Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

Humanhoogle

  • 1 / 697
  • Nowy użytkownik
13-02-2023, 21:44
Zastanawiam się,  czy warto zmienić kabel zasilający na lepszy. Czy możecie podpowiedzieć z doświadczenia na co zwrócić uwagę, a może jest taki który jest najbardziej polecany ? Chodzi do 400S.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
14-02-2023, 07:37
Zastanawiam się,  czy warto zmienić kabel zasilający na lepszy.

Nie warto.
Chyba, że jest uszkodzony, wtedy koniecznie trzeba go wymienić.

Czy możecie podpowiedzieć z doświadczenia na co zwrócić uwagę, a może jest taki który jest najbardziej polecany ? Chodzi do 400S.

Z doświadczenia wiem, że najbardziej polecane są te grube w ładnym oplocie, z niebanalnymi wtykami po obu stronach.
Dla ułatwienia, (żeby się nie pomylić), różnią się ceną od tych nie polecanych.
Cena tych polecanych zaczyna się od ok. 2000 zł. Górnej granicy nie ma.
Z tego co wiem, są polecane do każdego urządzenia audio, nie tylko do wzmacniaczy.

Ale jakbyś chciał cenowo zaszaleć, to lepsze do tego są kable głośnikowe.
Taki np. Siltech Royal Signature Emperor Double Crown o dł. 2x2.5m, można było kupić swojego czasu, za jedyne 63,5 k$
To w przeliczeniu na nasze po obecnym kursie prawie 284 tys. zł.

@Humanhoogle, taki drogi kabel zasilający można zrobić sobie samemu. Jego koszt wyniesie ok. 150 zł.
Wiem, bo sam sobie kiedyś takie zrobiłem, żeby nie straszyć odwiedzających kablami wyglądającymi, jak komputerowe.  :)
« Ostatnia zmiana: 14-02-2023, 07:53 wysłana przez Karol »

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
14-02-2023, 08:49
Zastanawiam się,  czy warto zmienić kabel zasilający na lepszy.
Nie warto.
Chyba, że jest uszkodzony, wtedy koniecznie trzeba go wymienić.

Czy możecie podpowiedzieć z doświadczenia na co zwrócić uwagę, a może jest taki który jest najbardziej polecany ? Chodzi do 400S.

Z doświadczenia wiem, że najbardziej polecane są te grube w ładnym oplocie, z niebanalnymi wtykami po obu stronach.
Dla ułatwienia, (żeby się nie pomylić), różnią się ceną od tych nie polecanych.
Cena tych polecanych zaczyna się od ok. 2000 zł. Górnej granicy nie ma.
Z tego co wiem, są polecane do każdego urządzenia audio, nie tylko do wzmacniaczy.

Ale jakbyś chciał cenowo zaszaleć, to lepsze do tego są kable głośnikowe.
Taki np. Siltech Royal Signature Emperor Double Crown o dł. 2x2.5m, można było kupić swojego czasu, za jedyne 63,5 k$
To w przeliczeniu na nasze po obecnym kursie prawie 284 tys. zł.

@Humanhoogle, taki drogi kabel zasilający można zrobić sobie samemu. Jego koszt wyniesie ok. 150 zł.
Wiem, bo sam sobie kiedyś takie zrobiłem, żeby nie straszyć odwiedzających kablami wyglądającymi, jak komputerowe.  :)
Zgadzam się z tym co napisał Karol i w nawiązaniu do jego avatara, zakończę już przydługawy mój wywód tak:
"Hough!"
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

andrzej

  • 27 / 5435
  • Użytkownik
25-03-2023, 12:55
Po dłuższym czasie na rynku.     Stax T-8000  plus  X9000  czy to takie naprawdę złe połączenie  ?   W większości słuchacze bardzo skrytykowali w szczególności  T8000  i  zupełnie nie wiem czy słusznie .     Po rozmowie ze znajomym Japończykiem  i pytaniem  a  jakich używacie  wzmacniaczy do słuchawek  Stax ?   padła odpowiedz   oczywiście Stax .     Może nie znają się co to jest dobry dźwięk jak tu my wszyscy ,     a może są bardziej praktyczni ?  Ja bym obstawiał te drugie , mniej mieszania, kombinacji  i.t.d.          Inna filozofia odbierania muzyki  ?

 

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
25-03-2023, 14:42
Może kwestia niespełnienia oczekiwań T-8000?
Społeczność od dawna wyczekiwała króla, oczekiwania krążyły w okolicach kalibru T-2.
Ludzie pragnęli czegoś nadzwyczajnego a dostali stopień końcowy ± ze znanej już 727 plus lampowa sekcja w pierwszym stopniu.
Czyli zlampizowana 727, w dodatku lampizacja objęła jedynie najtańszy stopień.
Można zarzucić brak polotu i fantazji, z drugiej strony miałem kiedyś 727 i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć.
Fakt, była to zmodowana wersja, która obejmowała stopień końcowy ujemnym sprzężeniem zwrotnym - grało to lepiej niż standardowy 727. Ale nie jakoś diametralnie.
Czy T-8000 ma co do joty stopień z 727 czy ma jego zmodowaną wersję? Tego nie wiem. Opieram się na cudzych relacjach, nie miałem tego wzmacniacza w rękach.

Jest pewna grupa ludzi, którzy są w międzynarodowym środowisku Staxa bardzo znani, opiniotwórczy i oni wyjątkowo skrykrali T-8000.
A gdy oni coś krytykują, to w zasadzie reszta społeczności już tylko powtarza po nich.
A ponieważ krytykują prawie zawsze i wszystko, to w ostateczności zostaje nam mało miejsca na zachwyty, ludzie nie lubią głosić poglądów pod prąd.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

aasat

  • 2263 / 5847
  • Ekspert
11-04-2023, 10:04
https://www.tpdz.net/productinfo/995112.html

Dzisiaj premiera Topping EHA5 w cenie 399$

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
11-04-2023, 10:31
Ciekawe, że takiej dużej firmie opłacało się uruchomić zapewne wcale nie tani projekt na masową skalę.
Mogłoby się wydawać, że Staxy to słuchają już tylko nieliczni weterani słuchawkowych pól :)

A tymczasem pewnie zrobili rozeznanie i wyszło im, że będzie zbyt na takie dzieło - oby mieli rację :)
BTW oczywiście bardzo chętnie bym tego wzmacniacza posłuchał, parametry ma wyśrubowane, ciekawe jak to przełoży się na brzmienie?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
12-04-2023, 16:51
Mamy już pierwsze przecieki, podobno producent potwierdza, że EHA5 to inaczej  Topping a90d z transformatorami podwyższającymi napięcie wyjściowe.

W kategorii maestrii inżynierskiej? Okolica dna - moim zdaniem.
Ale mogli zaimplementować jakieś korekcje, dla poprawy wyników, więc zaczekajmy na oficjalne testy i pomiary.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
14-04-2023, 09:43
Mamy już pierwsze przecieki, podobno producent potwierdza, że EHA5 to inaczej  Topping a90d z transformatorami podwyższającymi napięcie wyjściowe.

W kategorii maestrii inżynierskiej? Okolica dna - moim zdaniem.
Ale mogli zaimplementować jakieś korekcje, dla poprawy wyników, więc zaczekajmy na oficjalne testy i pomiary.
osobiście czekam aż udostępnią zdjęcia środka ;)

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
17-04-2023, 14:07
Widzimy pierwsze zdjęcia środka EHA5.
Nie ma o czym pisać w sumie - wzmacniacz cyfrowy ze średniej wielkości transformatorkami.
Może jedynie "doświetlacze" imitujące czerwone światełko przez kratki są warte uwagi :)

http://bbs.erji.net/forum.php?mod=viewthread&tid=2300120&extra=page%3D1
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
21-04-2023, 08:12
Widzimy pierwsze zdjęcia środka EHA5.
Nie ma o czym pisać w sumie - wzmacniacz cyfrowy ze średniej wielkości transformatorkami.
Może jedynie "doświetlacze" imitujące czerwone światełko przez kratki są warte uwagi :)

http://bbs.erji.net/forum.php?mod=viewthread&tid=2300120&extra=page%3D1
ciekawe jest to że chyba dosyć łatwo byłoby odpiąć wtyczki od uzwojeń pierwotnych transformatorów wyjściowych i następnie wpiąć adaptery pozwalające na użycie zewnętrznych wzmacniaczy mocy

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
21-04-2023, 09:41
Widzimy pierwsze zdjęcia środka EHA5.
Nie ma o czym pisać w sumie - wzmacniacz cyfrowy ze średniej wielkości transformatorkami.
Może jedynie "doświetlacze" imitujące czerwone światełko przez kratki są warte uwagi :)

http://bbs.erji.net/forum.php?mod=viewthread&tid=2300120&extra=page%3D1
ciekawe jest to że chyba dosyć łatwo byłoby odpiąć wtyczki od uzwojeń pierwotnych transformatorów wyjściowych i następnie wpiąć adaptery pozwalające na użycie zewnętrznych wzmacniaczy mocy
Prawdopodobnie tak.
Ale możliwe, że wyjściowe filtry cyfrowych wzmacniaczy zostały zmodyfikowane do sterowania transformatorami (bądź nawet usunięte aby transformatory stanowiły część filtrów).
Wtedy podpięcie tam głośników dałoby marne efekty soniczne.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
21-04-2023, 18:31
Widzimy pierwsze zdjęcia środka EHA5.
Nie ma o czym pisać w sumie - wzmacniacz cyfrowy ze średniej wielkości transformatorkami.
Może jedynie "doświetlacze" imitujące czerwone światełko przez kratki są warte uwagi :)

http://bbs.erji.net/forum.php?mod=viewthread&tid=2300120&extra=page%3D1
ciekawe jest to że chyba dosyć łatwo byłoby odpiąć wtyczki od uzwojeń pierwotnych transformatorów wyjściowych i następnie wpiąć adaptery pozwalające na użycie zewnętrznych wzmacniaczy mocy
Prawdopodobnie tak.
Ale możliwe, że wyjściowe filtry cyfrowych wzmacniaczy zostały zmodyfikowane do sterowania transformatorami (bądź nawet usunięte aby transformatory stanowiły część filtrów).
Wtedy podpięcie tam głośników dałoby marne efekty soniczne.
chodziło mi bardziej o wykorzystanie innych końcówek mocy do stax'ów przez niego ;)

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
24-04-2023, 08:02
chodziło mi bardziej o wykorzystanie innych końcówek mocy do stax'ów przez niego ;)
Hahahaha, nie wpadłem na to :)
Ale w takim wypadku chyba w cenie tego ustrojstwa dałoby się kupić przyzwoite Lundhale, raczej bankowo lepsze od tych zabudowanych :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
26-04-2023, 00:19
chodziło mi bardziej o wykorzystanie innych końcówek mocy do stax'ów przez niego ;)
Hahahaha, nie wpadłem na to :)
Ale w takim wypadku chyba w cenie tego ustrojstwa dałoby się kupić przyzwoite Lundhale, raczej bankowo lepsze od tych zabudowanych :)
niezbyt niestety