Audiohobby.pl

110V ?

almagra

  • 11514 / 5540
  • Ekspert
28-08-2010, 16:28
Rdzen nie posiada dolnej czestotliwosci granicznej. Moze chodzi o jakies trafa o malych indukcyjnosciach przeznaczone do pracy przy kilkuset Hz, np. w samolotach.To wtedy rzeczywiscie trafo spali sie,ale nie z powodu rdzenia,ale z powodu malej indukcyjnosci.

almagra

  • 11514 / 5540
  • Ekspert
28-08-2010, 16:31
A znaczy sie za malo blachi...

Lt_Bri

  • 153 / 5829
  • Aktywny użytkownik
28-08-2010, 16:32
Nie chodzi o okrętowe/samolotowe czterystuhercówki, a właśnie stosowanie transformatorów pod 60Hz (a dokładniej 59 coś) przy około 50Hz.
Ktoś mi kiedyś tłumaczył że przy 60Hz można stosować podlejszej jakości blachę na rdzenie.
Tut są jeszcze jakieś inne smaczki dotyczące tego tematu (choć pobieżnie przejrzałem i nic o rdzeniach nie znalazłem):

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:NenPlbthTHwJ:sound.westhost.com/articles/50-60hz.htm+soundwesthost+transformer+50HZ+60Hz&cd=2&hl=pl&ct=clnk

Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni,
 to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa

Lt_Bri

  • 153 / 5829
  • Aktywny użytkownik
28-08-2010, 16:38
Oczywiście forum pod względem technicznym jest szmelcem* (np. kłopoty ze wstawianiem odnośników - i brak edycji wpisów - choć tut podawane są oficjalnie inne powody...).

http://tiny.pl/h7vtn


*co nie zmienia tego że jestem bardzo wdzięczny osobom poświęcającym swój czas i umiejętności utrzymywaniu  go na chodzie

Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni,
 to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa

lancaster

  • Gość
28-08-2010, 17:49
Lt Bri, opinia ze forum jest pod wzgledem technicznym szmelcem jest niesprawiedliwa.
Niemniej jednak po raz ostatni porozmawiam w tej sprawie ze zhornikiem.


Molibden

  • 1906 / 5888
  • Ekspert
28-08-2010, 21:31
Za mały transformator na 60Hz będzie się przegrzewał właśnie z powodu przemagnesowania niższą częstotliwością. Transformatory na 60Hz są mniejsze od tych na 50 lub 50-60Hz przy tej samej mocy.
Najlepiej więc byłoby wymienić w urządzeniu transformator 120V na 230V.

_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"

Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!