Audiohobby.pl

Synergiczny wzmacniacz do eposów do £400

nigi

  • 151 / 6059
  • Aktywny użytkownik
09-12-2011, 12:33
 Witam po przerwie. Kupiłem w ciemno SH epos M15.2 i prosze o poradę czym je napędzić. Pokój 16m2 niestety kwadrat. Mam co prawda starego rotela 820bx3, ale na pewno można lepiej. Z 400 funtami nowy sprzęt raczej odpada, więc jakikolwiek odsluch też,  dlatego proszę o opinie bardziej doświadczonych :-)    
Zagra to na razie z rcd 965bx rotela , ale z czasem wymienię źródło.  Jakieś idee oprócz creeka na syntrgiczne połączenia? Myslajem o następującychwzmacniaczach z ebuy uk (tam mieszkam) : cyrus8 lub 2+psx -nie będzie za jasno i sucho?, densen beat 100, marantzpm7200 , roksan kandyIII lub caspian starszy, arcam fmj22, nait3, albo może jakiś dać z pre i końcówka?
___________________
 Pozdrawiam,  Nigi.

nigi

  • 151 / 6059
  • Aktywny użytkownik
09-12-2011, 16:00
 Chciałbym ocieplic dźwięk i dodać wypełnienia na średnicy i trochę mniej góry. Do tego ładna przestrzeń z głębią.  Ma być rytm i dynamika, ale bez ostrości. Czy sudgen a21a to będzie to?
.....................................................................................
Pozdrawiam - nigi.
___________________
 Pozdrawiam,  Nigi.

ogorek

  • 855 / 5396
  • Ekspert
09-12-2011, 16:50
Czemu bez Creeka ? Eposy były strojone pod niego ... Nie pamiętam ilu wejściowe są te co masz ? Dwie czy trzy pary ? Generalnie zmień fabryczne zworki na odcinki tego samego kabla głośnikowego którym je podłączasz.

Nie wiem do ilu djdzie aukacja na ten wzmacniacz:

http://www.ebay.pl/itm/Heed-Obelisk-si-Voll-verstarker-integrated-amplifier-neu-/180765924456?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2a167d1c68#ht_500wt_1413

HEED Obelisk SI ale on powinien wspomniane kolumny napędzić w stronę w którą wspomniałeś.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

nigi

  • 151 / 6059
  • Aktywny użytkownik
09-12-2011, 20:40
 Ciekawy, ale wolę z uk i nic nicht fersztejen po niemiecku.  Ma jeszcze gwarancję i daca czy można go zainstalować opcjonalnie? Zresztą nie ważne. Wolę kupić w uk bo łatwiej mi się ustawić na dostawę z kurierem, tak by być w domu. Generalnie wolę kup teraz niż aukcję  ,bo nie tracę czasu czekając aż wygram, albo ktoś mnie przebije w ostatnich 6 secundach: -)    
Niecierpliwy  jestem,  nie?
Generalnie z rotelem nie jest źle, przydałoby się trochę gładkości na górze i ciepła na środku ,a mięska na dole. Creeka nie mogę namierzyć w dobrej cenie destiny,  chyba dobry skoro tak trudno upolować.  Zakupy w ciemno to loteria,  jakie modele firmy mieć jeszcze na uwadze? Powtarzam, ciepłe ale bez zamuły.


.....................................................................................
Pozdrawiam - nigi.
___________________
 Pozdrawiam,  Nigi.