Audiohobby.pl

WBA Grand Twin vs. WBA HPA Master vs. Topping TP 21

Gustaw

  • Gość
20-12-2010, 13:35
>> lancaster, 2010-12-20 13:28:12
Jeszcze trochę Gustaw i bedzie można poczytać poezję :-)))


A co mi tam ! Niech będzie nawet poezja. :-)
Z Toppinga słyszałem więcej rozbierania na czynniki pierwsze. Uważam, że jest to niezły wzmacniacz ale na dłuższą chwilę trochę męczący. Coś mi też nie pasuje z wyższą średnicą. Nie wiem jak to nazwać. Poszarpana ?
Poetycznie ujmując - WBA - gęsty sok z naturalnych owoców. Topping - napój o smaku naturalnych owoców, kupiony w TESCO. Muszę chyba zacząć pisać rymowanki. Będzie bardziej poetycko. :-)

Gustaw

  • Gość
20-12-2010, 13:36
>> lancaster, 2010-12-20 13:31:35
Gustaw, może źle kombinuję :-)

Można wpaść i posłuchac ?


WBA już spakowałem a dzisiaj i jutro jestem wieczorem w terenie.

Gustaw

  • Gość
20-12-2010, 13:38
>> Vinyloid, 2010-12-20 13:26:42
Proponuję dodatkowo zakleić kanały słuchowe, będzie jeszcze lepiej ! I dziurę w tyłku, żeby zniwelować efekt bass reflexu.


Kolego Patefon,
Niech kolega się nie nabija tylko niech lepiej sam pokombinuje z podobnym modem w swoich Danonach 7000. Może wtedy bas z tych słuchawek przestanie być tak subtelny jak pupa wieloryba :)

Gustaw

  • Gość
20-12-2010, 13:41
>> lancaster, 2010-12-20 13:31:35



Poczekaj, poczekaj..... przypomniało mi się, że jutro jednak jestem wieczorem. Wpadnij.
Ma być Krzychu z kolegą, posłuchać system głośnikowego i kompa.

Vinyloid

  • 2470 / 5150
  • Ekspert
20-12-2010, 13:52
Widziałem damskie pupy większe od całego wieloryba a test wzmacniacza tej klasy na słuchawkach OEM Fostera z najniższej półki, w dodatku potraktowanych dziurkaczem uważam za wyjątkowy mezalians

Gustaw

  • Gość
20-12-2010, 13:55
A...tam..... taki sam mezalians jak Danony 7000 z Topingiem :-)

lancaster

  • Gość
20-12-2010, 14:15
OK, jutro wieczorem mam nadzieje przekonam sie ze to co grało gorzej gra lepiej :-)
Wezmę CD z 1543 na pokładzie.

lancaster

  • Gość
20-12-2010, 14:18
"WBA - gęsty sok z naturalnych owoców. Topping - napój o smaku naturalnych owoców, kupiony w TESCO."

No ja bym powiedział, że te owoce musiały być mocno spadziowe :-)

...jak Topping był sok z Tesco na postkaniu przy WBA to oznacza ze łatwo pomylić Wino marki Wino z Château Mouton Rothschild w dobrym roczniku :-)

majkel

  • 7476 / 5935
  • Ekspert
20-12-2010, 14:24
>> Vinyloid, 2010-12-20 13:52:38
Widziałem damskie pupy większe od całego wieloryba a test wzmacniacza tej klasy na słuchawkach OEM Fostera z najniższej półki, w dodatku potraktowanych dziurkaczem uważam za wyjątkowy mezalians

Nie przesadzaj z tą najniższą półką. Posłuchaj np. Denonów AH-D501 albo niższego modelu, najlepiej porównawczo z D1001.

Mnie tylko zastanawia co się stało z Holdegronem. Musiał zaliczyć ciężki wypadek, bo strasznie zjechał w rankingu. Miesiąc temu podobał się bardziej od tego samego Hooligana w częściowo tych samych okolicznościach sprzętowych. No chyba że to biomet, inny prąd albo stan świadomości słuchającego/słuchających.

lancaster

  • Gość
20-12-2010, 14:29
Była już taka jedna sieciówa wcześniej tylko znacznie bardziej kosztowna, ale nie chciało mi sie wierzyc że to aż tak.
Teraz prestiż odbędzie sie na moich uszach :-)

Jesli tak sie stanie to oczywiscie sama frajda o tym napisac.

lancaster

  • Gość
20-12-2010, 14:38
majkel, na spotkaniu pojawiły sie po prostu 2 wzmacniacze ocenione lepiej od Holdegrona.
Amp Kajo i Topping.....no i podobno u Gustawa WBA brzmia żwawiej od Toppinga, ale to sie jutro poslucha :-)

Są rózne rankingi, w rankingu na barwe bardziej od Holdka podoba mi sie : Huligan, Topping, maly WBA.
W rankingu na dynamikę; wzmacniacz Kajo i Topping
Mały WBA miał podobne mozliwosci reprodukcji barwy do Huligana, z tym ze WBA był bardziej szczegółowy.

Jako cłaość system "rzut uchem" podobały mi sie Staxy z Chordem ale tylko na niektórych plytach (np. rewela zabrzmiał japońskie bębny). Porównywalismy an Denonach Huligana z Toppingiem....neistety topping był ciekawszy zarwno barwowo jak jeśli chodzi o kontrolę słuchawek.
Mi sie tego ampa zawyczajnei dobrze sucha choc do sucho brzmiacyh słuchawek bym go nie zestawiał.
Np. z HD600 które specjalnie suche nie są ale też ciezko o nich powiedziec ze maja jakios specjalnie duzo ciała same z siebie wzmacnaicz Kajo wydawałs ie odpowiedniejszy - podobna dynamika, troche mneij niuansów, ale też troche gesciej(choc nei tak jak na Huliganie np.)

Tak ze spoko, H1 grał jak ostatnio :-)

lancaster

  • Gość
20-12-2010, 14:40
"brzmia żwawiej od"

sorry, nei żwawiej tylko podobno lepiej :-)

Gustaw

  • Gość
20-12-2010, 15:19
>> lancaster, 2010-12-20 14:18:07
..jak Topping był sok z Tesco na postkaniu przy WBA to oznacza ze łatwo pomylić Wino marki Wino z Château Mouton Rothschild w dobrym roczniku :-)

Hłe, hłe..... jak łatwo dal się sprowokować ;)

Gustaw

  • Gość
20-12-2010, 15:23
>> Piotr Ryka, 2010-12-20 14:20:28
Przyznam, że wyjątkowo mnie zaintrygowała ta audiofilska sieciówka, zamieniająca puszyste nastolaty w masywne panie od straganu z jarzynami.

Mogę wysłać siecióweczkę do testów. Uprzedzam, że nie jest to moja produkcja więc wykwintu i niebiańskich właściwości nie posiada. Moje sieciówki DIY, działają odwrotnie tzn. zmieniają masywnie panie od straganu w puszyste małolaty ;-)

Max

  • 2204 / 5432
  • Ekspert
20-12-2010, 17:40
"A jak przy tym wypadł mój Topping TP -21 ? Hmmm. Jeżeli potrzebujesz mikroskopu i spektrofotometru aby oglądać i analizować obraz Malczewskiego lub Gierymskiego to kup sobie Toppinga. Będziesz widział każdy wżer na płótnie i będziesz znał wszystkie składowe spektralne zastosowanej farby."

Co prawda nie mam pojecia, co to takiego "spektrofotocośtam", ale ten krotki, sugestywny opis bardzo mnie zaciekawil. Jesli prawdą jest cos Gustawie napisal, to wlasnie takiego urzadzenia potrzebuje. Przydaloby sie wyostrzyc ksztalty i podniesc muzyczny kontrast w moich 770tkach. Jesli uda sie to zabawce za "4 zl" satysfakcja bedzie tym wieksza. Gdzie mozna sie sie zaopatrzyc w podobnego rodzaju wykwint ?