Audiohobby.pl

Opera i nie tylko - The Best of Egon

Miyavi

  • 149 / 4430
  • Aktywny użytkownik
04-04-2012, 07:50
>> zenek, 2012-03-22 18:15:43
Dobry ten Malinowski. Nie wiem, czy dobre miejsce do wspominania o Terfelu, bo on przecież jest barytonem.

Wiem i słyszę, że jest :)

Chodziło mi o to, że też boksował się z tematem Boito i moim zdaniem 1:0 dla Malinowskiego

  • Gość
17-04-2012, 14:42
>> Miyavi, 2012-04-04 07:50:45
Chodziło mi o to, że też boksował się z tematem Boito i moim zdaniem 1:0 dla Malinowskiego





Chyba nie mogę się zgodzić. Ja bardzo lubię taką "szkołę" którą prezentuje choćby Terfel. Złego słowa na niego nie powiem. Po prostu nie ma takiego pięknego i bogatego głosu, można zaryzykować stwierdzenie, że "nie ma głosu". Tak samo, jak np. Samuel Ramey (bas). Ale śpiewa wszystko i śpiewa naprawdę równo, nie to co wiele gwiazd, które obijają się przez pół spektaklu, żeby błysnąć w jednej czy 2 ariach.

Jak już chcemy bawić się w zarzuty, to należy zacząć od tego, co to za instytucja - "bas/baryton".
Taka sama sytuacja występuje chociażby tu:



i czy z tego należy wysnuć wniosek, że Domingo jest kiepski?
no bo w porównaniu z tym panem wychodzi bladziutko:

Bacek

  • 2366 / 5889
  • Ekspert
17-04-2012, 14:54
Nawiązując do początkowych wpisów.

A ja ponieważ jestem z gatunku "czerwone wino smakuje mi"*

to Carmen jak najbardziej i chyba w wykonaniu Callas


*Wyjaśnienie terminu w trzeciej części http://tvnplayer.pl/seriale-online/kasia-i-tomek-odcinki,1/odcinek-62,S00E62,62.html

ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

  • Gość
17-04-2012, 14:59
Mnie to już chyba nikt i nic do Callas nie przekona. Nie lubię i koniec. ;p

  • Gość
17-04-2012, 15:02
Ogólnie uważam, że obecnie jest dużo dużo lepszych śpiewaczek, niż Callas. Zresztą wiele osób podziela pogląd, że obecnie Callas nie wybiła by się poza jakiś prowincjonalny teatr.