Audiohobby.pl

Ultrasone pro650 - dwa rodzaje padów - dwa brzmienia?

walkman6

  • 333 / 5767
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2012, 18:19
Witam,

Ostatnio stałem się posiadaczem w/w słuchawek. W zestawie były dwa komplety padów. Jedne i drugie pokryte sztucznym materiałem....ceratką ;)
Pady nr 1:
- materiał pokrywający - matowy,
-  większa różnica pomiędzy średnicą wewnętrzną i zewnętrzną (grubsze)
Pady nr 2:
- materiał pokrywający - błyszczący, bardziej naciągnięty niż w padach nr 2.
- mniejsza różnica pomiędzy średnicą wewnętrzną i zewnętrzną (cieńsze)

Od razu chciałbym zaznaczyć, że różnica różnic ( :D )średnic jest bardzo niewielka :D , rzędu kilku milimetrów. Jedne są minimalnie grubsze od drugich.
Odnoszę wrażenie że słuchawki z różnymi padami brzmią trochę inaczej, mianowicie:

Pady nr 1:
- większy, głębszy i jakby trochę cieplejszy bas,
- średnica bardziej równa, ale jednocześnie minimalnie cofnięta względem basu i wysokich,
- wysokie - nie widzę różnicy pomiędzy padami,
- scena ... wydaje mi się, że spektakl odbywa się trochę bliżej głowy.

Pady nr 2:
- mniej basu, minimalnie twardszy,
- średnica bardziej na I planie i trochę taka "zadziorna", momentami ostrawa,
- wysokie j.w.
- scena trochę jakby w oddali względem padów 1.

Ogólnie różnice są bardzo niewielkie i myślę, że nie każdy byłby w stanie je wychwycić. Słuchawki bezpośrednio podłączone do Beresforda TC 7520 Gf Mod (wejsja podstawowa).

Czy spotkaliście się kiedyś z takim zjawiskiem jak zmiana brzmienia w związku ze zmianą padów? W jaki stopniu? W jakich słuchawkach?

Radical

  • 721 / 5189
  • Ekspert
22-01-2012, 18:38
O ile dobrze mi wiadomo to chyba nawet samo Ultrasone deklarowało że jak w zestawie są dwa rodzaje padów to dźwięk się zmienia. A w jakich słuchawkach jeszcze widać różnice? Ja bym powiedział że w większości i dużo osób myli to z wygrzewaniem. Ot wygniecione pady i przetwornik jest bliżej ucha co automatycznie zmienia dźwięk. Bardzo łatwo to zauważyć właśnie przy Ultrasone bo producent do wielu modeli dodaje zapasowe pady. Ja miałem tak w przypadku pro2500 kiedy to wygniecione już pady wymieniłem na nigdy nie używane i zmiana brzmienia była wyczuwalna od pierwszy sekund odsłuchu.

walkman6

  • 333 / 5767
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2012, 19:02
Czy Twoje pady były identyczne, czy różne tak jak w moim przypadku?

Radical

  • 721 / 5189
  • Ekspert
22-01-2012, 19:11
Identyczne.

walkman6

  • 333 / 5767
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2012, 19:36
U mnie jednak jest różnica w wyglądzie i rozmiarach padów. Właśnie słucham Enigma - The Dusted Variations i na tej płycie różnica w basie na jednych i drugich padach jest już bardzo duża. Na padach nr 2 bas praktycznie przykrył całe pozostałe pasmo i grał samotnie I skrzypce ;) Na padach nr 1 jest już znacznie bardziej równo. Bas jest jedynie uzupełnieniem. Myślę, że tę różnice wychwycie prawie każdy.