Audiohobby.pl

Yaqin vs Music Angel

kufir

  • 7 / 4704
  • Nowy użytkownik
16-05-2011, 10:11
Prosze o opinie porownawcze  wzmacniaczy tych dwoch chinskich firm. Problem polega iż posiadam kolumny cieżkie do wysterowania TDL studio 3. Być moze jednak lepiej kupic jakiś mocny wzmacniacz tranzystowrowy <
z góry dziekuje
kufir

  • Gość
16-05-2011, 11:17
http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-chinskich-lampowcow_36330.html

tu masz porównania.

Ja bym kupił Yagina na KT88 albo EL34.

  • Gość
16-05-2011, 18:52
Ale trzeba poczekać na Foxbata - to istny omnibus, jeżeli chodzi o Yaqina.

kufir

  • 7 / 4704
  • Nowy użytkownik
16-05-2011, 19:21
Dzieki z tym ze ja jestem totalnie zielony jesli chodzi o sprzet szczegolnie lampy wiec same symbole mi nie wiele mowia np ktory model yakina mi proponujesz ... ale i tak dzieki
kufir

  • Gość
16-05-2011, 19:52
Mój ostatni post to żart.

Yaqin MS 34D i Yaqin MC10L jest na Lampach EL34, dosyć tanich, ten pierwszy to inna wersja (brzydsza wg. mnie) drugiego, ale za to posiada pilota. Powinny napędzic najbardziej wymagające skrzynie. pierwszy ma 2 x 42W, drugi jeszcze więcej.


Tu masz recke kolegi Violeta

http://stereo-underground.pl/revievsmenu/wzmacniaczemenu/151-yaqin-ms-34d-czyli-lampa-z-chin.html

I drugą - MC-100B na KT88 - mniej "lampowy" dźwięk moim zdaniem, ale bardzo fajny wzmacniacz.

http://stereo-underground.pl/revievsmenu/wzmacniaczemenu/170-yaqin-mc-100b-chiski-wzmacniacz-na-lampach-kt88.html

Oprócz tego jest jeszcze Bewitch i chyba najnowsza wersja Yaqina, do której się przymierzam - Yaqin MS-20L.

Music Angela bym sobie odpuścił.

  • Gość
16-05-2011, 19:54
ps. Najwięcej informacji znajdziesz na AS w zakładce lampa.
Zobacz też stronę Liveaudio. Nie masz chyba bana na google?

kufir

  • 7 / 4704
  • Nowy użytkownik
16-05-2011, 20:03
Nie mam bana na google poza tym ja poczatkuje w tej klasie, wprawdzie sam realizyje dzwiek ale nigdy nie bawilem sie w Hi End w domu dopiero znajomy zlampizowal i uszlachetnil mi nad\'a cd i uslyszalem jak moze brzmiec cd w domu . Teraz nie mam wyjscia i musze dochrapac sie pozadnego wzmacniacza bo moj stary sagden stamfoord ledwo zipie i sam raczej napalilem sie na lampe. Twoje uwagi sa dla mnie bardzo cenne bo niewiele a bym juz kupil taniego Angela . Tak na oko te yaqiny wogole wygladaja jakos fajniej chociaz tak naprawde to nie jest najwazniejsze
kufir

grynio

  • 453 / 5707
  • Zaawansowany użytkownik
16-05-2011, 20:03
Jak masz trudne do wysterowania to jakin MC100B sobie z nimi poradzi:)

  • Gość
16-05-2011, 20:15
Pewnie, że poradzi.
Kufir - bez paniki - zastanów sie czy stac Cię bedzie na eksploatację. Lampy KT88 nie sa tanie. Co nie znaczy wcale, że bedziesz je wymieniał co miesiac czy pół roku, ale przypadki chodza po ludziach.
Przeczytaj spokojnie watek miłośników chińskich lampowców na AS i poboczne. Dowiesz sie o problemach, modach itp.
MC-10L gra bardzo dobrze juz po wymianie lamp sterujacych na ruskie NOSy, które kosztują grosze.
Pytaj o wszystko - w końcu po to jest te forum.

  • Gość
16-05-2011, 21:46
Jak chcesz dyskusji, to częściej bywaj:)
Pozdrawiam.

kufir

  • 7 / 4704
  • Nowy użytkownik
22-05-2011, 16:23
No i dochapałem si e pierwszego lampowego wzmacniacza Yaqin L10 , no i oczywiście mam swoje zdanie i kilka pytań do zaawansowanych lampowych :"szaleńców". Na początek zanim pokuszę się o recenzję po dłuższym okresie słuchania nowego sprzętu, Porównanie względem mojego Sagdena Stamfoodrda (tranzystor) wypada względnie:
1. Dzwięk lampowy oczywiście milszy dla ucha i bardziej imponujący, przestrzenny i "pełny"
2. Utrata względem Sagdena na szczególach, selektywności pasmowej i separacji kanałów.

Rozmawiałem z Szalonym Naukowcem od lamp i wzmacniaczy lampowych (ale nie z Panem Lampizatorem-łukaszem) a zinnej firmy, który w kilku słowach na początku opier...ł mnie że wogóle się nie znam i na moje pytanie i zmianę lamp na "lepsze" po kilku minutach mieszania mnie z błotem, uryną i kałem, zaproponował wymianę na lampy "lepsze" i droższe od radzieckich ktore są jak zauważyłęm na forach cenione dość wysoko.
Zje...ł również moje Elektroharmonixy i zaproponował wymianę kompletu 8 lamp za ok 850zł  z gwarancją wyraznej zmiany na lepsze..
I tu mam nadzieję ze forumowicze Tego Szanownego portalu uświadomią mi czy warto aż tak bardzie przejmować sie lampami , czy może raczej skupić się na reonstrukcji amp u Pana Lampizatora....
Nie ukrywam iż odnoszę wrqażenie ze z tego ampa da się się jeszcze nieżle wycisnąć ...
Przy głośniejszym słuchaniu (ok godz 12) amp zaczyna przesterowywać ewidentnie co przy moich Klocach Studio3 RTL wydaje się być niewydolnością prądową , ale to tylko mój domysł, bo na elektronice nie znam się wogóle.
Poza tym niskie pasma często się zamulają i bass robi wrażenie zbyt wolnego.
Mam delikatny niedobór w najwyższych pasmach i brak szczegułów w drugim i trzecim planie dzwiękowym w pasmach 4-12 khz.
Mimo to amp brzmi nadal przyjemnie dla ucha i na razie mam zamiar go za3mać..
Miło mi będzie poczytać uwagi na ten temat Madrych i Doświadczonych Lampowiczów
Pozdrawiam JK

kufir

L3VY

  • 224 / 5605
  • Aktywny użytkownik
22-05-2011, 22:59
1. Nim cokolwiek zrobisz wygrzej wzmaka i lampy. 100 godzin grania to minimum.
2. Ustaw BIASy.
3. Kup sowieckie 6n1p lub 6n1p-ew
4. Na forum audiostereo jest opis jak Lampizator próbował kilkukrotnie tuningować Musiac Angel na KT88 i za każdym razem grał co raz gorzej. Sam mam dokładnie takie same doświadczenia po próbach tuningu MA przez Fikusa. Pisze na swojej stronie że każda jego modyfikacja powoduje że klocek gra jak hi-end i jakoś kupa z tego wychodzi. Yaqin jest spójny pod względem układu i poszczególne egzemplarze minimalnie różnią się od siebie.
5. Szalony naukowiec pewnie chciał zarobić. Wymiana lamp będzie słyszalna, ale jeśli nie wykonałeś punktów 1-3 to zostaw to na sam koniec.
6. Jak Ciebie pace będą swędziały to możesz wyjmienić okablowanie od traf do terminali głośnikowych oraz poszukać lepszej sieciówki.

btw. Jakie masz źródło? Może Yaqin po prostu pokazuje jakość pozostałych elementów toru.

_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

kufir

  • 7 / 4704
  • Nowy użytkownik
23-05-2011, 09:29
 Dzieki za odpis , po kolei:
Lampy rosyjskie , ale dla pewnosci juz zamówiłem rosyjskie militarne (czytałem ze lepsze) ?
Bias ustawiony (zakres 3,4-4V) ustawiłęmmna 3,8
Yaqin juz byłm używany więc lampy wygrzane na 100%
Słucham na NAD C 540 - i tu kilka słów: po zakupie używanego który po kilku tyg poszedł do naprawy bo padł laser i tzreba było czyścić i ustawiać, u czlowieka który namówił mnie na lampizacje CDka  po wielu porawkach Pan Waldek wstawi mi nowego chipa i po odbiorze oszalalem bo zaczął grać tak że nie dało sie do niczego przyczepić , coś pięknego !!! nie słyszałem tak selektywnie i czysto grającego Cd .Zadnych zniekztałceń i piękna przejżystość na....amp tranzystorowym.
Na lampie opisałem jakie mam "problemy" co nie zmienia faktu że większą przyjemność sprawia słuchanie na lampie. Szkoda mi tylko detali i separacji kanałów...
No i oczywiście niepokoją mnie zniekształcenia (przesterowany dzwięk) podczas głośniejszego słuchania.
Mam pytanka:
1.Czy sterujące lampki tez sie muszą wygrzewać 100h ?
2 Co zmienia się w "dżwięku" PO WYGRZANIU konkretnie, po prostu "gra" ładniej, głośniej, szerszym pasmem, dynamiką,czyściej ?
kufir

Waluch

  • 39 / 5548
  • Użytkownik
23-05-2011, 09:58
podobno Elektroharmonixy w niektórych systemach po prosu powodują sybilanty - \'posykiwania\' , na oryginalnych chińskich lampach tego nie ma


kufir

  • 7 / 4704
  • Nowy użytkownik
23-05-2011, 10:35
no to wsadzę chinskie ktore mam i sprawdzę, dzięki
poza essami głównie na vocalach najbardziej niepokoją mnie przestery (też w okolicach 2-7 khz).. też mogą być lampy? tym bardziej ze w jednym kanale są wyrażniejsze....
dzienx
kufir