Audiohobby.pl

Najlepszy system jaki słyszeliśmy.

vector

  • 321 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2008, 11:14
Dla mnie jak dotad najlepiej graja jednak systemy oparte o glosniki a nie sluchawki.
W systemie sluchawkowym brakuje mi wrazenia przebywania w jednym pomieszczeniu z muzykami - co potrafia przekazac najlepsze systemy glosnikowe. Brakuje mi namacalnosci (obecnosci) instrumentow w przestrzeni - tak jak to slyszymy w naturze.
Ale, ale...!!!...... moje doswiadczenia z systemami sluchawkowymi sa co najmniej marne!
Nie sluchalem zbyt wielu zestawow sluchawkowych wiec moze sa jakies sluchawki, ktore potrafia zagrac w sposob, ktory wyzej opisalem (jak sa to napiszcie prosze).
Gram na codzien na Grado 325 i Linnarcie. Oczywiscie kupilem tez CAL po ostatnich recenzjach na tym forum....:)))) Uleglem wilczemu pedowi chociaz musze przyznac, ze graja fajnie nawet niewygrzane. Tylko brak kontroli w basie na razie mi sie nie podoba a przez to (moze to podbicie) caly dzwiek ma zaburzone proporcje - w kierunku basu. To tak porownujac do innych sprzetow, ktorymi dysponuje chociaz zawsze moze sie okazac ze to CAL "mowia prawde"....:). Za to schodza naprawde nisko!!! Sluchalem tez grado 1000 , ...a .....i mam jeszcze Shure 4c (tylko cos mi ostatni przestal grac jeden kanal kiedy sluchalem ipoda w pociagu relacji Poznan-Berlin)....;))) Musze jakos sprawdzic co sie stalo sie........;)
Na sluchawkach slucham naprawde duzo muzyki klasycznej i sprawia mi to wielka frajde. W pewnych aspektach czy utworach, prawde mowiac,  chyba nawet wole sluchawki niz glosniki..... Zeby jeszcze tylko potrafily zagrac z tym zludzeniem przebywania w pomieszczeniu z muzykami to moze bym wtedy napisal, ze jednak sluchawki lepiej oddaja muzyke. Ach jeszcze jedno...... W jeszcze jednym aspekcie chyba glosniki sa lepsze..... Wydaje mi sie, ze najlepsze glosniki potrafia zagrac bardziej dynamicznie w srednicy - czuc wiecej energii co przeklada sie na realizm oddawania muzyki. Ale to dotyczy jak dotad tylko Rehdeko i Alteca w "tutkach" (np288+805) z odpowiednim wzmakiem. I nie jestem tego , tak naprawde,  do konca tego pewien bo wymagaloby to solidnego testu, ktorego nie przeprowadzilem. Wymagaloby tez uzycia najlepszych mozliwie sluchawek i wzmaka, ktorych i tak, przynajmniej na razie, nie posiadam.
Wracajac do tematu, czyli najlepszych systemow to......
W temacie glosnikow, dla mnie najlepiej graja Rehdeko, Lowthery, rozne odgrody ale na niefiltrowanym fullrange +bas i tuby. Fenomenalnie gra Altec - bas 38cm+"tutki"!
Co do wzmacniaczy to preferuje dobre lampy. Ale musza byc bardzo szybkie i dokladne a dodatkowa magia w srednicy jest oczywiscie plusem! Sun Audio i Wavac graja znakomicie i z nich slyszalem jak dotad najlepsze brzmienie! Zrodlo - najlepiej jak dotad gral analog - niestety.......

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

karbidoczaszka

  • 153 / 5893
  • Aktywny użytkownik
15-05-2008, 12:30
Do intuosa

> w kreativach gdyby denko i pokrywke drivera wylozyc od srodka obudowy/komory taka cieniutka mata bitumiczna

Skutecznie ten problem rozwiazuje blue-tak - cienka warstwa wewnatrz i poprawa w basie bardzo wyrazna.
(działa nie tylko z CAL ale z wieloma innymi sluchawkami).
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

intuos

  • 1003 / 5897
  • Ekspert
15-05-2008, 14:50
karbidoczaszka,

nie wiem czy miales ultrasone 9 na glowie. Otoz cala obudowa jest zapewne z magnezu lub innego stopu, w kazdym razie stalowa. Podstawa dobrej gry drivera jest jego stabilnosc i pochlanianie wlasnych drgan przez masywna obudowe znoszaca drgania i rezonanse, blue tak to tylko pochloniecie fal ale nie rezonansow obudowy, oczywiscie to krok do przodu ale sprobuj tego co mowilem wyzej, trzeba zrobic jeszcze jedna rzecz, takowy bitum trzeba dociac i naklejic na driver, gwarantuje ci ze bardzo sie zdziwisz:)

Pozdrawiam

TUX

  • 20 / 5859
  • Użytkownik
15-05-2008, 14:54
> W muzyce na żywo nigdy nie słyszalem zadnego tssss, tsssssssstssscyt

Tsssyt powstaje nie tylko przy odtwarzaniu, ale może też być wynikiem nagrania.
Dobry sprzęt powinien odtwarzać tssssst jeżeli nagranie taki dźwięk zawiera .  

 
TUX

magus

  • 20990 / 5900
  • Ekspert
15-05-2008, 15:01
TUX,

Z punktu widzenia tsssytologii stosssssowanej ma abssssssolutną racccccję :))))))

Jednakowoż, sssssssssskąd wiadomo, czy tsssssyt jessssssssssst wynikiem nagrania, czy też nie? Ha?! :))

------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

a_men

  • 746 / 5894
  • Ekspert
15-05-2008, 18:27
Co to są CAL?

konto_usuniete

  • 56 / 5423
  • Użytkownik
15-05-2008, 18:35
CAL =Słuchawki  Creative Aurvana Live!

nowy2bis

  • 1058 / 5898
  • Ekspert
15-05-2008, 18:39
Samba Pa Ti na ZK-246 u kolegi. Porażająca, wtedy, jakość w stosunku do tego co wówczas grało w moim domu.

piter z

  • 375 / 5900
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2008, 19:19
dzielony dcs ->  velum xlr -> ARC ref 3-> velum xlr -> accuphase A50 x2 -> velum  -> wilson audio maxx 2

ArtPaw

  • 138 / 5872
  • Aktywny użytkownik
15-05-2008, 19:33
słyszałemprzezmomenttesłuchawki

CAL

ijednak

wolębezsłuchawek

ap