Audiohobby.pl

m-audio transit- problem

konrad

  • 850 / 5523
  • Ekspert
30-12-2009, 15:59
Mam problem z w.w. kartą. Zrobiłem coś durnego: Podłączyłem kartę przed zainstalowaniem sterowników (w instrukcji jest napisane dużymi literami żeby tego nie robić, ale kto czyta instrukcje). Objawy są takie:
-jak zainstaluję sterowniki i podłączę kartę to działa, jak włączę/uśpię notebooka i ponownie włączę nie działa- musze reinstalować drivery
-jak uśpię komputer to dodatkowo nie dział mi mysz na usb a po kilkudziesięciu minutach wyskakuje na parę sekund coś w stylu blue screena i po angielsku informują mnie że komputer może się zniszczyć itp., następuje szybkie odliczenie do 100 i komputer się restuję. Myślę że mogłem zjebać sobie usb.

Kartę podłączyłem zaraz po odebraniu laptopa z serwisu w którym poza tym co chciałem żeby mi zrobili także uaktualnili mi bios. Mam viste i sterowniki pobrałem ze strony m-audio. Macie jakiś pomysł jak to odkręcić?

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
30-12-2009, 16:14
Sam zrobiłem coś takiego pod XP i żadnych problemów nie było.
Podłączenie czegoś pod USB raczej nie ma prawa rozwalić portu. Stawiał bym raczej na to że w serwisie coś poszło nie tak, może nowy bios jest nie teges.
U mnie muszę reinstalować sterowniki jeżeli podepnę się pod inny port usb niż przy instalacji poprzedniego sterownika. O ile pcham wtyczkę do tego samego gniazda USB, żadnych problemów z wykrywaniem nie mam.


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

konrad

  • 850 / 5523
  • Ekspert
30-12-2009, 22:45
Spróbuję zainstalować windowsa 7 i wtedy zobaczę. Z chęcią wróciłbym do xp\'ka ale będzie problem ze sterownikami :-(