Audiohobby.pl

Beresford TC 7520 DAC Stage 2 GFmod

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
30-07-2010, 14:35
Mam go od kiedy mam pierwszego DACa, nie używam już.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
30-07-2010, 16:07
>> grisza_1982, tak zgadza się, podczas ostatniego spotkania Beresford grał tylko w roli konwertera. Akurat tak się złożyło, że nie słyszałem jeszcze żadnych Grado z dziurki Beresa :/

Przy pierwszym spotkaniu z tym DAC\'em miałem tylko DT880 Pro i 2-way to wówczas słuchaliśmy również z dziurki Beresforda i różnica była dość znacząca na korzyść Grand Twina(cieplej, muzykalniej, barwniej, bardziej dynamicznie, większe zróżnicowanie etc), SR325i na Beresfordzie już nie słyszałem, a przy ostatnim spotkaniu jedyne Grado jakie mieliśmy to GS1000i i uznaliśmy, że już nie ma sensu próbować ze względu na ich spore wymagania więc skupiliśmy się na ocenie samego DAC\'a.

Z tego co się orientuję to wzmacniacz Beresforda powinien obsłużyć wszystkie Grado do modelu RS1, no mogłem to jeszcze sprawdzić na GS\'ach ale jakoś zbytnio byłem skupiony na innych aspektach i zabrakło czasu i chęci na to jedno przełożenie wtyczki.

Molibden

  • 1906 / 5868
  • Ekspert
05-08-2010, 02:25
Na czym polega ten mod?!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Raziel

  • 57 / 5831
  • Użytkownik
03-03-2011, 20:48
Jak ma się Beresford TC 7510 do TC 7520 i nowszych?
Badminton to jakaś odmiana staropolskiej gry w kometkę??

alghar

  • 639 / 5577
  • Ekspert
12-03-2011, 18:58
Chodzi o DAC  czy o wzmacniacz ?Jesli chodzi o DAC to jest duża różnica, to inna "liga".

Lord_Rayden

  • 118 / 4931
  • Aktywny użytkownik
13-03-2011, 15:51
Ja wysłałem swojego Beresforda na mod 5. Zobaczymy jak bedzie działał. Wymieniłem też zasilacz na ten od Caimana.
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
13-03-2011, 16:22
To jest już "piątka"? Nieźle :) A jak się ma sprawa z cenami? Interesowałby mnie model aktualnie najwyższy z najnowszym modem.

Lord_Rayden

  • 118 / 4931
  • Aktywny użytkownik
13-03-2011, 16:39
To musisz napisać bezpośrednio do GradoFana (adres na Beresford.pl). Na stronie jest jeszcze sprzęt z modem 3 za 940 zł. Ja miałem nieoficjalny Mod 4, a teraz wysłałem na 5. GradoFan pisał do mnie :

"GFmod v5 jest już gotowa. Przebudowane zostało zupełnie zasilanie części cyfrowej i analogowej, łącznie z prowadzeniem masy, co znacząco wpływa na skuteczność odprowadzania zakłóceń ze wszystkich układów. Poprawiona została dokładność stabilizacji napięcia przez obniżenie szumów własnych. Ma to kluczowe znaczenie dla jak najwierniejszej reprodukcji dźwięku.
Separacja galwaniczna to przydatna rzecz, dlatego polecam połączenia optyczne, ale w przypadku USB można to zrobić tylko poprzez transformator separujący. W Beresfordzie fizycznie nie ma miejsca nawet na takie rzeczy.

A co się zmieniło w dźwięku? Obraz muzyczny jest zdecydowanie precyzyjniejszy. Dźwięk swobodniej wybrzmiewa. Bas jest szybszy i niżej schodzi. Szarpnięcia strun mają większy atak i wyraźny kontur. Lepsza kontrola dźwięku, co słychać szczególnie przy muzyce orkiestrowej. Dźwięki nie zlewają się ze sobą. Wszystko to przy zachowaniu analogowej barwy.

Zasilacz od Caimana ma większą wydajność prądową i zapas napięcia, a to ważne w audio, więc również bym go polecał. "

Sith Lord
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

Lord_Rayden

  • 118 / 4931
  • Aktywny użytkownik
13-03-2011, 16:47
Kupiłem jeszcze u GradoFana Audio Crossover TC 7220 (http://www.beresford.me/PP/TC2D7220_AUDIO_ROUTER.html). Dzięki temu mogę zasilać jedne kolumny podłogowe ze wzmacniacza i amplitunera. Do zabawki tej można podłączyć 2 pary kolumn i dwa wzmacniacze. Konstrukcja pasywna. Może komuś się przyda.
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

adamo73

  • 18 / 5829
  • Nowy użytkownik
01-08-2011, 22:47
Witam
Ja w swoim GF mod 2, wymieniłem wszystkie kondensatory w torze audio z niewiadomo czego na Elna Simic ARS, poprawa jest drastyczna. Wgląd w nagranie znacznie się poprawił, szybkość, detale, pogłosy. Delektuję się od momentu wymiany. Polecam innym, troche odwagi.