Audiohobby.pl

karta asus

Desartis

  • 9 / 5008
  • Nowy użytkownik
16-08-2010, 17:59
Zastanawiam sie nad zakupem karty asus w wersji ST i moje pytanie bo nie jestem obeznany jakie sluchawki dokupic do tej karty?

W tej chwili posiadam HD515.
Desartis

Desartis

  • 9 / 5008
  • Nowy użytkownik
16-08-2010, 18:04
Dla uscislenia zastanawiam sie nad zakupem ASUS Xonar Essence ST.
Nie jestem audiofilem poprostu chce skompletowac karte plus sluchawki ktore dadza mi lepsza zadowalajaca powyzej sredniej akosc dzwieku. Tak aby odczuc ze wydane pieniadze zostaly dobrze zainwestowane :)

dzieki
Desartis

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5859
  • Zaawansowany użytkownik
16-08-2010, 21:59
To może kup sound blastera Live dużo tańszy a ta sama jakość?

Desartis

  • 9 / 5008
  • Nowy użytkownik
16-08-2010, 22:29
Srednio rozumiem twoja odpowiedz ale ok troche nie na temat.

Desartis

asmagus

  • 4439 / 5445
  • Ekspert
17-08-2010, 09:16
A jakiej muzyki słuchasz, jaki masz budżet na te słuchawki, czy mają być zamknięte czy otwarte?

Desartis

  • 9 / 5008
  • Nowy użytkownik
17-08-2010, 18:37
Hej

Slucham ogolnie wszystko moze poza jazzem. Ogolnie lubie lata 80/90 no i oczywiscie wszystko co na biezaco.
Mysle o konstrukcji otwartej (nie wiem dlaczego tylko tak mysle). Jezeli chodzi o budzet to chcialbym zakupic wyzej omawiana karte muzyczna plus do tego mozliwe dobre sluchawki typu hd595.

Dlatego chcialbym dowiedziec sie czy hd595 beda dobrze wspolgraly z asus ST i czy moze lepiej jednak dolozyc i zafundowac sobie sluchawki z pary hd600, hd650.

Jesli ktokolwiek ma informacje lub poprostu sluchal testowal i moglby podpowiedziec ktore sluchawki z ta karta beda najlepsze bede wdzieczny.

Oczywiscie jestem otwarty na propozycje innych sluchawek niz te ktore wymienilem ale w tej szerokosci finansowej.
Desartis

Corvus5

  • 2596 / 5363
  • Ekspert
17-08-2010, 19:05
HD595 a HD650 to nieco inne słuchawki, choć ciągle to Sennheisery. HD650 są bardziej przeźroczyste, ale niestety dodają sporo pogłosu. HD595 są bardziej przeciętne.

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
17-08-2010, 19:09
Jeśli karta nie będzie bardzo dobra(czytaj lepsza niż np E-MU 1212m, ESI Julia, m-Audio Audiophile, Audiotrak Prodigy etc) to nie zastanawiaj się zbytnio tylko bierz taką żeby więcej kasy zostało Ci na słuchawki. Przy torze składającym się tylko z karty i słuchawek nie wychwycisz żadnych istotnych różnic w brzmieniu kart, a w brzmieniu różnych słuchawek jak najbardziej. Pamiętaj też, że muszą to być słuchawki o wysokiej skuteczności aby z wyjścia karty mogły zabrzmieć na swoim poziomie. Twój wybór ograniczy się raczej do słuchawek przenośnych, ze stacjonarnych mogą to być jeszcze HD650 lub Grado SR325i. Na Twoim miejscu wziąłbym Sound Blastera Live, albo rozejrzał się za starszą wersją z panelem przednim, wówczas podłączenie słuchawek i regulacja głośności byłaby pod ręką. Więcej pieniędzy przeznaczać na to nie ma sensu.

Desartis

  • 9 / 5008
  • Nowy użytkownik
17-08-2010, 20:21
To teraz mam lekki mix w glowie ;)

Postaram sie teraz zapytac inaczej.
Powiedzmy, ze zdecydowany jestem na zakup np sluchawek hd650 i teraz szukam karty muzycznej moze byc wewnetrzna lub zewnetrzna na usb ale taka ktora ma wzmacniacz sluchawkowy plus do tego bedzie cieszyc ucho.
Nikt nic niewspomina o karcie Asus Xonar Essence ST wiec niewiem czy to dobry kierunek. Moze faktycznie ktos moze mi polecic inna karte muzyczna ?

Wspomniales inne nazwy kart muzycznych wiec postaram sie cos poczytac na ich temat rowniez, dzieki :)
Desartis

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
17-08-2010, 20:45
Jak wepniesz HD650 bezpośrednio do gniazda karty to powinieneś mieć spory problem z odróżnieniem każdej z nich więc bierz taką aby za dużo nie kosztowała, była wygodna w obsłudze, miała dobre sterowniki itp. Myślę, że USB to dobry kierunek ze względu na wygodę i możliwość korzystania z dowolnego komputera(dom, praca, uczelnia). W karcie USB(takiej nieco lepszej) powinien też być większy zapas mocy w wyjściu słuchawkowym, to może się okazać ważne bo należy pamiętać, że HD650 mają 300ohm i może być zbyt cicho z niektórych urządzeń. Jeśli korzystasz z laptopa powinieneś również rozpatrzyć propozycję E-MU PCMCIA.

PS Kart Asusa nie znam. Żadnej nigdy nie posiadałem. Ale jak na pewno to już mają być HD650 to jedynym warunkiem będzie tutaj moc wyjściowa. Lub można zacząć zabawę w budowanie całego toru, karta, wzmacniacz, słuchawki. Wtedy już brzmienie danego źródła zacznie nabierać znaczenia i zaczynamy zabawę od nowa ;)

Desartis

  • 9 / 5008
  • Nowy użytkownik
17-08-2010, 20:55
Dlatego zastanawiam sie nad karta Asus Xonar Essence St na PCI tylko z powodu wbudowanego wzmacniacza sluchawkowego no i z tego co pisza 300ohm uciaga spokojnie.

Niezalezy mi zbytnio na mobilnosci zestawu, poprostu duzo czasu spedzam przy komputerze i zawsze mialem sluchawki ale to bylo na zasadzie jakies tam philips, potem logitech, nastepnie sennhaiser hdr110 bezprzewodowe a teraz sennhaiser hd515.

Dlatego teraz wolalbym zainwestowac w lepsza karte audio ze wzmacniaczem sluchawkowym i dokupic np hd650 a muzyke zwykle slucham z kompa mp3 flac i duzo cd plyt oczywiscie oryginalnych wiec chcialbym uslyszec troszke wiecej i lepiej niz do tej pory ;)
Desartis

asmagus

  • 4439 / 5445
  • Ekspert
17-08-2010, 21:16
Czy twój komp szumi? Jakie ma chłodzenie?
Jak blisko niego siedzisz?

Desartis

  • 9 / 5008
  • Nowy użytkownik
17-08-2010, 21:26
Wydaje mi sie ze szumi tzn jest dosc cichy ale chlodzenie ma na zasadzie wiatrakow, znajduje sie w nim pare wiatrakow Zalmana dosc ciche tzn nieslyszysz kompa nawet jak siedze przy nim w odleglosci okolo jedengo metra ale to nie jest chlodzenie wodne ;)
Desartis

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
17-08-2010, 21:35
Odpowiadasz na wpis
>> Desartis, 2010-08-17 20:55:23
\\Dlatego teraz wolalbym zainwestowac w lepsza karte audio ze wzmacniaczem sluchawkowym i dokupic np hd650 a muzyke zwykle slucham z kompa mp3 flac i duzo cd plyt oczywiscie oryginalnych wiec chcialbym uslyszec troszke wiecej i lepiej niz do tej pory ;)


Więc bierz tego Asusa plus HD650, a na pewno będziesz zadowolony ;)

Desartis

  • 9 / 5008
  • Nowy użytkownik
17-08-2010, 21:44
Tez tak mysle zakupic Asus Xonar Essence ST plus HD650. Czytalem duzo na ten temat w necie duzo pochlebnych info. Rozpoczolem ten temat tutaj na waszym forum tylko z powodu ze myslalem ze ktos ma aktualnie ta karte i podpowie mi jak sie sprawuje.

Postaram sie dac wlasne przemyslenia na temat karty i sluchawek, dziekuje :)
Desartis