Audiohobby.pl

Telefon jako transport audio :-)

Gustaw

  • Gość
08-09-2009, 16:40
Chciałbym dokonać eksperymentu polegającego na zastosowaniu telefonu komórkowego w roli transportu audio. :-)
DAC który posiadam posiada złącze USB. Złącze USB posiada również telefon. W telefonie zainstalowany jest system operacyjny Windows Mobile w najnowszej wersji. Dodatkowo telefon ma 8GB pamięci więc jest trochę miejsca na 10 płyt, bez kompresji. Myślę sobie o tym aby wyjść złączem USB z czystym (bit-perfect) sygnałem cyfrowym na DAC-a.  Oczywiście to tylko eksperyment i zabawa ale...... a nóż/widelec się uda i będziemy mieli nowy, audiofilski, rodzaj transportu bez konieczności używania specjalnego docka (Wadia 170) :-)

Jak sadzicie  ? Czy jest szansa na to aby to zadziałało ?
Dodam tylko, że DAC jest widoczny w kompie stacjonarnym bez żadnych sterowników.

josef

  • 536 / 5889
  • Ekspert
08-09-2009, 19:33
telefon ma zapewne tylko port USB typu Device a nie Host - czyli DAC na USB który też jest Device nie da się spiąć z telefonem

jeycam

  • 150 / 5513
  • Aktywny użytkownik
08-09-2009, 21:06
Najnowsze smartfony mają USB  typu Host. Bodajże ostatnio widziałem filmik przedstawiający którąś Toshibę z podłączonym właśnie pod USB, ultrasonografem. Z DACem jednak problem byłby innego typu, sterowników. Wątpię, czy w ogóle istnieją sterowniki USB audio pod Windows Mobile, czy jakikolwiek inny system na telefony. Wgranych nie ma na pewno, jest spora szansa, że trzeba by było... napisać takie samemu ;)

Gustaw

  • Gość
09-09-2009, 09:39
W razie czego mam już programik pozwalający na pracę telefonu w trybie host. Teraz problemem jest przelotka z płaskiej wtyczki USB na kwadratową.

L3VY

  • 224 / 5627
  • Aktywny użytkownik
09-09-2009, 10:51
To może zamiast przelotki (której nie widziałem) kupisz gotowy kabel USB A/B. Do kupienia  w każdym sklepie komputerowym, bo producenci drukarek przestali dołączać kable z drukarkami, więc trzeba je kupować osobno temu wszędzie powinni je posiadać.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

Gustaw

  • Gość
09-09-2009, 10:59
W telefonie samo złącze nie jest standardowe. W firmowym kabelku USB z jednej strony jest złącze niestandardowe, z drugiej, zwykłe USB (płaskie), takie jakie wpinamy do komputera. W tym wypadku zwykły kabel USB nic nie da.

jaizm

  • 42 / 5749
  • Użytkownik

Gustaw

  • Gość
09-09-2009, 16:19
>> jaizm, 2009-09-09 11:35:24

Dokładnie chodzi o coś takiego. Dzięki.

lowend

  • 24 / 5887
  • Użytkownik
30-09-2009, 11:36
>> Gustaw

No i jak postępy/odsłuchy?
low-end

Gustaw

  • Gość
30-09-2009, 11:39
Sprawę zawiesiłem ale nie odpuszczam.