Audiohobby.pl

Tanie głośniki

boockoo

  • 75 / 5763
  • Użytkownik
17-01-2011, 22:00
Chciałbym troszkę pokombinować z różnymi obudowami i różnymi głośnikami, ale że na pieniądzach nie śpię, więc muszą to być głośniki z niższego pułapu cenowego. Dlatego jeśli ktoś zna jakieś rozsądne głośniki w cenie, powiedzmy takich stx, które w miarę sobie radzą, to proszę o podanie mi ich nazw. Wiem, że hajendu tanio nie kupie, szukam głośników, które pozwolą mi zauważyć różne zależności, sposoby rozwiązywania problemów z jakimiś dołkami itp, żebym mógł dość do wniosków, które pozwolą mi na budowę docelowych zestawów.

niechcemisie

  • 33 / 5268
  • Użytkownik
18-01-2011, 19:17
wszystko ok, ale najlepiej jakbyś określił dokładnie budżet jaki chcesz wydać na głośniki

boockoo

  • 75 / 5763
  • Użytkownik
18-01-2011, 22:20
No najlepiej gdyby tak poniżej stówki za niskotonowe i niskośredniotonowe i nawet mniej za wysokotonówki. Narazie walczę z szerokopasmówkami po 2-5 dyszek za szt. Najbardziej zależy mi na niskotonowych, bo jakoś tak leży mi układ nisko.+szeroko., ale z innymi kombinacjami też chętnie bym poeksperymentował.

dabyl

  • 604 / 5426
  • Ekspert
18-01-2011, 23:42
>> boockoo, 2011-01-18 22:20:16
No najlepiej gdyby tak poniżej stówki za niskotonowe i niskośredniotonowe i nawet mniej za wysokotonówki. Narazie walczę z szerokopasmówkami po 2-5 dyszek za szt. Najbardziej zależy mi na niskotonowych, bo jakoś tak leży mi układ nisko.+szeroko., ale z innymi kombinacjami też chętnie bym poeksperymentował.


Poniżej stówki to ciężko coś zawalczyć. Tylko STX (i to te ze starszych serii), Tonsile (tutaj chyba wszystkie serie są starsze) albo czeskie TVM\'y - to jedyne głośniki, których poszczególne egzemplarze mają jakieś tam powtarzalne parametry. Na początek polecam GDN-18-AWX z STX\'a. Kosztuje niewiele ponad stówę a radzi sobie całkiem nieźle - można go potestować w różnych konfiguracjach BR a również bardzo dobrze sprawdza się w Linii Transmisyjnej (jeśli zagłębisz się w temat TL to masz zabawy nawet na dobrych kilka miesięcy ;) ). Inna opcja to jakieś używki na allegro (ja np zmagam się teraz z trzydziestoletnim Braunem i muszę powiedzieć, że potrafi zaskoczyć swoimi możliwościami dźwiękowymi - choć pewnie "neutralny" w brzmieniu nie jest). "Lepsze", markowe głośniki to już większe wydatki.

Ale generalnie to odradzam kupowanie większych ilości szrotu i skupić się na jednym, dobrym produkcie.

Natomiast popieram konfigurację niskotonowy+szerokopasmowy - mój Braun gra właśnie w różnych konfiguracjach z różnymi(często równie starymi jak on) szerokopasmówkami.

dabyl

  • 604 / 5426
  • Ekspert
18-01-2011, 23:44
>> dabyl, 2011-01-18 23:42:13
Ale generalnie to odradzam kupowanie większych ilości szrotu i skupić się na jednym, dobrym produkcie.


Pomiędzy "i" a "skupić" miało być jeszcze "radzę" ;)

Safar

  • 61 / 4877
  • Użytkownik
18-01-2011, 23:59
,

Kolego a jak średnica tego nisko-średniotonowego?

Do "stówki" masz np. coś takiego - TANG BAND W5 1367B

Mario

boockoo

  • 75 / 5763
  • Użytkownik
20-01-2011, 12:02
TB zanotowałem, dzięki. Teraz widzę, że faktycznie trochę z ceną przesadziłem. A czy ktoś widział gdzieś parametry tych starszych gdn z stx, ale takie faktyczne a nie ze strony producenta?

boockoo

  • 75 / 5763
  • Użytkownik
20-01-2011, 12:09
O używkach z allegro też myślałem, ale fajnie by było mieć ich pomiary, ja w takich operacjach jeszcze biegły nie jestem.
A średnice dowolne, chociaż ,,lepiej jak jest więcej".

Safar

  • 61 / 4877
  • Użytkownik
22-01-2011, 14:27
,

Myślę że jeśli chodzi o głośniki z "niższej półki cenowej" to nix poza STX lub Tonsilem nie znajdziesz.
Zaletą obu, może nawet wiekszą STX\'a jest to że na forach znajdziesz wiele osób które Ci pomogą bo zjedli zęby na tych przetwornikach.

Ten TB który ci podałem to jedyny głośnik który znalazłem w miarę nowoczesny.. odlewany koszt itp.
Możesz jeszcze spojrzeć na Daytona z serii DA w polinku, ale to już cena powyżej "stówki".

Proponuje zostać przy STX lub Tonsilu.


 
Mario

boockoo

  • 75 / 5763
  • Użytkownik
22-01-2011, 16:15
OK, wielkie dzięki.