012, 10:25
"Bas Hegla jest bardzo głęboki i świetnie kontrolowany. Jego rozdzielczość i selektywność nie są najlepsze, tj. można to za te pieniądze zrobić lepiej. Ale najwyraźniej – coś za coś: nasycenie, kontrola i punktualność w zamian za rozdzielczość. Nie chodzi o to, że bas jest stłumiony, czy zlepiony, a o to, że linia kontrabasu, linia gitary basowej itp. nie jest tak łatwa do uchwycenia, jak to, co jest powyżej. I, jak mówię, kontrola jest idealna, słychać, że H200 radzi sobie z obciążeniem znajomicie, że „trzyma” głośniki niskotonowe w ryzach. Tyle, że to nie jest ultra-precyzyjny obraz tego zakresu" - to qrwa w końcu jaki jest ten bas ? :D

zyzio

  • 960 / 5848
  • Ekspert
15-04-2012, 10:26
Sorry nie w tym wątku :D

Radzio1234

  • 11 / 5793
  • Nowy użytkownik
15-04-2012, 16:52
@ zyzio nie szkodzi ;)

Może i dobrym byłoby wybranie najpierw kolumn do pokoju, ale bez odpowiedniego wzmacniacza nie ma to większego dla mnie sensu, a nie chcę na razie przekreślać z góry tych co już mam. W przeciągu miesiąca będę także posiadał Mildtony 80 (choć prawdopodobnie będą za duże do tego pomieszczenia.

Pokój to 12m2 o kształcie wciętego prostokąta: _
                                                                           |  |_
                                                                           | __| mniej więcej coś takiego (nawet udało mi się drzwi zaznaczyć ;)

Wskazana Yamaha AX 930 również z tego co widzę nie posiada pilota, a więc z wyżej wymienionych najbardziej prawdopodobną jest AX 700. Wygląda bardzo podobnie do RX 500, która posiada zdalne sterowanie, więc może dałoby się do niej dorobić takie?

Wolałbym coś z fabrycznym zdalnym sterowaniem, ale im więcej szukam tym bardziej wątpię, że znajdę coś sensownego :(

Radzio1234

  • 11 / 5793
  • Nowy użytkownik
15-04-2012, 16:53
No i nie wyszło. Jeszcze raz:
 _
| |_
|__|

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5413
  • Ekspert
15-04-2012, 16:55
sukces drzwi zamknięte  ;)

Dj

  • 1088 / 4729
  • Ekspert
15-04-2012, 18:07
Radzio1234
czemu  Polskie kolumny chcesz?
Bardzo fajne kolumny są qaddrala ale nie budżetówki.
czasem dobre marantze też można kupić, wiem że marantz nie robił cudownych kolumn jednak są sporo lepsze od altusów czy altonów.
polskie kolumny mają wartość sentymentalną bo dźwiękowa mają marną mówie tutaj o tonsilu\\unitrze\\diorze.
mi bardziej się samby 250 podobały od altonów i altusów ale zależy to od pomieszczenia w którym grają.
moim zdaniem kup sobie dobre kolumny i jakikolwiek wzmak. powinno to lepiej zagrać niż na odwrót;)
jak masz jakieś dobre słuchawki to spróbuj dźwięk kolumn ustawić do słuchawek powinno być dobrze. nieraz kolumny podłogowe grają lepiej w niektórych pomieszczeniach na podstawkach;)
 



Radzio1234

  • 11 / 5793
  • Nowy użytkownik
15-04-2012, 19:36
Nie to, że chcę ale Mildtony mam po prostu dostać od rodziny, więc nie będą mnie drogo kosztować (regeneracja). A ogólnie z tego co można przeczytać na internecie to jedne z lepszych polskich. A obecnie posiadam małe monitorki Tonsila i bardzo podobają mi się dźwiękowo póki co. Ostatnio widziałem ELAC ELR 65 na allegro, jednak już niestety po zakończeniu aukcji, a szkoda, bo podobno fajne.

Czyli wzmak obojętnie jaki? Czyli Yamaha RX 500 powinna być ok? Bo w sumie im mniej pieniędzy na wzmacniacz tym więcej na kolumny pójdzie w przyszłości :)

Jeszcze takie mniej więcej znalazłem:
SONY TA-F435R
PIONEER VSX-505 (trochę bez sensu bo jest 5.1 a wejścia 5.1 nie posiada, a poza tym mnie interesuje tylko stereo, ale ponoć dobry)

Dj

  • 1088 / 4729
  • Ekspert
15-04-2012, 19:58
chyba że tak;)
pamiętaj jednak że regeneracja nie jest taka łatwa. dam Ci dobrą radę najpierw przyklej zawieszenia do membrany ułóż ładnie dociskaj musi ładnie wpaść w frez, najpierw sobie poćwicz takie układanie kilka razy na sucho;)
potem jak to sprawnie zrobisz to nanieś klej odczekaj chwilę aż troszkę wyschnie z 1 minutę, dopiero wtedy załóż zawieszenie i je dociśnij. jak jest ładnie estetycznie to włóż głośnik po wyschnięciu do kosza dociśnij ramką zobacz w jakim położeniu zawieszenia głośniki nie trzeszczą i wtedy przyklej do kosza dopiero zawieszenie. powinno grać jak z fabryki;)
tak najprościej wykonać regeneracje.

teraz sprzedaje wzmak na allegro ale nie chcę Cię na Niego namawiać, trochę to nie etyczne;)
nie ma sterowania pilotem niestety, więc odpada.

kolumny najważniejsze musisz dobrze ustawić oraz możesz się pobawić akustyką pomieszczenia, to wiele daje.
najlepiej jeśli byś miał jakieś dobre słuchawki i dźwięk próbował ustawić do słuchawek.
nagrania do takiego ustawienia polecam Black sabtu Paranoid oraz Iron Man, metallici One,Blackened,Blitzkreig. fajnie można sprawdzić na tych nagraniach bas.
Pinkfloydu Dog, sorrow, Comfortably Numb.
najważniejsze byś znał dobrze nagrania na których masz zamiar dokonywać porównań, będziesz wtedy słyszał lepiej zmiany.

Dj

  • 1088 / 4729
  • Ekspert
15-04-2012, 20:18
może amplituner stary zamiast wzmaka? Będzie uroczo wyglądał;) część kasy proponował bym przeznaczyć na słuchawki za 100zł możesz kupić fajnie grające słuchawki które grają lepiej od altonów