Audiohobby.pl

Wavelenght PROTON DAC USB z wzmacniaczem słuchawkowym

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
10-12-2010, 20:48
Wavelenght PROTON DAC USB z wzmacniaczem słuchawkowym, zasilany(wbudowany akumulator) i połączony tylko kablem usb z komputerem .Ma on chyba wbudowany wewnętrzny zegar ale na tematy techniczne proszę poszukac w  sieci. Miałem tylko jeden kabel  USB  dostarczony  z DAC-em , nie wiem jak zagra  z innym. Zródłem był laptop , pliki typu flac, płyty cd.Oprócz tego był CD Denon DCD 2000AE, IC TaraLabs Master,kabel do listwy Furutech FP-3TS20 i wtyczki Furutech ,lista monster power 2989 z clean power z modyfikacjami,BP majkela,Grado GS 1000.W czasie porównania zródeł  było słychac różnice oczywiście na korzyśc Denon-a  ale patrząc na cenę to chyba do przewidzenia . Największą  różnicą  był barwa dzwięku . Dzwięk z DAC-a był jakby  suchy, cieńszy,odchudzony, nie miał takiego wypełnienia .Przestrzeń była mniejsza od Denona, tak w głąb jak i wszerz.Miałem odczucie  że dzwięk nie miał takiego rytmu jak na Denonie , był jakby troszeczkę "wolniejszy" .Lokalizacja  zródeł dzwięku , budowanie planów była  na "dobrym" poziomie .Ma on wbudowany wzmacniacz słuchawkowy który jest   lepszy od tego z Beresforda 7520 , jest może troszeczkę  "gorszy" od Sohy 2 z ECC 81 RFT i dużo słabszy od Black Pearl.Jeśli ktoś zechce  budowac zestaw z pc jako zródłem może posłuchac tego DAC-a(można wypożyczyc) . Podpinamy tylko kabel usb z pc i ma spokój z kablami.Można  póżniej rozbudowac ten zestaw o lepszy wzmacniacz słuchawkowy. Podziękowania  dla  Piotra T.

chrees

  • 1653 / 5886
  • Ekspert
13-12-2010, 00:20
Wavelenght zawsze było firmą, której jakikolwiek produkt chciałem koniecznie poznać, głównie z powodu mojej inklinacji do PC-Audio. Nie ukrywam, że Twoja recenzja działa trochę jak zimny prysznic, choć dotyczy produktu lokowanego chyba nijniżej w ofercie firmy.



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
14-12-2010, 00:03
@ chrees ,ja porównywałem tego DAC-a do Denona 2000 AE więc całkiem inne $, można wypożyczyc  za kaucją i samemu posłuchac, kolega stał się szczęśliwym posiadaczem tego urządzenia :)

audio_house

  • 149 / 5455
  • Aktywny użytkownik
14-02-2011, 20:22
Jaki jest koszt tego Wavelenght PROTON DAC USB ??

Radical

  • 721 / 5189
  • Ekspert
15-02-2011, 15:49
Gdzie on ma wejście na słuchawki?

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
16-02-2011, 15:31
Ta mała dziurka po prawej stronie , gniazdo mały jack

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
13-06-2011, 22:30
Dziś miałem okazje posłuchac jeszcze raz Wavelenght PROTON DAC USB podłączonego do laptopa w "pojedynku" z Metronome Technologie CD One i Audio Research  DAC8. Słuchawki  GS1000 + BP  i  zestaw Stax SRS-4170 + 507.Kolega  który jest właścicielem DAC-a  poinformował mnie że od  czasu  napisania tekstu w sposobie "grania" "DAC-a nastąpiły zmiany. cdn

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
22-06-2011, 20:19
Właśnie oddałem niedawno koledze  jego Wavelenght PROTON DAC USB .Po wizycie w Poznaniu  musiałem jeszcze raz go na  spokojnie posłuchać w zaciszu domowym.Jedna  "coś" mu brakuje  abym stał się jego posiadaczem  a o mało sprzedałbym cd przez niego :(.
Jedan  spokojne  odsłuchy w domu  to podstawa.
Zestaw Metronome Technologie CD One jako transport i Audio Research DAC8 zasilany jak się nie mylę  Enerr Holograph grał "bardzo podobnie"  jak pliki flac odtwarzane poprzez  Wavelenght PROTON DAC. Audio Research DAC8 na pewno zagra "inaczej" poprzez wzmacniacz i kolumny , dużo lepiej niż  Wavelenght  ale na słuchawkach  Grado i Stax nie było" prawie "różnicy lub były nieznaczne.Na porównanie  dokładne tych  DACów  nie było dostatecznie czasu (1,5h) .Myślę że aby dobrze porównać  oba DAC-e  należy je wypożyczyć  i porównać na spokojnie w domu. Następnie słuchaliśmy Metronome  samego jako zwykłego odtwarzacza  cd .Od razu było "lepie\' w stosunku do AR.Szczególnie co zwróciło  moją uwagę to barwa tego cd, powiedziałbym taka "mała kopia " zestawu Reimyo. Oczywiście  zestaw  Reimyo jest lepszy, ale jak na moje  to ta sama szkoła dzwięku.Oczywiście było  słychać różnice w klasie pomiędzy  cd , szczególnie na cd Fourplay utwór 10 "Sebastian" początek utworu  ale było to bardzo blisko :).Diana Krall "When ..." barwa głosu była  bliska  tej z  Reimyo .

Odnośnie słuchawek, pierwszy raz słuchałem Stax-a> pierwsze wrażenie  gdzie  się podział bas ? w stosunku do Grado 1000 .Kolega tylko czekał na  moją reakcje jak posłuchałem pierwszy raz  Stax-a.Po jakimś czasie  gdy słuch i mózg już zaakceptował  nowy sposób  grania > jakie one są szybkie, sposób  budowania sceny , punktowość  zródeł dzwięku , dodatkowe" dzwięki" zawarte na płycie.Bas na STAX-ach  jest  tylko jest "inny" .
Wavelenght PROTON DAC to DAC który  można  wypożyczyć i posłuchać  jako "zródło " z laptopem szczególnie  jeśli laptop ma zasilanie bateryjne(gra lepiej) .Kabel USB gra > szok  ten dostarczony z DAC-em jest "lepszy" od pewnego  kabla  USB firmowego.
Co do oceny Audio Research DAC8 chciałbym go "wypożyczyć" do domu i spokojnie posłuchać > jest  taka możliwość tylko ten "zastaw $":(.  Od niego bardziej chciałbym jednak posłuchać na spokojnie i bez pospiechu Metronome Technologie CD One  :) Kable zasilajace
Enerr Holograph do odtwarzacza,listwa Ultra Power Station
Enerr Magic Gate do wzmacniacza Stax,kable XLR to Chord Anthem 2 XLR
BP IC TaraLabs Master
Podziękowania dla obsługi "Koris"-a za obsługę, atmosferę i dla  Piotra T.

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
22-06-2011, 21:04
.