Audiohobby.pl

Jak zlikwidować rysy z panela frontowego?

  • Gość
01-09-2010, 22:18
Jedzie do mnie Kenwood i obawiam się, że nie będzie wyglądał jak z wklejonego obrazka - jak pousuwać ryski z front-panela?
Na Allegro sprzęt wystawiał gość, który umie to robić, ale oczywiście nie zanotowałem adresu.
Co zrobić, żeby nie zrobić... gorzej?

  • Gość
02-09-2010, 00:25
Dzięki za wsparcie

macrob

  • 74 / 5867
  • Użytkownik
02-09-2010, 00:49
Tobie się wydaje, że forum to coś w rodzaju lampy Alladyna... Pocierasz i masz. :-)
Trochę cierpliwości,  jest jak balsam.  Może się pojawić porada, albo i nie :-0.
Pozdrawiam.

"(...)nie polemizuj z idiotą-najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem(...)"
Pozdrawiam

rezasurmar

  • 61 / 5421
  • Użytkownik
02-09-2010, 15:54
W sklepach z częściami elektronicznymi bywają pasty polerskie, w wielu sprzętach był wykorzystywany akryl na szybki wszelkiej maści, więc pasta musiała by być do akrylu (pleksiglas)
Jeżeli rysy są niewielkie można też wypolerować pastą do zębów i miekką szmatką. Ale bezpieczniej sprawdzić w jakimś mniej widocznym miejscu.
Można przetestować na najzwyklejszej linijce szkolnej, bo materiał podobny.
Jeżeli osłony są z szkła to już ciężej, bo w zależności od głębokości rys, trzeba stosować coraz drobniejsze pasty, aż do uzyskania połysku. Wygląda to w ten sposób że czym twardszy materiał to najpierw trzeba go zmatowić, a potem przechodząc przez coraz wyższe numery past (o ile dobrze pamiętam) do idealnie gładkiej powierzchni i po umyciu powinno być ok.
GRADO GS1000i

  • Gość
02-09-2010, 17:13
rezasurmar - dzięki, temat likwidacji rys na plexi mam przerobiony, zacytuję mój post z AS



>jakim sposobem te rysy z plexi sie usuwa ?

Teraz sa specjalne pasty polerskie - tubka k. 20zet. A ja uzyłem pasty, stwardniałej 30letniej!
Kiedys przyniósł ją kolega z pracy i do dzisiaj słuzy mu do renowacji plastykowych "szkieł" w zegarkach.
Niewielka ilość zeskrobałem nożem na wiórki i podgrzałem do stanu płynnego na gazie. Niewielką ilość naniosłem na zabezpieczoną przed przesuwaniem płytę plexi i silnymi ruchami wcierałem w miejsca porysowane. Można użyć papierowego recznika, chusteczki albo szmatki.
Trzeba to robić szybko, żeby pasta nie wyschła i dośc szeroko - nie skupić się tylko wyłącznie na rysce. Efekty doskonałe.
Kolega , który renowuje zegarki, większe rysy kasuje b. drobnym papierem sciernym (bodaj 1200). Wtedy powstaje w miejscu rysy zmatowione miejsce, które do połysku doprowadza własnie pasta polerska.
Jeżeli szlifujecie plexi z logo, tak jak w moim przypadku, nalezy b. uwazac, żeby nie zetrzec literek. Poza tym płytkę tak zabezpieczyć, żeby nie tarła logiem o spód podczas szlifowania.
Najlepiej położyć ją na szmatce.
Po szlifowaniu oprócz sladów dłoni płytka jest czysta - chuchnąć , przetrzeć miękką sciereczką i gotowe.


Ale mi chodzi o rysy na panelu aluminiowym - tak aby nie uszkodzić literek.

Dudeck

  • 5101 / 5833
  • Ekspert
02-09-2010, 19:52
" ... Ale mi chodzi o rysy na panelu aluminiowym - tak aby nie uszkodzić literek. ... "


No to już wołanie o cud :)


Żeby wyglądało dobrze : płytę się szczotkuje/anoduje/inneuje*) a potem nanosi druk na nowo . Panel jak nowy !




-------------------------------
*) lakieruje  

  • Gość
02-09-2010, 20:59
A gdzie takie cuda robią?

Dudeck

  • 5101 / 5833
  • Ekspert
03-09-2010, 17:46
Panowie , kto pomoże ???


( spotkałem kiedyś w pracy gościa - przejazdem - , który regeneruje takie rzeczy ; gadaliśmy o sprzęcie , a ja nawet nie wziąłem od niego numeru telefonu )

  • Gość
03-09-2010, 17:48
Dzięki - okazało się, że panel jest w wyjątkowo dobrym stanie :)
Ale może innym się przydadzą informacje.

Dudeck

  • 5101 / 5833
  • Ekspert
03-09-2010, 17:52
No a te rysy ?