Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

Radical

  • 721 / 5167
  • Ekspert
18-09-2020, 21:27
Z tego co mi translator wypluł to akcja promocyjna w Japonii, że jak się kupi jakieś Staxy to sie dostanie TWSy Edifiera.

RadekBe

  • 31 / 1968
  • Użytkownik
24-09-2020, 22:18
Panowie, potrzebuję porady.
Jak radzicie sobie z tym szalonym obracaniem się muszli w 007, czego efektem jest także obrót samych padów?
Mam wrażenie, że każde ściągnięcie słuchawek i ponowne założenie to konieczność regulacji ustawienia padów względem ucha...
Da się to jakoś zafiksować? I czemu w ogóle służy taka mobilność?
Zakładam Adeze i zanurzam się w odmętach komfortu, Stax wita mnie zawsze lekkim zirytowaniem. Potem im wybaczam i siedzimy godzinami, ale zawód zostaje ;)

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
24-09-2020, 23:35
Nie ma żadnej potrzeby fiksowania położenia muszli. Ustawiasz pady wyższą bandą w kierunku tyłu głowy. Zakładasz słuchawki i jak masz taką potrzebę to kciukami regulujesz kierunek opadania kabli i tyle.
Dla mnie ta mobilność to super sprawa. Dosłownie w ciągu sekundy, jestem w stanie idealnie dopasować słuchawki.
Poza tym, jak Ci się poskręcają rozgałęzione kable dochodzące do muszli, to nie ma potrzeby przekładania przez ich rozwidlenie końca kabla z wtyczką. Wystarczy pokręcić muszlami w odpowiednich kierunkach i po sprawie. :)
« Ostatnia zmiana: 24-09-2020, 23:45 wysłana przez Karol »

RadekBe

  • 31 / 1968
  • Użytkownik
25-09-2020, 10:47
Nie ma żadnej potrzeby fiksowania położenia muszli. Ustawiasz pady wyższą bandą w kierunku tyłu głowy. Zakładasz słuchawki i jak masz taką potrzebę to kciukami regulujesz kierunek opadania kabli i tyle.
Dla mnie ta mobilność to super sprawa. Dosłownie w ciągu sekundy, jestem w stanie idealnie dopasować słuchawki.
Poza tym, jak Ci się poskręcają rozgałęzione kable dochodzące do muszli, to nie ma potrzeby przekładania przez ich rozwidlenie końca kabla z wtyczką. Wystarczy pokręcić muszlami w odpowiednich kierunkach i po sprawie. :)
I tak też staram się robić, mimo wszystko jednak znajduję je cały czas w różnych położeniach, przekręcone i o 90 stopni.
Dodatkowo rozregulowują się niesymetrycznie i po regulacjach zajmuje trochę zanim trafię na to idealne, symetryczne ustawienie obu padów. Coż, może to kwestia wielkości uszu, które lekko wadzą w całym procesie (mieszczą się na 'styk').
Nie neguję rozwiązania, staram się znaleźć jego plusy i uzasadnienie takiegoż.
Argument na rzecz łatwości regulacji sręconego kabla - tak też na to wpadałem, ale wciąż... w innych modelach Stax nie był to nigdy problem na jaki zwróciłbym uwagę, i który uzasadniał by konieczność wprowadzania ruchomych muszli.
Poszukam w papierach, może znajdę uzasadnienie takiego rozwiązania. Ciekawe.

RadekBe

  • 31 / 1968
  • Użytkownik
01-10-2020, 13:07
Rzeczywiście papiery definiują to jasno -
"Cechą SR-007Mk2 jest to, że ear pad może obracać się niezależnie po to aby zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort" oraz
"Ta cecha jest szczególnie użyteczna zapewniając właściwe przyleganie słuchawki do kształtu twarzy. Ważne: właściwe pozycjonowanie słuchawki zapewni optymalną odpowiedź basową".

To ja chyba raz sobie ustawię, przykleję taśmą i nie będę się denerwował ciągle poprawiając każdy pad z osobna :)
Ważne - spędzam z nimi z 4-5 godzin dziennie, ten czynnik ma zatem znaczenie.
« Ostatnia zmiana: 02-10-2020, 21:15 wysłana przez Gustaw »

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
01-10-2020, 18:14
Rzeczywiście idea dopasowywania padów jest błyskotliwa, ale wykonanie już mniej.
Nie ma blokady ustawienia i jednocześnie zmiana położenia nie napotyka specjalnie oporu. Całkiem luźno się te pady kręcą.
Gdyby np. z tyłu muszli był dyskretnie umieszczony przycisk zwalniający jakiś hamulec, chociażby na bazie kawałka gumy, który mogłaby sprężyna dociskać do okręgu z zamontowanymi padami i mocno utrudniać przypadkowe czy samoczynne przekręcanie się padów.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
13-10-2020, 12:36
Info o kradzieży słuchawek Stax SR-007 MK2 - numer seryjny SZ3-1705

W warszawskim sklepie Hi Ton skradziono SR-007 MK2. Były to słuchawki demo. Polski dystrybutor Pan Sebastian Kienitz prosił mnie, aby zwrócić uwagę w przypadku "okazyjnej" oferty na rynku wtórnym. Słuchawki skradziono bez pudełka i bez walizki. Mają dodatkowe dyskretne oznaczenie prawowitego właściciela.

Oto ujęcia z kamery sprawcy:

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
13-10-2020, 12:36

.

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
13-10-2020, 12:36

.

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
13-10-2020, 12:37

.

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
13-10-2020, 12:37

.

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
14-11-2020, 00:25
pytanie do osób posiadających 001/001mk2 - próba zweryfikowania własnych doświadczeń

w moim doświadczeniu słuchawki te zmieniały swoją charakterystykę brzmieniową pod względem źródła zasilania (głównie napięcia i dostępnego natężenia) - największa różnica pomiędzy zasilaniem dedykowanym zasilaczem (4,5v) a 2x akumulatorkami aa (2x1.2v) wraz ze znacznie drobniejszymi różnicami pomiędzy wysoko prądowymi bateriami alkaicznymi (przykładowo przeznaczonymi do lamp błyskowych przy aparatach fotograficznych - nie do końca są tej samej konstrukcji na rynku - można również znaleźć wersje litowe) a "zwykłymi marketowymi" - różnice również były słyszalne dla mnie wraz z procesem rozładowywania się baterii (na co nie trzeba było też długo czekać) - tyle o tym piszę ponieważ sam nie wiem czy różnica była słyszalna czy sam siebie przekonywałem że taka istnieje - jeżeli ktoś korzystał z nich więcej i ma podobne doświadczenia prosiłbym o krótkie odniesienie się do nich tutaj

specjalnie nie podaję jakie 'różnice' odczułem żeby nie nastawiać osoby które zechcą sprawdzić samodzielnie na fałszywe wyniki

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
14-11-2020, 22:17
Te  całe maseczki na paszczoszczekach pomagają złodziejom całkiem nieźle :) Taki mały bacik ukręcony na sprzedawców :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
14-11-2020, 22:19
Kiedyś jak wpadali coś ukraść do sklepu z zasłoniętymi gębami to było wiadomo po co (a czasem prawie od  razu kto). A teraz.. sprzedawca musi sam prosić klienta (np potencjalnego złodzieja) o zakrycie ryja). Ziemia chyba faktycznie płaska jest bo do góry nogami ktoś odwrócił ją a jak kula by była to by się obróciła z powrotem i tak samo by było :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
02-12-2020, 15:32
Czy korzystał już ktoś z takich zamienników earpadów?
Mają spory wybór dla Staxa.
https://vesperaudio.com/earpads?brand=137
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −