Audiohobby.pl

Shure SRH940

Gustaw

  • Gość
16-01-2012, 12:32
>> fallow, 2012-01-16 12:18:49
Czy sa SRH940 sa __DLA__MNIE__ lepsze niz DT880 Pro: tak

Dzięki :)

Baele

  • 753 / 5107
  • Ekspert
16-01-2012, 13:13
">> Rolandsinger, 2012-01-16 12:01:53
Krótko mówiąc, Z1000 są do dupy, pow. 10kHz w ogóle nie przenoszą.

Sony ostatnio wciska buble."

nie zgadzam się z Tobą, musiałbyś najpierw posłuchać a nie zaocznie ferować wyroków, dla mnie to jedne z najbardziej muzykalnych słuchawek jakie słyszałem

jjurek

  • 2058 / 5817
  • Ekspert
16-01-2012, 13:25
>> fallow

Krótkie pytanie: SHR840 czy K550?


Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
16-01-2012, 14:11
Co Ty pierniczysz?

Gdybym Ci na pisał, że np. Skoda Roomster 1.4 TSI przyspiesza w 10 sekund do setki, a Ty byś mi napisał, że wcale nie, bo muszę się nią przejechać i zobaczyć jaka jest szybka i ma turbo, etc. itd. , to wyszedłbyś na głupka. Bo 10s. to 10s. i wszystko jedno, czy Tobie czy komukolwiek się wydaje, że są to 2 sekundy.

W Z1000 krzywa ch. cz. w okolicach 10kHz leci na pysk niemal do zera i wyższych cz. te słuchawki nie przenoszą, więc gdzie tu jest pole do rozmowy???

To bubel, jeśli to ma być studyjny model o szerokim pasmie. Zdrowi, zwłaszcza młodzi ludzie przecież słyszą przynajmniej do tych 15 kHz.

Gdyby to jeszcze były słuchawki dedykowane audiofilom, to ja rozumiem. Tym chorym ludziom można dowolne g wcisnąć, pod jednym warunkiem - że jest drogie.


___________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
16-01-2012, 14:33
Odpowiadasz na wpis
 >> jjurek, 2012-01-16 13:25:32
>> fallow

Krótkie pytanie: SHR840 czy K550?

===

K550 lepszy all-rounder, bardziej "po srodku" w kazdym aspekcie. Lzejsze i wygodniejsze. Tak jak by wszelkie mozliwe cechy prezentacji ustawic suwakiem na neutralnosc gdzie po srodku. Nie w sensie jakosci, tylko samego sposobu grania.

SRH840 - bardziej masywne, pancerne. Brzmienie ze zdecydowanie wiekszym basem, wiekszy fun niz neutralnosc, charakterystyka bardziej usmiechnieta. Cieplejsze, dobry wykop, szczegolowe, bezposrednie, czasem wrecz ofensywne angazujace granie.

Niestety w odniesieniu do HD650 moge tylko z pamieci, ale K550 beda grac chudziej a SRH840 tak samo albo nawet bardziej masywnie. Wiecej gory bedzie w obud przypadkach i powinno tez byc bardziej angazujaco.

Ja bym wybral K550 ale mam specyficzne - wydaje mi sie, ze jednak rozne od Twoich preferencje. Generalnie do ciezszej muzyki bardziej powinny pasowac SRH840. Tylko wspomne - SRH940 sa chudziej grajace od jednych i drugich - tak jak K701.

Baele

  • 753 / 5107
  • Ekspert
16-01-2012, 15:42
">> Rolandsinger, 2012-01-16 14:11:35
Co Ty pierniczysz?

Gdybym Ci na pisał, że np. Skoda Roomster 1.4 TSI przyspiesza w 10 sekund do setki, a Ty byś mi napisał, że wcale nie, bo muszę się nią przejechać i zobaczyć jaka jest szybka i ma turbo, etc. itd. , to wyszedłbyś na głupka. Bo 10s. to 10s. i wszystko jedno, czy Tobie czy komukolwiek się wydaje, że są to 2 sekundy.

W Z1000 krzywa ch. cz. w okolicach 10kHz leci na pysk niemal do zera i wyższych cz. te słuchawki nie przenoszą, więc gdzie tu jest pole do rozmowy???

To bubel, jeśli to ma być studyjny model o szerokim pasmie. Zdrowi, zwłaszcza młodzi ludzie przecież słyszą przynajmniej do tych 15 kHz.

Gdyby to jeszcze były słuchawki dedykowane audiofilom, to ja rozumiem. Tym chorym ludziom można dowolne g wcisnąć, pod jednym warunkiem - że jest drogie."

Szanowny kolego,

przede wszystkim trochę więcej kultury i tolerancji dla opinii innych forumowiczów.
Ty oglądasz wykresy i wczytujesz się w dane techniczne, a ja słucham muzyki.  EOS!

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
16-01-2012, 16:36
Rozmawiamy jak faceci, czy jak baby klepiemy się po udach?

Argument "ja słyszę" nie jest argumentem w takiej dyskusji. Gentlemani opierają się na faktach, a fakty są takie, jak podałem.

Przepraszam, jeśli ich nie akceptujesz, ale nic na to nie poradzę.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)