Audiohobby.pl

Styleaudio Carat Ruby2

o2vip

  • 2 / 3142
  • Nowy użytkownik
26-10-2011, 16:57
Po zakupie słuchawek "Beyerdynamic DT 990 PRO 250OHM",przyszedł czas na zakup wzmacniacza słuchawkowego. Po głębszym prześledzeniu wielu wątków na różnych forach internetowych porównania opini różnych "Dac" w cenie do 600zł postanowiłem kupić coś bardziej przyszłościowego a jednocześnie żeby spełniało dwie funkcje urządzenie ma być wzmacniaczem słuchawkowym wysokiej klasy który okiełzna wyżej wymienione słuchawki oraz zapanuje nad nimi dwa ma być dobrą kartą muzyczną stereo HI FI która będzie napędzać moje Microlab Solo7c.

Po długim namyśle porównaniu za i przeciw innych urządzeń w cenie do 1000zł wybór padł na:Styleaudio Carat Ruby2

Po kilku tygodniach od zakupu mogę wystawić opinie i stwierdzić że pieniądze zostały dobrze zainwestowane oraz osiągnąłem zamierzony cel:

Słuchawki od razu polubiły się z Ruby 2 gdy tylko zostały podłączone.
-Pierwsze wrażenie po podłączeniu słuchawek absolutna cisza żadnego szumu nawet
przy okręconym do końca potencjometrze !. Świadczy wysokim stosunku S/N.
Regulacja głośności jest bardzo płynna i dobrze kontrolująca volume dostarczanego dźwięku na słuchawki. Obrót od godziny 13-stej o pięć kropek w prawo  zakresu 1/3 wystarcza do Spokojnego słuchania Muzyki wieczorami 2/3 przy utworach mocno dynamicznych.

-Słuchawki grają pod tym czarnym killerem bardzo dobrze słowami nie da się tego opisać chociaż spróbuję ?

-Dźwięk jest dobrze kontrolowany w całym paśmie od samej góry która jest zaznaczona wyraźnie ale nie dominuje nad resztą pasma, poprzez środek po sam dół czyli bass który potrafi zejść bardzo nisko.

-Dźwięk jest pełny nasycony w utworach takich grup jak:Sade,ATB,Ace of base, La Bouche,Bryan Adams,Bon Jovi,A-ha,the police,Man at work,Belinda carlisle,Bad Boys Blue,C.CATCH,Starship,kombi,Ken Leszlo,Peter Seiler,Scooter, Second impact,Afterlife 07.Przekaz muzyczny jest zrównoważony rzetelny i nie przekolorowany otrzymuje wiarygodny obraz dźwięku danego utworu.

W utworach Sade,ATB,Peter Seiler Jest ta magia która sprawia że słuchanie Muzyki to prawdziwy relaks,podczas wieczornego seansu słuchania muzyki na słuchawkach dźwięk dostarczany jest wysokiej klasy HI FI.

Kawałki grupy Second impact & Afterlife 07 brzmią niesamowicie pokazują bardzo mocną dynamikę dźwięku dostarczaną przez Ruby 2. Oraz ten "pazur" w utworach "I Love The Night" oraz "Michael Jackson - Heal the world (make it better place) (dr-Ugi club mix) 2007" tak bym to określił jest mocno zaznaczony  przejście dynamiki utworu od samego dołu aż ku górze przyprawia nas o ciarki na plecach.

Ruby 2 lubi nas ukołysać  i otulić dźwiękiem w utworach spokojnych "Sade",ATB, rozbudzić i wprawić w dobry nastrój w kawałach w których jest dużo instrumentów żywych  oraz przyprawić o dreszcze w utworach mocno dynamicznych Scooter,Afterlife 07 Second impact. nie przepada stanowczo za utworami mocno skompresowanych w studio aranżerskim wtedy takowy utwór jest pokazany jak ktoś przy komponowaniu mocno go spłaszczył i dostarczył nam muzyczną papkę.

Microlab Solo7c. Zyskały lepiej kontrolowane całe pasmo gdzie w przypadku X-FI wcześniej  dominowała góra. Bass stał się głębszy i bardziej mięsisty nie jest już powolny a soprany nie dominują aż tak znacząco jak wcześniej.

W końcu nie muszę się martwić o dostarczaną jakość dźwięku: Zarówno pod systemem Windows XP jak i Windows 7.  Zakończyły się też wędrówki z testowaniem i cudowaniem z różnymi  sterownikami  by uzyskać pożądaną jakość dźwięku.

Instalacja pod Windows 7 64 BIT przebiegła szybko i sprawnie.

http://www.iv.pl/viewer.php?file=67916312822706618918.jpg
Styleaudio CARAT-RUBY2||Beyerdynamic DT 990 PRO 250 OHM|Microlab Solo 7c