Audiohobby.pl

słuchawki do Ipoda Touch - jakie ?

  • Gość
09-05-2010, 22:25
witam, po dłuższej przerwie :)

mam do Was wielką prośbę o pomoc w doborze słuchawek do przenośnego grajka ...
w brzmieniu szukam przestrzeni, pięknej średnicy, swobody i braku "zamulenia",

celuję raczej w słuchawki zamknięte (praca i chęć odizolowania się od otoczenia), szukam czegoś co w przyszłości może być podwalinami dobrego systemu słuchawkowego a więc  budżet w zasadzie bez znaczenia ;)

zdezintegrowany

jeycam

  • 150 / 5518
  • Aktywny użytkownik
10-05-2010, 03:44
Raczej niewiele słuchawek "przenośnych" pokaże znacznie więcej z dobrego systemu. Totalnym high-endem byłyby Ultrasone Edition 8, ale to kwestia dobrych paru tysięcy. Taniej mamy Shure SRH840 (o których Rolandsinger mógłby pewnie dużo powiedzieć) i Sennheiser HD25-I oraz HD380 Pro (tutaj z drugiej strony fallow pewnie co nieco skrobnie). Jeśli nie zależy Ci na tym, żeby z słuchawkami wyjść na zewnątrz, a tylko używać z odtwarzaczem w np. pracy - możesz spróbować np. Denonów D2000/D5000/D7000. Sam korzystam z D5000, to świetne słuchawki, a już z iPhone\'a grają dobrze. Co nie zmienia faktu, że im lepszy tor tym lepiej.  

Ged

  • 1715 / 5893
  • Ekspert
10-05-2010, 08:57
Custom IEM,  do tego jakiś dobry wzmacniacz.
Ja się do swoich już przyzwyczaiłem i nic innego nie biorę w drogę.
Genialna separacja od otoczenia.

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
10-05-2010, 09:17
Jezeli budzet jest bez znaczenia i w ma to byc podwalina dobrego systemu sluchawkowego to ja glosuje na Denony D2000/5000/7000.

Podzielam zdanie Jeycama, ze z takiego toucha czy iphone\'a lub ipoda zagraja juz calkiem fajnie :)
No i pisales, ze bedziesz uzywal ich w pracy wiec Denony jak najbardziej sie nadadza a w przyszlosci bede mogly robic jako koncowka dobrego systemu sluchawkowego.

Customowe IEMy to w moim odczuciu sluchawki typowo portable. Poza tym dla kogos kto nie jest ekstremalnym sluchawkowym hobbysta moga byc raczej czyms zbyt kosmicznym - nie liczac potrzeby wizyty u audiologoa i zrobienia wyciskow oraz duzych trudnosci z odsprzedaza gdyz sa to sluchawki dopasowane do ksztaltu naszych uszu oraz zainteresowanych jest malo + trzeba wtedy wykonac reshelling. Nie mozna tez posluchac przed zakupem bo fizycznie nie ma takiej mozliwosci :))

asmagus

  • 4439 / 5440
  • Ekspert
10-05-2010, 09:44
Do tej listy można dodać Sony 7509 HD uwielbiane/nienawidzone przez rzesze słuchawkowców ;)
I potencjalnie German Maestro 8.35 D lecz tego sam jeszcze nie słyszałem i powielam tu opinię z za wielkiej wody.

Najbardziej z punktu widzenia "wydajności" i cech przenośnych oraz danych technicznych nadają się Senki HD 25-1, Bowers & Wilkins P5 oraz oczekiwane Beyerdynamic T 50 p.

Jeśli budżet nie miałby znaczenia osobiście wziąlbym, gdybym musiał wybrać jedne z wymienionych w tym wątku, D 7000
_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

  • Gość
10-05-2010, 12:09
Panowie,

dziękuję za wpisy :)
Denon jest już na mojej liście, czekam na dalsze propozycje :)

zdezintegrowany

ps. dziękuję rolandsingerowi za support w wyborze playera oraz doborze słuchawek :)

asmagus

  • 4439 / 5440
  • Ekspert
10-05-2010, 12:17
iPod Touch jest bardzo fajnym playerem. Moim zdaniem z rodziny iPodów lepiej brzmi (po "lod" a nie przez wyjście słuchawkowe) tylko iPod 5.5 (ew. 5 - z doskonałymi DAC Wolfsona) - do bezpośredniego wpinania słuchawek wybrałbym iPod Toucha.

Posłuchaj czegoś sam, całej roboty nikt tu za Ciebie nie odwali ;)
_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

  • Gość
10-05-2010, 12:45
asmagus -->

nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym odbyć wielogodzinne odsłuchy w poszukiwaniu idealnych sluchawek :)
ale niestety ... mału czasu ... mało czasu ...

i stąd prośba o wasze typy tak by ograniczyć się do 3-4 modeli i na nich bazować :)


zdezintegrowany

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
10-05-2010, 12:54
>> zdezintegrowany, 2010-05-10 12:45:57
w brzmieniu szukam przestrzeni, pięknej średnicy, swobody i braku "zamulenia",

To dla kazdego w zaleznosci od tego czego sluchal i jakie ma preferencje moze znaczyc cos innego. Dla jednego piekna srednica bedzie w Grado GS1000 a inny powie, ze to wycofany szkielet. Dla jednego brak zamulenia bedzie w Denonach a inny powie, ze graja kluchowato.

Najlepiej opisz jakies swoje doswiadczenia i to czego juz sluchales i co Ci sie podobalo a co nie, to wtedy bedzie mozna cos doradzic. Poki co to kazdy sobie strzela co mu tam do glowy.

asmagus

  • 4439 / 5440
  • Ekspert
10-05-2010, 12:55
A jeszcze inny powie, że w D 2000 bas wchodzi na średnice co jest niedopuszczalne :)

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM