Audiohobby.pl

Ayre QB-9 - Przetwornik C/A USB

alghar

  • 639 / 5576
  • Ekspert
24-07-2011, 18:47
Ayre QB-9 - Przetwornik C/A USB. Kolega który wybrał  pc jako zródło  sygnału do swojego "zestawu" postanowił posłuchac coś innego niż Wavelenght PROTON DAC USB .Udalismy się  wobec tego  do Poznania  aby "posłuchac" jak  gra Ayre QB-9.
Zródłem"plików"  był MacBook Pro,podłączony  kablem usb z DAC , sterowany z iPad :)  .Do wzmacniacza Stax SRM 006ts  użylismy kabla zasilającego Furutech FP-3TS20.Słuchawki to Stax  407 i 507.IC użyty do podłączenia Equilibrium Turbine RCA .Listwa  Enerr  i kabel Enerr-a użyty do zasilania Ayre QB-9.
DAC Ayre  jest moim zdaniem "lepszy" od  Wavelenght PROTON DAC USB( powinno tak byc z powodu  chociażby ceny  urzadzeń).Przewaga polega na "innej" barwie dzwieku.
Wavelenght PROTON  "ociepla" dzwięk,niekiedy głos  piosenkarki ma troszeczkę inny tembr głosu( trzeba  bardzo się wsłuchac  aby to "wychwycic" ) ma "zaokrąglone " końce pasma tzn.bas nie schodzi tak nisko i szybciej "wybrzmiewają" wysokie tony.DAC-e  różnia  się  miedzy sobą chociaż  z tego co wiem oba mają asynchroniczny tryb przesyłu danych dla wejścia USB. Na Ayre bardziej słychac różnice pomiędzy słuchawkami Stax-a  407 i 507  .Porównanie  obu DAC-ów  trwało niespełna około 3 godzin.Nie wiem czy Ayre QB-9  nie jest lepszy  od cd Denon 2000AE ponieważ nie dane mi było  bezpośrednio porównywac oba urządzenia.Nie było  niestety możliwości porównania obu DAC-ów , zestawu Stax-a SRS-4170 z "topowym" zestawem  firmy Stax SR - 007 MK2 ale myślę  że niedługo to nastąpi.Podziękowania dla obsługi "Koris"-a za obsługę, atmosferę i dla Piotra T.

alghar

  • 639 / 5576
  • Ekspert
24-07-2011, 19:15
.