Audiohobby.pl

Zestaw audio do ....

lancaster

  • Gość
22-07-2010, 18:20
Są tacy, którzy twierdzą że różnic we wzmacniaczach i CD-kach nawet tych tanich między sobą jak też w stosunku do najdroższych nie ma.
Powód ?
Zniekształcenia mierzalne leżą poniżej percepcji.
Nawet ślepe testy(równiez z przełacznikami a-b) były w rtym celu przeprowadzane :-)
Jest taka teoria w kazdym razie :-)
A dla mnie urzadzenia brzmia różnie, czasami bardzo rożnie....w pewnej mierze za sprawą spasowania z resztą toru, ale tez kazde urządzenie ma swoj specyficzny rys, który objawi bardziej lub mniej w kazdym systemie.

Krs47

  • 1037 / 5887
  • Ekspert
22-07-2010, 21:57
Natomiast z moich obserwacji wynika, że owe różnice albo są w dużej mierze autosugestią, albo wynikają z poważniejszych niedociągnięć techincznych. sprzętu Co do tych ostantnich, np. reakcja lampy na nagłe skoki mipedancji kolumn, czy też ich za niską impedancję w ogóle daje słyszalne różnice. Dodatkowo wyższe zniekształcenia (głównie parzyste hamroniczne) lamp dają to tak lubiane "lampowe ciepło".

Niektóre wzmacniacze niskiej mocy mają ograniczone pasmo od dołu kondensatorem i to też słychać. Po stronie źródeł głównie niedociągnięcia w sekcji zasilania i związne z tym szumy, przydźwięki sieciowe itp.

Pozostają jeszcze specjalne manewry charakterystyką przez producentów, czasem takie numery też się zdarzają.

Poza tym o czym wspomniałem wyżej, specjalnych (przeważnie wręcz żadnych) różnic między poprawnie skonstuowanymi urządzniami nie słyszę. Może jestem głuchy, ale kolumny już bez problemu odróżniam :)
 O kablach nie będę wspomniał, bo wiem jaka to dla niektórych świętość :)

  • Gość
23-07-2010, 10:16
>> Krs47, 2010-07-22 21:57:32
Poza tym o czym wspomniałem wyżej, specjalnych (przeważnie wręcz żadnych) różnic między poprawnie skonstuowanymi urządzniami nie słyszę. Może jestem głuchy, ale kolumny już bez problemu odróżniam :)

Pod koniec ubiegłego roku wymieniłem elektronikę, tylko elektronikę: Denona na Denona tyle że 3 razy droższego.
Spodziewałem się usłyszeć wiecej "wyrafinowania " - nic z tego ! zmiany na granicy sugestii. Przez kilka miesięcy chodziłem wściekły, aż do zmiany kolumn (na początku tego roku). I od tego czasu chodzę z bananem na twarzy ! Zmiana ewidentna - do repertuaru wróciły płyty których nie mogłem słuchać na poprzednich kolumnach.

.... ale sza !  .... za takie teksty można tu dostać bana




Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

misiomor

  • 2094 / 5889
  • Ekspert
23-07-2010, 10:32
A ja powiem tak - jeżeli ktoś słucha głównie np. żeńskiej wokalistyki, wtedy może być tak, że monitorki na 15cm midwooferkach będą najlepszym możliwym rozwiązaniem. Na basie dno - ale 18cm ma jednak więcej modów membrany na środku, albo w jego pobliżu (metalowe). No i zawsze jest kwestia wielkości budy i drgań jej ścianek.

Można oczywiście zrobić 3 drogi dokładając woofer - jednak wokalom to jakoś bardzo nie pomoże, natomiast kosztować będzie po konkrecie. Zwłaszcza że pasywne 3-way trudno jest zrobić wg. maksymy "po pierwsze nie szkodzić". Choćby kompensacje rezonansów kosztują po zbóju - a co jest bez nich to już modelowałem w dziale DIY. Do tego dochodzi jeszcze fakt że wielu kupujących 3-way oczekuje od nich "kopa" więc producenci zostawiają owe rezonanse - po co wydawać $ na kompensacje jeżeli to obniży sprzedaż. A nasz miłośnik wokalistyki utwierdza się w przekonaniu o wyższości monitorków.

  • Gość
23-07-2010, 11:49
>> misiomor, 2010-07-23 10:32:01
A ja powiem tak - jeżeli ktoś słucha głównie np. żeńskiej wokalistyki, wtedy może być tak, że monitorki na 15cm midwooferkach będą najlepszym możliwym rozwiązaniem.

a gdyby tak jeszcze wokalistkę wykastrować, to .... eeech dźwięk marzenie

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

lancaster

  • Gość
23-07-2010, 11:54
misiomor, do tego typu repertuaru będa na pewno bardzo OK.

Jarek, musiałes ostatnio przeczytać wiele madrych książek, bo robisz wyraźne postępy.
Od bardzo dawna tego samego typu :-)

misiomor

  • 2094 / 5889
  • Ekspert
23-07-2010, 12:04
Tak czy siak dysponując określonymi środkami można w ich ramach optymalizować sprzęt pod słuchaną muzykę.

Dudeck

  • 5101 / 5855
  • Ekspert
23-07-2010, 19:51
" ... Pod koniec ubiegłego roku wymieniłem... "

Praktycznie w każdym zestawie kolumny stanowią jego najsłabsze ogniwo .
A jakie kolumny masz teraz ?

magus

  • 20990 / 5890
  • Ekspert
23-07-2010, 20:36
Lancaster i Jarek

taka sugestia od klubu kibica

albo dowalajcie sobie bardziej inteligentnie (niekoniecznie bardziej złośliwie)
albo wyzerujcie liczniki

mam wrażenie, że od dawna jedziecie tylko rozpędem i bez emocji
(nie to co ja z Camlem :) )
Odszedł 13.10.2016r.

calluna

  • 54 / 5428
  • Użytkownik
05-10-2010, 10:50

Gustaw

  • Gość
05-10-2010, 11:06
Trzeba Ruskowi podesłać jakiegoś polskiego DIY-tunera, który szybko uświadomi ile kasy niepotrzebnie utopił.
Ciekawe co tam można zlampizować ? ;-)

lancaster

  • Gość
05-10-2010, 11:27
Poznaje ktoś jakie facet ma zestwy głośnikowe  ?

Gustaw

  • Gość
05-10-2010, 11:45
Daniel Hertz M1

lancaster

  • Gość
05-10-2010, 11:52
Wygladają bardzo OK, kawał kolumny. Bas z konkretnego głośnika nie udaje orgazmu.
Ciekawe jakie drivery tam siedza ?

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
05-10-2010, 12:04
  no właśnie, kiedyś szukałem coś więcej o tej firmie i należy przypuszczać że ta firma jako towar luksusowy jest rozprowadzana nie jako z polecenia od premiera do prezydenta ;)