Audiohobby.pl

Pytanie o 6H13C

mindcrasher

  • 16 / 5081
  • Nowy użytkownik
13-02-2011, 19:27
Znajdzie się ktoś z odrobiną  wiedzy i chęci do pomocy???

reactor

  • 1649 / 5337
  • Ekspert
13-02-2011, 19:39
> mindcrasher, 2011-02-12 13:18:07

 Podłączałeś słuchawki np do komputera? też grają słabiej na prawym kanale?

jjurek

  • 2059 / 5827
  • Ekspert
13-02-2011, 19:49
Przyczyn może być kilka:
-nierównomierność rezystancji ścieżek potencjometru
-problem ze sparowaniem lamp.

Stawiam na to pierwsze.

1. Jeśli masz jakieś regulowane źródło podkręć potencjometr Skorpiona max i reguluj źródłem.
2. Zamień lampy miejscami (prawo- lewo).

mindcrasher

  • 16 / 5081
  • Nowy użytkownik
14-02-2011, 20:57
Witam, rzecz tak oczywistą jak podłączenie do kompa czy też innego napędu oczywiście zrobiłem, ale sprawa jest o tyle trudna, że ta różnica nie jest aż tak mocno i prosto zauważalna a to tego bardzo często to zanika, także dość trudno stwierdzić co do końca jest przyczyną. Jednak moje obserwacje wskazują z dużym prawdopodobieństwem na wzmacniacz.
Podmiana lamp chyba nie wchodzi w grę, tak jak pisałem wcześniej, producent pisze o regulacji prądu spoczynkowego więc nie wiem czy mogę je tak po prostu zamienić?? Może ktoś ma doświadczenie z tym wzmacniaczem i może coś tutaj napisać??? Faktycznie tak jest czy to tylko nabijanie kasy??
I jeszcze jedno, czy jeśli mam nowe słuchawki bo takie mam i są w trakcie wygrzewania, to słabszy sygnał na kanał może się przyczynić do ich już po wygrzaniu trwałego słabszego grania na ten prawy kanał???
Pytanie pewnie laickie no ale się nie znam,
Pozdrawiam

jjurek

  • 2059 / 5827
  • Ekspert
15-02-2011, 13:13
Lampy możesz spokojnie zamienić z lewej strony na prawą- nie wymaga to regulacji.
Spróbuj zamienić miejscami najpierw tylko małe lampki- one dają większe wzmocnienie niż te duże (mocy).

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5857
  • Ekspert
15-02-2011, 18:34
>> mindcrasher, 2011-02-14 20:57:43
>I jeszcze jedno, czy jeśli mam nowe słuchawki bo takie mam i są w trakcie wygrzewania, to słabszy sygnał na kanał może się przyczynić do ich już po wygrzaniu trwałego słabszego grania na ten prawy kanał???

Chyba żartujesz. :) Nie wiem czy zauważyłeś ale w ogóle nagrania (przynajmniej te klasyczne) są asymetryczne: instrumenty bas występuje po prawej a instrumenty sopranowe po lewej stronie. Czy to wywołuje skoliozę w słuchawkach? :)

mindcrasher

  • 16 / 5081
  • Nowy użytkownik
20-02-2011, 15:07
Witam ponownie,
wreszcie znalazłem czas i korzystając z podpowiedzi zamieniłem lampy miejscami.
Efekt tego jest taki, że już nie odczuwam braków w prawym kanale jak i lewy nie gra słabiej, widać taki układ idealnie komponuje się z moimi"uszami". Podmieniłem mniejsze lampy, tych dużych na razie bez potrzeby nie ruszam.
Będę obserwował przez najbliższe dni czy efekt będzie trwały na co liczę.
Wielkie dzięki panowie za pomoc, teraz można w pełni czerpać z wieczornych sesji.
Pozdrawiam