Audiohobby.pl

Muzyka do słuchania w słuchawkach

violett

  • 786 / 5887
  • Ekspert
15-05-2008, 16:35
Ciekawy jestem Waszej opinii w kwesti - czy są jakieś szczególne płyty rekomendowane przez artystów lub wytwórnie do słuchania w słuchawkach?
Pomimo, że dopiero niedawno na dobre połknęłem bakcyla słuchania muzyki w ten sposób, to zauważyłem, że część płyt świetnie brzmi na głośnikach, a po nałożeniu słuchawek - dźwięk staje się trochę "kichowaty". I odwrotnie - na głośnikach - nie bardzo, a na słuchawkach - malina! To oczywiście skrajności, bo zdecydowaną większość płyt dobrze się odbiera oboma sposobami.

Np. Pat Metheny rekomenduje słuchać w słuchawkach swoją pytę "The Way Up", a Dave Douglas płytę "Freak in".

Podajcie, proszę kolejne przykłady płyt "dedykowanych" słuchawkom.

Pozdrawiam.

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
15-05-2008, 17:23
Pear Jam - Binaural

 Zdaje sie nagrana specjalnie dla odsluchu przez sluchawki, zgodnie z nazwa..

Rafaell

  • 5033 / 5893
  • Ekspert
16-05-2008, 00:17
>> pastwa, 2008-05-15 17:23:26
Nie zupełnie ,zespół przerobił głowę Neumana dodajac do usu długie rury-falowody ? i za cudownie nie jest
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

violett

  • 786 / 5887
  • Ekspert
16-05-2008, 07:34
Niekoniecznie chodzi mi o binaural, choć to także bardzo ciekawy temat.  Tu coś znalazłem http://www.binaural.com/serendipity/index.php

Czy gdzieś w PL albo w @ można kupić płytkę nagraną w systemie binaural?


Raczej myślę o płytach, które szczególnie miło słucha się w słuchawkach, albo artyści rekomendują ten sposób dla odkrycia większej szczegółowości lub bogactwa ich nagrań.

:-)

violett

  • 786 / 5887
  • Ekspert
18-05-2008, 08:35
Ale żenująca dziecinada z tym trollowaniem.

:-(

Ged

  • 1715 / 5898
  • Ekspert
18-05-2008, 11:24
Trollowanie chyba wyeliminowane, na razie.
Wg mnie na słuchawki super są małe składy, spokojna muzyka. Przestałem słuchać muzyki symfonicznej, głośnego grania odkąd mam Grado. Śpiewanie OK, ale nie chóry tylko soliści.
Fortepian Jarretta (szczególnie solo), fortepian Możdżera (solo, duet, trio), kwartety smyczkowe, koncerty smyczkowe, wiolonczelowe itd. Diana Krall, Aga Zaryan, Ewa Bem, Kurt Elling - ostatnie płyty.
Muzyka pop brzmi równie dobrze na słuchawkach co w głośnikach.

  • Gość
18-05-2008, 11:25
...Trollowanie chyba wyeliminowane, na razie...
tak sądzisz?
Dobrze by było, ale nie wierze :(

seventeen

  • 16 / 5856
  • Nowy użytkownik
18-05-2008, 22:52

 mnie bardzo dobrze słucha się Toma Waitsa,myślę ,że \'\'The Black Rider \'\' BRZMI W SŁUCHAWKACH ZNACZNIE LEPIEJ I WYRAŻNIEJ niż w kolumnach
Seventeen

violett

  • 786 / 5887
  • Ekspert

Tomek

  • 42 / 5893
  • Użytkownik
24-05-2008, 20:47
ULVER
Tomek