Audiohobby.pl

Taki jitter straszny?

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
12-02-2010, 14:37
A mi się pomieszało z Diakiem.
Tak czy inaczej duodiody nie ma w zasilaczach półprzewodnikowych., a raczej takie występuję w DAC.

Corvus5

  • 2596 / 5362
  • Ekspert
12-02-2010, 14:40
Chcesz, to zobacz. Mówię tu wymianie zasilacza komputerowego.

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
12-02-2010, 15:46
Corvus, Ciasteczkowy to troll. W innych watkach i na mp3store tez niezle trolluje :))

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
12-02-2010, 23:01
Corvus, nie ma czegoś takiego jak duodioda w zasilaczach komputerowych, to są dwie diody shotkiego połączone równolegle nic więcej, czasem jest i jedna.

>> fallow ile razy mam mówić że Ciasteczkowy Potwór to nie trol?

Corvus5

  • 2596 / 5362
  • Ekspert
16-02-2010, 18:06
Przeanalizowałem wpływ jittera przy zmianie transportu z netbooka + pclink + droższy kabel Beresa na stacjonarny PC + EMU 1212m + tańszy kabel. Jako amp Fury. Nie miałem tych samych nagrań, ale różnica była zaznaczona. pclink dawał trochę rozwaloną okolicę sybilantów, które czasami były za mocno zaakcentowane, roztrzaskane, gdy EMU dawało pod tym względem zrównoważony dźwięk bez tych naleciałości. Oczywiście TC-7520 może być inaczej wrażliwy na transport, ale fakt zanotowałem i zapamiętałem.

Za opisane wady odpowiada transport, ale po części też DAC w Beresie. Niektórym się to podoba. Jest jakiś prosty sposób, żeby poprawić pclinka małym kosztem i niewielkim nakładem pracy?

Corvus5

  • 2596 / 5362
  • Ekspert
26-03-2010, 19:05
Od kilku dni siedzę ps2 i kolejny raz gra w FFXII, tym razem na Beresie 7520 i swoich CAL. Dźwięk wyszedł ładnie przestrzennie, aż się zdziwiłem. Puściłem kilka płyt audio-cd, które dobrze znam i słyszałem na różnych sprzętach (po Sensariusa). W porównaniu do PC z tym samym sprzętem brzmi lepiej. Chyba mniejszy jitter odśmiecił większość dźwięku, można bez problemu usłyszeć tonę instrumentów. Bas zyskał dynamikę, nie moc. Nieraz mam wrażenie jakiegoś rezonansu, bo niektóre instrumenty grają bardzo przestrzennie i daleko na bok, jaki jakiś crossfeed działał, może to przez poprawioną dynamikę. Na górze trochę impulsowy dźwięk. Fala prostokątna złożona z małych igiełek, a szumy mowy lekko rozsypane. Talerze nienaturalne, takie sypiące, czy jak to mówią niektórzy: "audiofilski plankton", mi się nie podoba. Przez to niektóre buchnięcia wokalu są za mocne. Brak złagodzenia lampowego. Brak dużej precyzji Sensariusa, ale już noga podskakuje jak w nim, a to dobrze. Góra dźwięku trochę zalatuje graniem DT990, jest tego za dużo, ale jest swobodnie.

Jakie macie doświadczenia z PS2 jako transport? Może będę miał okazję porównać z PS3 i XBoxem 360.

Zastanawiam się też nad porównaniem jakości kilku transportów i kupnem w przyszłości czegoś jako podstawy. Czy do 200zł da się zdobyć coś o wiele ciekawszego niż pclink i na poziomie minimum emu 0404m?

Corvus5

  • 2596 / 5362
  • Ekspert
27-03-2010, 18:39
Podstroiłem komputer pod niski jitter. Znalazłem kabel, który odrobinę lepiej przesyła sygnał, bo lekka poprawa jest. Sprawdziłem porty USB z płyty i ze śledzia, przepinałem na różne porty kontrolera, ale to nic nie zmieniło. Porównałem też kolejny raz USB i pclinka, na nowym kablu USB gra nieco inaczej, na pclinku trochę lepiej.

Poprawiłem PC w BIOSie pod względem wielkości bufora ASIO. Z kilkuset sampli zszedłem do 88 sampli. Kiedyś trochę cięło do ok 100 sampli, ale teraz chodzi jak skała na 88 sampli. 80 nie odpala pclink. Dało to kolejne złagodzenie niektórych dźwięków, które trzaskały, ale zmiany są bardzo małe, można o wiele lepiej. Możliwość zmniejszenia bufora ASIO była słyszalna już przy typowym buforze, który mam 768 czy 1536 sampli przez złagodzenie średnicy, a w efekcie dało się zjechać niżej.

Szkoda, że M2Tech HiFace jest na coaxial.

ministerq

  • 11 / 5361
  • Nowy użytkownik
13-05-2010, 12:22
Corvus, nie ma czegoś takiego jak duodioda w zasilaczach komputerowych

A czym jest duodioda tak ogólnie?
W przypadku lamp - to są dwie diody w jednej bańce, często połączone JEDNĄ z elektrod (najczęściej katodą).
W przypadku półprzewodników - patrz wyżej, sytuacja może być identyczna. Zwłaszcza w zasilaczach można spotkać dwie diody półprzewodnikowe połączone katodami (najczęściej).
Wg. mnie to jest klasyczny przykład duodiody.

Marcin Kielesiński

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
13-05-2010, 12:36
Pierwszy post w temacie z brodą po ponad 200 dniach od rejestracji... to się nazywa uważny czytelnik :D

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

ministerq

  • 11 / 5361
  • Nowy użytkownik
13-05-2010, 13:11
Cóż, tak jakoś wyszło. ;) Inna sprawa że nie mam w zwyczaju udzielać się na forum bez uprzedniego zorientowania się w treści, klimacie, etc. ;)

Marcin Kielesiński

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
14-06-2010, 16:12
Dziś zmierzyłem jitter mojej karty dźwiękowej, o dziwo wyszło 233ps. Czy ktoś to usłyszy?

Vinyloid

  • 2470 / 5110
  • Ekspert
14-06-2010, 16:26
Przez drzwi na pewno ;)

Corvus5

  • 2596 / 5362
  • Ekspert
14-06-2010, 16:57
Przy pomiarze jittera, przeważnie uzyskuje się rozmycie typu gaussa. Tylko w niektórych układach mamy rozkład dyskretny. Dodatkowo zaznaczenia na górnym i dolnym przebiegu nie mają między sobą korelacji, więc jest tu niejasność.

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
14-06-2010, 16:59
Prążki się pojawiają przy reclockingu. Dlatego uważam, że nie ma to jak synchroniczny zegar odtworzony przez PLL ze strumienia danych.

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
14-06-2010, 17:43
"
>> Corvus5, 2010-06-14 16:57:21
Dodatkowo zaznaczenia na górnym i dolnym przebiegu nie mają między sobą korelacji, więc jest tu niejasność."


Jeśli znasz się ciut na pomiarach, to zauważysz, iż w dolnym okienku jest inna podstawa czasu, dla niej ustawiałem znaczniki, bo mogłem znacznie rozciągnąć przebieg. W górnym okienku, natomiast widać dłuższy wycinek przebiegu, oraz ramkę zaznaczenia do drugiej podstawy czasu.
Niestety nie mam funkcji colorgrade, czy maskowania. Mogę za to zobaczyć skrajne odchyły, oraz ciągłe.