Audiohobby.pl

6-cio kanałowy Falcon Preamp

tomant

  • 71 / 5811
  • Użytkownik
17-05-2008, 14:56
Jak Bóg da i żona pozwoli (a może w odwrotnej kolejności) w drugi długi majowy weekend odpalę ten przedwzmacniacz w nowej obudowie. Na razie robię przymiarki. I na razie mechanicznie wszystko pasuje.

Elektrycznie to "preamp symetryczny/niesymetryczny" msfalcona opublikowany na audiostereo. Wersja 6 kanałowa. Wcześniej grałem na 2 kanałach w tymczasowej obudowie. Miałem  jeszcze wpięty między selektor źródeł a PGA/OPA bufor/symetryzator na ECC88, ale teraz go już nie zamontuję. Delikatnie opisując jego działanie nic nie wnosił, a po półrocznym użytkowaniu mogę napisać że chyba jednak trochę przymulał.
Za dźwięk odpowiada para układów PGA2310 / OPA1632. Za funkcjonalność odpowiada mikroprocesor ATMega16 z autorskim oprogramowaniem msfalcona. Oprogramowanie pozwala we własnym zakresie dowolnie konfigurować wzmacniacz.

Pre jest udaną kostrukcją. Funkcjonalnie prawie perfekcyjny (pilot, wyświetlacz LCD/VFD i takie tam...) a i dźwiękowo niczego mu nie brakuje. Ktoś na audiostereo narzekał że szumi. Wg mnie szumi to na poziomie "ucha przy głośniku" a w czasie normalnego słuchania muzyki już szumu nie słychać wcale. Wstawienie zamiast PGA2310 - PGA2311 i obniżenie napięcia zasilania z 15V do 5V likwiduje problem szumów nawet dla najbardziej wymagających.

Oto pierwsze fotki dla wzrokowców. Tak będzie wyglądała docelowa obudowa.

« Ostatnia zmiana: 01-01-1970, 01:00 wysłana przez zhornik »

Waldi_06

  • 41 / 5852
  • Użytkownik
18-05-2008, 01:04
Też latam na tym pre i nic nie szumi.
Ostatnio Marcin wykonał nowy soft na specjalne zamówienie (dzięki Marcin), zmiana polega na tym, że mozna połączyc dwa selektory kaskadowo i uzyskać do 9 wejść zbalansowanych/niezbalansowanych.
Dla mnie uniwersalnośc marcinowego selektora (mozna wybierać rodzaje wejśc XLR/RCA) w połączeniu z automatyczną symetryzacją są nie do pobicia!

tomant

  • 71 / 5811
  • Użytkownik
18-05-2008, 08:51
przy okazji moderacji (za którą nota bene dziękuję) zniknęły dwie fotki. wklejam je ponownie.

Bartsx

  • 14 / 5800
  • Nowy użytkownik
18-05-2008, 09:24
>>tomant --Delikatnie opisując jego działanie nic nie wnosił, a po półrocznym użytkowaniu mogę napisać że chyba jednak trochę przymula.
mam takie same wrazenie i narazie odstawilem ten pre na bok mimo ze mam juz calokowicie go skonczonego w finalnej obudowie, zastanawialem sie gdzie lezy przyczyna tego przymulenia ??? kostki probolwalem 2310 i 2311 trafo w zasilaczu mam potezne chyba ze 120 W wczesniej mialem 3 trafka po 10 w i bylo to samo, kondy muse fx i kz. przy testach uzywam prostego ukladu na przelaczniku ktory po kliknieciu przelacza dzwiek na bez lub z pre wiec roznica jest latwiejsza do wychwycenia w ktrotkim tesci. ma ktos jakies pomysly co mozna zaradzicna to mulenie bo fukkcjonalonosc tego pre jest naprawde nie do pobicia

pozdr
bart

kolmen

  • 10 / 5795
  • Nowy użytkownik
18-05-2008, 12:48
Bartsx

Spróbuj kostek CS3310, na mój gust są znacznie lepsze