Audiohobby.pl

Jaki kabel na wieksza odleglosc (~5m) - USB vs. coaxial ?

ogorek

  • 855 / 5226
  • Ekspert
06-01-2010, 09:15
Czy to musi być coaxial ? Wstawka o Grado__Fan-ie sugeruje, że posiadasz Beresforda.
W poniższym linku http://www.tech-faq.com/digital-audio-cables.shtml
polecają na większe odległości kabel optyczny. Dodatkowa zaleta to separacja elektryczna PC-ta od ampa.
No i brak wpływu zakłoceń el-mag na transmisję.

Ja mam 5m kabel USB oehelbach-a i jest OK. Ale kiedys mozna było takowy kupić za 60 PLN.
Obecnie w PL ich nie widzę a w niemczech chcą az 150 PLN.

Transmisja przez USB do DAC-a to nie jest transmisja z weryfikacją, to praktycznie strumien cyfrowy audio. Zachęcony przez GRADO__Fan-a robiłem kiedyś doświadczenia z ferrytami i duży ferryt z podwójną pętlą na zwykłym kablu USB Belkina dał oszałąmiajacy efekt ... który po bliższym przyjżeniu i posłuchaniau okazał się przekłamywaniem muzyki. Spodziewałbym się trzasków a tu było inne (wadliwe brzmienie -> nieliniowa charakterystyka).

Dlatego ja bym minimalizował kabel USB a wydłużał optyka ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

ogorek

  • 855 / 5226
  • Ekspert
06-01-2010, 09:17
Ops, zauwazylem ze nie masz wyjscia optycznego. Mogę pozyczyc PCLinka to sprawdzisz jak się sprawuje. Ten co mi sie ostal to koszt 50 PLN.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
06-01-2010, 09:25
Kupić ekranowany kabel USB to żaden problem, w Media Markt takie mają, w przeźroczystej izolacji, bodajże hama. Kiedyś dawali takie długości 1,7m w komplecie z pendrive\'ami PQI.

^
Sprzedam słuchawki: Sony MDR-EX700LP (douszne),  Sennheiser HD 565 Ovation

ogorek

  • 855 / 5226
  • Ekspert
06-01-2010, 09:47
@majkel -> może miałem pecha ale kupilem w życiu 3 kabelki Hamy i wszystkie były wadliwe (przejsciówki minijack jack, kabel USB, HDMI). HDMI nie działał, USB nie zawsze (taki do podłaczania dyzku zewnętrznego). Przejsciówka przerywała. Albo mam pecha albo trzeba być ostrożnym ... Wolałbym kupić Bandridge (ktos podawał link do takowego). Mam tej firmy antenowe (b.długie), długi coaxial i USB (ten zastąpił wspomnianą HAMA i dziala z kazdym moim dyskiem a mam ich 5)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

fakamada

  • 1066 / 5390
  • Ekspert
06-01-2010, 10:00
jesli chcesz sprawdzic czy masz optyka to wlacz ta funkcje w lapku i patrz w gniazdo minijacka czy widac swiecaca w srodku diode. jesli masz optyka to bedzie go widac golym okiem. tak jet u mnie. potrzebna jest przejsciowka optyczna toslink-minijack. Ja u siebie przesylam tak dzwiek na 10m. W porownaniu z coaxialem dzwiek jasniejszy.