Audiohobby.pl

Kosmetyka sprzętu

  • Gość
07-07-2010, 17:05
Wpadl mi w rece Marantz 2020. Panel frontowy jest zasłoniety płyta z plexi - rysy wyczysciłem/skasowałem pastą polerską.
Na aluminiowym panelu mam parę mikrorysek - czym to skasowac? - Pastą się trochę boję, zeby nie zrobić gorzej.
Macie jakies patenty z własnego doświadczenia?

lancaster

  • Gość
07-07-2010, 23:43
Z aluminium raczej tego nie usuniesz. Musiałbyś zrobic identyczną obróbkę w domu co jest niemożliwe.
Zostaw sobie te rysy, chyba ze nie potrzebujesz chcesz mieć szpanerski design to zdemontuj aluminiowy front, zawieź go do szkielkowania potem w anodę....a jak chcesz zainwestowac to co tam zorganizuj sobie sitodruk.
Ryski zostają ?:D

Ahmed

  • Gość
07-07-2010, 23:52
Alusów w swoim Porsche pastą do zębów nie czyściłem, tylko pleksę i monety ale nie były aluminiowe. Zwykła pasta do zębów ma to do siebie, że czyści się nią długo ale efekt potrafi być świetny. Ale powtarzam, aluminiowego frontu nie czyściłem.

Ahmed

  • Gość
07-07-2010, 23:54
Egon,
Fajny ten oldskulowy Marantz. Spadek po prababci czy przywiozłeś z wycieczki po Egipcie ?

  • Gość
08-07-2010, 12:14
:) - Chyba predzej wycieczki z Niemiec.
Dostałem w prezencie, a kosztował całe 150 zet. Gra na drucie całkiem fajnie. Kolega przyniósł jakąś fenomenalna pastę polerską którą ukradł z pracy 30 lat temu, tak wiec czyścik jest rówiesnikiem czyszczonego, bo tuner z 78 roku.
Pastę wyglądającą jak kula zielonej plasteliny zestrugał, podgrzał na gazie i polerowalismy plexi. Efekt świetny, ale bardzo trzeba uwarzać na literki, co by ich nie zetrzeć przy okazji.

Co do vintage, to poluję na taki zestaw jak poniżej KA-7100 i KT-7500, oczywiście w super stanie.
Na KA-9150 tez bym się nie obraził.

Ahmed

  • Gość
08-07-2010, 14:02
>> wiadomokto, 2010-07-08 12:14:24
:) - Chyba predzej wycieczki z Niemiec.

Nie kłam, Egon. Wtedy kiedy produkowano takie sprzęty to Niemcy mieszkali jeszcze w jaskiniach. To może być sprzęt tylko z Egiptu.

  • Gość
08-07-2010, 16:00
Imhotep podobno go zainstalował w Achetaton, dla Atona.