Audiohobby.pl

Sun Audio SV-2A3

marcow

  • 1045 / 5348
  • Ekspert
24-01-2010, 09:59
Chcę podzielić się moimi doświadczeniami związanymi z eksploatacją wzmacniacza Sun Audio SV-2A3.
Początkowo potraktowałem go jak normalną integrę podłączyłem CD i słucham. Kolumny Klipsch Heresy a więc, że tak powiem dedykowane. Dźwięk mi się podoba ale gdzieś jest coś nieokreślonego, coś co zabiera mi pełną  satysfakcję.
Myślę, że jeszcze musi wzmacniać się rozgrzać.Mało mam do czynienia z konstrukcjami lampowymi i nie wiem po jakim czasie wzmacniacz jest gotowy do słuchania. Zrobiłem zakupy, słucham i nadal mi coś nie pasuje.
W niektórych. momentach jakby nie było dynamiki.
Myślę lampa może tak ma być. Na codzień słucham tranzystorowych konstrukcji.
Jednak coś mi chodzi po głowie, tylko jedno wejście, oddzielne potencjometry?
Przecież to jest typowa końcówka mocy, brakuje jej przedwzmacniacza.
Nie znam się na konstruowaniu wzmacniaczy, tylko jestem ich wieloletnim użytkownikiem. Przeważnie były to konstrukcje dzielone.
Wydaje mi się, że każda końcówka ma jakiś optymalny punkt pracy. Przeważnie jest to ustalone fabrycznie ale czasami wyposaża się je w potencjometry co przydaje się w podłączeniu kolumn typu bi-amping ale także pomaga w precyzyjnym dopasowaniu kolumn do wzmacniacz.
Mam peamp nie jakieś cudo, ale średniej klasy tranzystor, który używam z moimi monoblokami Quad 50E.
Podłączyłem go do San-a i jest lepiej, najlepszy dźwięk uzyskałem przy potencjometrach nastawionych prawie na 12.00.
Jest wtedy to brakujące coś w muzyce, ta szczypta soli której mi brakowało.
Jestem głęboko przekonany, że mój pre nie jest tym, który powinien współpracować z San-em ale tylko pokazał mi kierunek w którym należy szukać pełnego wykorzystania końcówki.

Na koniec postanowiłem .wykonać jeszcze inną próbę. Moje kolumny mają podwójne zaciski wysoką sprawność ale też dużą ilość głośników, 5 szt.
Podłączyłem 2A3 na sekcję średnio-wysoko tonową moją końcówkę na niskie i ... porażka zupełnie się nie spasowały.

W podsumowaniu: Klipsch Heresy i Sun Audio to bardzo dobra para tylko brakuje im dobrego pomocnika w postaci odpowiedniego przedwzmacniacza, żeby pokazać wszystkie swoje możliwości.

marcow

lancaster

  • Gość
24-01-2010, 10:13
marcow, może w Twoim pomieszczeniu i konfiguracji były takie efekty. Ze słuchanych do mnie dotychczasowo wszystkie preampy wyłącznie psuły dźwięk SA. Nie mówiąc o tym, ze robiło się masakrycznie wzmocnienie
Jeżeli brakowało preampa bo brakowało Ci kopa/dynamiki to znaczy, ze wejście ampa nie spasowało się z wyjściem Twojego CD(nie sluchałem u ciebie, ale nie widzę innego rozwiązania, chyba ze Krystianowy SA jest uszkodzony)....trochę dziwne, bo amp raczej nie grymasi na CD.....a z Heresy na godz 11 i 2A3 normalnie osiąga się takie poziomy ciśnienia przy których ciężko usiedzieć w pomszczeniach ok 25m2

marcow

  • 1045 / 5348
  • Ekspert
24-01-2010, 10:25
Nie pisałem, że brakowało głośności i że SA jest zepsuty. Napisałem i powtarzam!!!
Może być lepiej!
marcow

lancaster

  • Gość
24-01-2010, 10:37
Zaczynam żałować ze nie posłuchałem u Ciebie i z Classe :-)
Nie mówię, ze to nie - ale ostatnio kiedy byłem u Krystiana i słuchaliśmy z gramofonu to co jak co ale akurat dynamika
wydawała się lepsza niż na Zollerach. Trochę jestem zdziwiony że właśnie tego brakowało.
No ale OK, nie ma co bić piany, nie słuchałem u Ciebie tej konfiguracji.

marcow

  • 1045 / 5348
  • Ekspert
24-01-2010, 10:56
Nic też nie napisałem o Classe!
marcow

lancaster

  • Gość
24-01-2010, 11:24
marcow, daj znać jaki to preamp.
czytałem już kilka razy, ze ludzie szukają pre do Suna bo np. potrzebują więcej wejść i liniowych.
Nie jest łatwo znaleźć urządzenie nie degradujące dźwięku.

__kot__

  • 724 / 5894
  • Ekspert
24-01-2010, 12:17
Mi Darkul zrobił pre do Sun Audio - gra z nim wg. mnie bardzo zacnie

http://stereo-underground.pl

mark11

  • 356 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
24-01-2010, 19:23
>> __kot__, 2010-01-24 12:17:19
Mi Darkul zrobił pre do Sun Audio - gra z nim wg. mnie bardzo zacnie

W moim systemie też grał przez jakiś czas pre a la Darkul z bardzo dobrym skutkiem ale teraz pozostał jako pre - lampowy anglik Tube Technology Prophet 3 Signature. Jest jedno z nielicznych pre, które nie degraduje dźwięku Sun Audio. Sprawdził się jeszcze u mnie Sonic Frontiers Line-2 ale był zbyt ogromny jak na moje skromne warunki stolikowe :)
Markus

Gustaw

  • Gość
25-01-2010, 12:50
>> marcow, 2010-01-24 09:59:04
W podsumowaniu: Klipsch Heresy i Sun Audio to bardzo dobra para tylko brakuje im dobrego pomocnika w postaci odpowiedniego przedwzmacniacza, żeby pokazać wszystkie swoje możliwości.


Nie przypuszczam aby pre wniósł coś dobrego do tego zestawu. Jeżeli zgodzimy się na pewne niedostatki w zakresie niższego basu i kapryśność Heresy na ustawienie to chyba trudno znaleźć równie dobre zestawienie jeżeli tylko naszym priorytetem jest bezpośredniość przekazu.

lok

  • 432 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
25-01-2010, 13:06
U mnie tez na dynamike nie moge narzekac. Slucham zazwyczaj na godz 7-8. Na 9 jest juz bardzo glosno. Odtwarzacz cd to lector 0.6T. Nie wiem jaki dokladnie sygnal wyjsciowy posiada. Z gramofonu i phono mc tez nie jest najgorzec.
Jakos nie mam ochoty na poszukiwania pre do tego. Pre by mi sie przydalo ale tylko ze wzglednu na na przelaczanie roznych zrodel dzwieku.

dong

  • 541 / 5861
  • Ekspert
25-01-2010, 13:39
^lok
Wg specyfikacji Lector ma 2.3V, czyli ciut powyżej standardu. Mam podobną konfigurację (z Forte) i godziny 9 jeszcze nigdy nie przekroczyłem.

Z zalet pre w konfiguracji z Sunem można wskazać jeszcze brak konieczności ręcznego równoważenia kanałów (o ile oczywiście pre nie miałoby odrębnej regulacji, bo i takie się zdarzają). Ale doświadczenia kolegów (czytaj: kwota jaką trzeba przeznaczyć na dobrze dopasowany do Suna przedwzmacniacz) zniechęcają mnie do poszukiwań. Ile za tych parę tysięcy można kupić płyt...

mark11

  • 356 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
25-01-2010, 13:39
>> lok, 2010-01-25 13:06:25
Jakos nie mam ochoty na poszukiwania pre do tego. Pre by mi sie przydalo ale tylko ze wzglednu na na przelaczanie roznych zrodel dzwieku.

W moim systemie jest podobny problem. Bez pre jest już bardzo dobrze na poziomie głośności między 7 a 8 "godziną. Z wpiętym w tor preampem zmienia się nieco charakter brzmienia i nie jest to krok do przodu lecz raczej w bok. A samo pre jest już dość dobre i wcale nie tanie, wpięte lampy przedniej jakości, a efekt całości - dyskusyjny. Natomiast kwestie użytkowe są w końcu załatwione, szczególnie upierdliwa regulacja głośności i przełącznik źródeł :)  No i druga połowa nie narzeka - bezcenne.
Markus

prinz

  • 97 / 5584
  • Użytkownik
17-12-2013, 23:12
Jakie lampy mozna bezpiecznie stosowac jako zmiennik 5u4g?
Czytam, czytam i juz zglupialem.

Chcialbym sprobowac najlepszej dzwiekowo lampy oraz dodatkowo ochronic lampy mocy przed bezposrednio podanym napieciem.
Gz37 pasuje bez problemow?
Moze gz34?
Let a good sound make this hard times a little sweeter!

almagra

  • 11514 / 5547
  • Ekspert
18-12-2013, 12:14
Ruskie 5ce4es.Tanie i dobre.

BOBSAPP

  • Gość
13-02-2014, 16:17
Witam
Proszę o wszelkie wskazówki....
Czy ten wzmacniasz jest w stanie przedstawić całe swoje piękno na głośnikach spendor sp 2/3  o skuteczności 88 dB  i minimum impedancji 6.8 ohma...
Głównie chodzi mi o czar i zróżnicowaną barwę na średnich tonach.....i co z makro dynamiką ?