Audiohobby.pl

Odsłuchy słuchawkowe w RMS.pl - 9-10 luty 2012

Ged

  • 1715 / 5892
  • Ekspert
14-02-2012, 21:31
Stax 009 vs. Grado PS-1000:
- wygląd - PS-1000 są brzydkie (mam wersję matową)
- wygoda - PS-1000 są bardzo ciężkie i niewygodne, czasami wydaje się, że spadną z głowy, lepiej nią nie ruszać
- precyzja - zdecydowanie na korzyść Staxów
- oddanie wierności nagrania - ponownie Staxy
- barwa instrumentów - Staxy
- średnica wg mnie w Grado jest taka sobie, gorsza niż np. w GS-1000
- bas jest niezły w obu
- scena nie jest mocną stroną żadnego z nich
- trzeba słuchać dość głośno aby Grado zagrały wszystkie pasma jak trzeba, Staxy grają również cicho
- za Grado przemawiają: niższa cena oraz możliwość napędzenia z czegokolwiek (nawet laptopa).

Rafaell

  • 5033 / 5887
  • Ekspert
14-02-2012, 22:22
>> pastwa, 2012-02-14 21:23:10

Ja sie wcale nie dziwie ze T1 nie zagraly pelna para ze wzmacniaczem Beyerdynamika, ten jest bowiem do tych sluchawek mocno dyskusyjnym partenerem, a i generalnie dosc sredni to grajek , a juz zdecydowanie za malo pokazuje muzycznie jak na te pieniadze (bo na ile go tam wyceniaja, 3000PLN ?), skoro duzo tanszy Project Headbox (800PLN) jakos porazajaco od niego nie odstaje.            

Bo A1 Beyerdynamica to cienki bolek jest! Już na samym początku po jego premierze taka opinia się mi utrwaliła.    

Rafaell

  • 5033 / 5887
  • Ekspert
14-02-2012, 22:26
Jakoś tak zapomnieliście o Ultrasone E10 dalej moim zdaniem bardzo dobre słuchawki np z Lake People.
Te słuchawki mają jak dla mnie najmniej wad i ich suma nie przeszkadza tak jak w innych dynamikach cieszeniem się muzyką.                          

Ged

  • 1715 / 5892
  • Ekspert
14-02-2012, 22:31
Rafaellu, Ultrasonów w tym E10 nie było w RMS, ja wspomniałem tylko o E8 i E9 w kontekście dobrych słuchawek zamkniętych, a przecież E10 są otwarte (można napisać, że do bólu otwarte bo grają na zewnątrz jak K-1000, albo Staxy 009, zresztą HiFimany tak samo :)).

Rafaell

  • 5033 / 5887
  • Ekspert
14-02-2012, 22:45
Włodku

E9 nawet Piotr Ryka nie ujarzmił, czasem potrafiły z tonacja i lampkami iść tonacje wyżej  

E8 fajne do przenośnych grajków takie słuchawki z funem i nie zupełnie liniowe :) ale kto do grajka nosi słuchawki za tyle kasy? Chociaż kiedyś kombinowałem AKG K700 do jazdy rowerem :)  

E10 to Te słuchawki moim zdaniem! GS1000 w porównaniu do nich maja za dużo wad nie wspominając T1

E10 powinny świetnie grać nie tylko z Lake People G100 ale także z audiofilską linią Lake People np. VIOLECTRIC HPA V200                

aallen

  • 651 / 5340
  • Ekspert
14-02-2012, 23:20
Powiedzcie mi szanowni Panowie, ponieważ nigdy nie zwróciłem an to uwagi. Czym różni się wykonanie Hifimanów od HE4 do HE6 włącznie ?

Najbardziej przyznam mierził mnie ten jakby malowany markerem plastik, i pady:)
Może ktoś coś więcej na ten temat ?

majkel

  • 7476 / 5890
  • Ekspert
14-02-2012, 23:43
Mam w swojej płytotece album, na którym brzmienie gitar elektrycznych jest bardzo bogate harmonicznie, przez co niezwykle przyjemne w odsłuchu pod jednym warunkiem - że sprzęt je w pełni odda. Mój pierwszy poważny system głośnikowy potrafił to tylko oddać, gdy wpinałem źródło z pominięciem przedwzmacniacza w integrze. Kiedy porównywałem GS1000i z PS1000, to sytuacja była analogiczna. Na GS1000i były braki harmoniczne, a na PS1000. I przez to właśnie zostały u mnie PS1000, mimo że przez pierwsze dwa tygodnie przegrywały bardziej przyziemną przestrzenią i brakiem uczucia lewitacji przy słuchaniu nagrań z dużych sal koncertowych. Po prostu nie umiem przełknąć kłamstwa lub przemilczenia w zamian za dostęp do większej magii. A kłamstwo w wydaniu GS1000i polega na uzupełnianiu harmonicznych słodkawym pogłosem na średnicy, którego na PS1000 nie ma, przez co wokale i fortepian są mniej "piękne", ale prawdziwsze. W przypadku fortepianu nawet mnie ten przydźwięk drażnił. Natomiast w ostatecznym rozrachunku szło GS1000i z fortepianem lepiej niż SR-009.
Na odsłuchu w Nautilusie jeden kolega stwierdził, że Stax gra o trzy klasy lepiej niż PS1000 w moim zestawieniu. Ten sam kolega również interkonekty uszeregował w odwrotnej kolejności niż ja bym to zrobił. Można więc przyjąć, że w siedzibie RMS też by się mógł znaleźć taki słuchacz, który by poszeregował sprzęt podobnie do mnie.

pastwa

  • 3815 / 5890
  • Ekspert
15-02-2012, 09:13
he he tak to bywa, gdybym ja byl na odsluchach w RMS to w ostatecznym rozrachunku, przypuszczalnie, jesli idzie o calosciowe wrazenie, obstawialbym ponad wymieniona reszta swoje GS-1000 (jedyny element posiadanego toru dla ktorego nie znalazlem taniego zamiennika), takie zycie, kazdy zna i zazwyczaj chwali sluchawki mu lezace, czesto wlasne, dobrze obsluchane i intelektualnie zaadaptowane. Taka selekcja. Najwyzszego Staxa jeszcze nie slyszalem, ale PS-1000 (przy czym ja wyznaje zasade, ze poszczegolne modele wysokich Grado nie maja jednak 100 procentowej powtarzalnosci brzmieniowej), mimo swych wielu oczywistych zalet, mnie akurat kompletnie nie leza, mimo ze probowalem sie z nimi zaprzyjaznic przez tydzien czasu, celem ominiecia nie do konca miarodajnych, szybkich odsluchow. Z drugiej strony, T1 bardzo mi sie podobaly, a tutaj tak srednio wypadly...

aallen

  • 651 / 5340
  • Ekspert
15-02-2012, 09:48
heh to całkiem logiczne tyle że w wypadku takich słuchawek trudno żeby ktoś kupił słuchawki niepodobające mu się i przy nich został. Naturalna kolej rzeczy. Wiadomo w przypadku tańszego sprzętu gremium mogłoby rzec "nie stac cię na lepsze to chwalisz swoje HD600", ale w przypadku flagowców trudno żeby coś miażdzyło inny sprzęt z tej samej półki