Audiohobby.pl

Gdzie w Krakowie wyciąć dziury w obudowie?

Sim1

  • 1829 / 5851
  • Ekspert
02-11-2010, 13:51
Potrzebuję w tylnym panelu wzmacniacza wyciąć dziury na gniazda XLR.
Czy ktoś z forumowiczów zna jakiś zakład gdzie mają maszyny/obrabiarki by panel został nienaruszony a otwory wycięte w/g rysunków technicznych dostarczanych przez Neutrika?

Sim1

  • 1829 / 5851
  • Ekspert
04-11-2010, 10:11
Proszę się tak nie pchać z namiarami, pojedynczo, "wężykiem" proszę ;) Wszystkie odpowiedzi obiecuję przeczytać.
Dorzucam również do pytania lokalizację Katowice.

Zdesperowany

dabyl

  • 604 / 5448
  • Ekspert
04-11-2010, 13:32
Prawda jest taka, że jeśli chcesz to zrobić tanio to musiałbyś znaleźć jakiegoś fachmana, który zgodziłby się tym zająć.
Jeśli cena niekoniecznie gra rolę to polecam firmę Lauda (może nie w samym Krakowie ale w Facimiechu - czyli całkiem blisko). Mają różne lasery, frezarki i inne maszyny - z blachami "potrafią robić cuda". Tylko nie wiem czy będą się chcieli zająć takim małym zleceniem (może kwestia ceny).
Ale... pracuje tam (w Laudzie) jeden gość, któy ma prywatnie frezarkę numeryczna (jakąś małą ale z blachami do 2-3mm sobie radzi) i z nim możesz pogadać (jeśli jesteś zainteresowany to kontakt do niego mogę Ci podać przez PW - zaznaczam, że nie ja jestem tym pracownikiem Laudy i nie robię sobie tutaj autoreklamy ;) ).

A poza tym to przecież możesz wpisać w "gógló" odpowiednie zapytanie i w samym Krakowie na pewno też się coś znajdzie.


Jeśli chodzi o Śląsk (z tego co pamiętam w Chorzowie) to działa tam firma Alumero (między innymi) - zlecałem im kiedyś skomplikowaną obróbkę dużej ilości profili aluminiowych - cięcie profili o przekroju eliptycznym pod dwupłaszczyznowym kątem - poradzili sobie wyśmienicie. Dokłądność cięcia wręcz "niemierzalnie duża". Tylko to też duża firma i nie wiem jak się będą zapatrywać na wyfrezowanie kilku otworów w blasze.



A tak w ogóle - nie da się tego poprostu wywiercić?

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
04-11-2010, 13:39
>A tak w ogóle - nie da się tego poprostu wywiercić?

Da radę, najpierw nakleić szablon z narysowanymi otworami, następnie po obwodzie wzdłuż rysunku nawiercić cienkie otworki. następnie młotkiem i przecinakiem przeciąć łączenia między nimi a później pilnikiem okrągłym rozpiłować otwory do wyrysowanej trasy. Z tego się nie strzela, jak otwór będzie miał pół milimetra niedokładności to i tak przykryją go podkładki pod nakrętki mocujące.

Miłej dłubaniny.                      

Sim1

  • 1829 / 5851
  • Ekspert
04-11-2010, 20:45
@Dabyl, jak nic nie uda mi się znaleźć to pchnę prośbę o namiary :) dzięki z góry!

@Rafaell myślałem o tym już parę razy ale mi szkoda spaścić obudowy :).

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
04-11-2010, 22:39
 Dasz do firmy to Ci mogą więcej szkód porobić niż to warte.                              

MicSzu

  • 73 / 4908
  • Użytkownik
27-11-2010, 18:15
Zależy z czego masz tą obudowę. Jesli aluminiową nie nie mega grubą to polecam zakup wiertła \'\'piórowego\'\', i wywiercenia we własnym zakresie (w jakimś statywie).



Pozdrawiam i życzę powodzenia.