Audiohobby.pl

GP - Grupa Poznańska

fallow

  • 6457 / 5919
  • Ekspert
24-01-2011, 11:47
Odpowiadasz na wpis
>> Marcin_gps, 2011-01-24 11:44:46
Bit-perfect is all you need, right? hehe

Nie, nie "right" ;) Musisz chyba najpierw dowiedziec sie jaki wlasciwie moj poglad chcesz przesmiewac zeby to zrobic :) Wyciagnie pochopnych wnioskow to nie metoda

chrees

  • 1653 / 5949
  • Ekspert
24-01-2011, 11:53
A potem oczywiście, w razie gdybyśmy wyciągnęli wnioski zbieżne z marcino-gps\'owymi, opcja darmowego software-tweaka w komputerze chreesa? ;)))



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

chrees

  • 1653 / 5949
  • Ekspert
24-01-2011, 11:54
Nie dość, że poszedł mi w kompie zasilacz i jeden z dysków twardych, to jeszcze ma on zostać etatowym chłopcem do bicia? ;)



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

fallow

  • 6457 / 5919
  • Ekspert
24-01-2011, 12:00
Bedziecie mnie musieli chyba przywiazac do fotela i dac spora dawke Valeriany zeby powstrzymac mnie przed przesmiewstwem i zgryzliwymi uwagami :))

Mnie juz teraz jest ciezko, kiedy DSP przyrownuje sie do smieci (moze jakas krucjata by wyniesc potajemnie urzadzenia oparte na DSP z kazdego studio?) albo kiedy za okresleniem "maksymalnie zoptymalizowany OS" kryje sie Windows. Mam tylko nadzieje, ze ten purystyczny 100kb player jest napisane w assemblerze ;))

Marcin_gps

  • 185 / 5078
  • Aktywny użytkownik
24-01-2011, 12:13
To nie wiem, czy dam radę :D Jak obiecasz, że wytrzymasz porównanie choćby jednego kawałka bez docinek, to luz. Jakbyś mi jeszcze wytłumaczył powód używania DSP w odtwarzaczu, to byłbym wdzięczny. Jakoś z moich doświadczeń wynika, że wszelka ingerencja w sygnał, filtry itp, psuje dźwięk. W studio, to inna sprawa, ale po co kolejny raz w domu "mieszać"? I tak, jest to Windows, na którym w trakcie odtwarzania nie działa nawet proces systemowy :D

Gustaw

  • Gość
24-01-2011, 12:20
Etam... Jak się komuś bardziej podoba dźwięk z DSP lub z ruszonym korektorem to nie ma potrzeby kurczowego trzymania braku ingerencji w sygnał. Co z tego, że bez DSP jeżeli źródło trzeba zgrać z resztą toru i z własnym gustem ?

fallow

  • 6457 / 5919
  • Ekspert
24-01-2011, 12:27
Obiecuje, ze wytrzymam nawet dwa :D )) albo 3 :)) Jak beda ciastka, to nawet caly album :)

Moja zgryzliwo-zlosliwa uwaga tyczyla sie postawienia DSP razem ze smieciami :) a nie celu jego wykorzystania.

Co do juz samego DSP - temat jest dlugi jak rzeka czy i po co uzywac oraz czy warto.

Przyklad pierwszy lepszy: Zdecydowana wiekszosc obecnie uzywanych przetwornikow jest oparta na kostkach ktore standardowo robia oversampling. Czymze innym jest cyfrowy oversampling niz cyfrowym przetwarzaniem sygnalu - Digital Signal Processing.

Wiec na poziomie samej kostki D/A jest juz pierwsze zastosowanie DSP - w warstwie grubo nizszej niz player na OSie.

fallow

  • 6457 / 5919
  • Ekspert
24-01-2011, 12:29
Osobiscie zgadzam sie z Gustawem. Nie ma dla mnie roznicy, czy i tak juz do albumu "przejezdzonego na prawo i lewo na ProToolsie" na koncu dodam sobie 121 czy 122 efekt.

fallow

  • 6457 / 5919
  • Ekspert
24-01-2011, 12:30
Przejzdzonego na wspomnianym ProToolsie oczywiscie w studio, przed "wytloczeniem" :)

Marcin_gps

  • 185 / 5078
  • Aktywny użytkownik
24-01-2011, 12:30
Co to znaczy zgrać z resztą toru? Źródło ma być jak najabardziej szczegółowe w kierunku realizmu. Szczegółowe, nie mam na myśli ostre. Chyba do tego się dąży, by w domu móc z jak największą autentycznością odtworzyć zapis płyty - zbliżyć się do występu na żywo. Ale jak ktoś się chce bawić w korektory, to proszę bardzo :)

fallow

  • 6457 / 5919
  • Ekspert
24-01-2011, 12:32
A jest jakas definicja brzmieniowego realizmu, autentycznosci - sa jakies wzorce wedlug ktorych "ustawic sprzet" ?

Marcin_gps

  • 185 / 5078
  • Aktywny użytkownik
24-01-2011, 12:33
Fallow, odnośnie oversamplingu, całkowita zgoda :) W DAC-ach na PCM1704 też stosują układy DSP.

fallow

  • 6457 / 5919
  • Ekspert
24-01-2011, 12:33
Przyklad:

Kapela X gra koncert rejestrowany w Nowym Jokru i w Tokyo. Zmasterowany w dwoch roznych studiach. Oczywiscie ten sam repertuar. Potem kupujemy wydanie A i B.

Na naszym sprzecie plyta A brzmi realnie, wskazujemy instrumenty palcem, wydaje sie nam ze wokalista spiewa na scenie a plytka B juz nie, jest woal, lokalizacja instrumentow rozmyta etc.

Do ktorej plytki ustawic wiec sprzet, czy to znaczy ze jedna brzmi realnie a druga nie-realnie ? :)

Marcin_gps

  • 185 / 5078
  • Aktywny użytkownik
24-01-2011, 12:34
Wyciągasz gitarę z szafy i jedziesz, LOL Wiadomo, na czym polega autentyzm, jakby była prosta definicja, to każdy by z niej dawno skorzystał, nieprawdaż?

Marcin_gps

  • 185 / 5078
  • Aktywny użytkownik
24-01-2011, 12:37
Tu już wrzucasz realizację. Ja w trakcie odsłuchiwania zmian w odtwarzaczu/OS-ie wybieram tylko muzykę klasyczną live. W moim odczuciu najprościej wyłapać różnicę. A że jestem po dwóch stopniach szkoły muzycznej i na koncertach gościłem często, to jakiś tam wyznacznik mam.