Audiohobby.pl

Monitory aktywne ADAM Audio A7

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
24-09-2009, 07:50
Czy ktoś miał może z nimi styczność? W ostatnim czasie gdy przekonałem się, że mimo małego pokoju małe kolumny aktywne są w stanie u mnie poprawnie zabrzmieć i coraz bardziej mnie kuszą te A7. W sumie biorąc pod uwagę ceny wysokiej klasy słuchawek niecałe 4 tyś wydaje się być atrakcyjną ceną za monitory. Ogólnie te małe kolumny zbierają sporo pozytywnych opinii, czy rzeczywiście są takie dobre w swoim przedziale cenowym? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś zechciał mi przybliżyć jak tej klasy kolumny mają się do słuchawek, a dokładniej jakiej klasy słuchawki były by ich odpowiednikiem pomijając już odmienną prezentację.

titus pullo

  • 16 / 5561
  • Nowy użytkownik
29-09-2009, 21:27
Słyszałem inne Adamy były większe i starsze więc moja ocena może być krzywdząca (dźwiękowo zbyt ułożone – trochę zęba się przydaje)  i dla siebie wybrałbym KRK (porażający bas z dobrą dynamiką) ogólnie nie są wymagające np. grają w dużych pomieszczeniach (jak chodzimy w tych cenach) a jak byłyby dostępne u nas i miałbym dobrego CD to z pewnością najmniejsze Haflery z byle źródłem nie ma jazdy (niedościgniona barwa i spójność – mają to czego brakuje w monitorach BBC). Z resztą ściągam Haflery do domu i jestem przekonany, że to nie jest chwilowa fascynacja w prawdzie nie są aktywne (ale i cena inna – aktywne też rzadko wypływają) będą grały z lampą samoróbką i kompaktem Vincenta a więc poczekamy zobaczymy.

       i takie małe ps na zakończnie specjalnie nie pytam czego słuchasz i co kto lubi wychodząc z założenie (jak w segmencie pro),  że coś gra albo nie.
Gladium stringe

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
12-10-2009, 10:19
Dzięki za podpowiedź. A7 to ponoć A5 z subwooferem (nie wiem ile w tym prawdy). Jakie KRK masz konkretnie na myśli? Czy chodziło Ci o RP8 G2? Co do Hafler\'ów to dla siebie do domu raczej szukałbym aktywnych, z pasywnymi za dużo kombinowania, jestem w tej chwili bardziej skupiony na słuchawkach, a głośniki będą używane przeze mnie rzadziej. Ostatecznie zastanawiam się pomiędzy KRK, a A7. O RP6 G2 już kiedyś słyszałem kilka dobrych słów i są tańsze od Adamów, tylko strasznie mnie korci średnica i góra w A7, które są ponoć rewelacyjne jak na ten przedział cenowy.

titus pullo

  • 16 / 5561
  • Nowy użytkownik
12-10-2009, 14:03
Trudno mi powiedzieć jakie to był model KRK (wszystkie miały się zmieścić do kwoty a więc musiał być w cenie około ADAM-ów). Być może dla Ciebie „słuchawkowca” ADAM to ideale rozwiązanie.
Gladium stringe

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
13-10-2009, 00:39
Chyba będę musiał zaryzykować i jeśli ADAMY mi się nie spodobają to później wybór padłby na KRK.

Pozdrawiam