Audiohobby.pl

Wzmacniacz dla GS-1000 i Ultrasone E9 - male teoretyzowanie w zamknietym przedziale cenowym

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
16-04-2008, 23:53
Hej.

Chcialbym zapytac Was teoretyzujac jaki polecilibyscie wzmacniacz dla jasno, detalicznie /  szczegolowo, dosc ostro grajacego zrodla dla:

GS-1000 oraz Ultrasone E9.

Dla GS-1000 moglby dodawac troche ciemnosci, ciut temperowac wysokie tony ze standardowym kablem, eksponowac kolory srednicy i na pewno nie ujmowac niz z przestrzennosci oraz kontroli basu jak i jego zejscia w dol. Akcentowac dynamike.

Dla E9, ktorych jeszcze nie dane mi bylo posluchac - prawdopodobnie akcentowac prezentacje przestrzenna i nie odbierac niz przentacji basu. Byc moze takze troszke stonowac detalicznosc i jasnosc zrodla.

Chcialbym prosic o dwa warianty cenowe:

1) do 3K pln
2) do 5k pln

Pozdrawiam forumowiczow,
fallow.

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
17-04-2008, 01:53
Pisz do majkela. Sądzę, że powinieneś przesłuchać Moona V6, a nie szukać rozwiązań fabrycznych, droższych i bardzo podobnych/gorszych brzmieniowo.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

npl

  • 246 / 5884
  • Aktywny użytkownik
17-04-2008, 07:13
naim headline + napsc
jeszcze jeden warunek - dobry odtwarzacz

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
17-04-2008, 09:28
Co do U9 to nie wiem (pytac Piotra Ryke), odnosnie GS 1000 przyznam sie, ze tez jestem juz skolowany jesli przychodzi do porady, mimo ze sam takowe posiadam z nieco innym kablem. Sek w tym, ze dla jednych graja te Twoje (ze standardowym kablem) za jasno i za ostro na gorze, dla drugich wcale gory nie ma az tak wiele, a wrecz jest dosc stonowana. Dla tych ostatnich polecilbym niemal bez zastanowienia znakomity tranzystor Rudistor RPX-33 (sam go mam), jedno jest pewne, ze bas, transparentnosc i dynamike (makro i mikro, ona sprawia moim zdaniem ze na barwy z GS 1000 nie narzekam zupelnie) ma on wybitna (w tej cenie zwlaszcza) i super sie to sprawdza z GS 1000 (przynajmniej tymi co ja mam) przestrzen natomiast jest tu o wlos za wymienionymi. Chyba bez posluchania (i to najlepiej tak z tydzien u siebie) to nie ma szans abys trafil (znaczy sie, moze i powinno, zawsze byc dobrze,ale to nie to samo co b.dobrze)z przypadku, mnie sie wydawalo, ze one zagraja wszedzie super,ale tak byc nie musi o dziwo. Moje zrodlo (MHZS 88) bylo nieco ciemnawe z lampami Mullard M8137, generalnie znakomite (choc nieco zbyt rozmazane poetycznie w swym kresleniu przestrzeni, detali i z lekka kremowoscia na gorze), drogie lampy,ale ostatecznie wrocilem do tanich (i moim zdaniem wyraznie lepszych niemal pod klazdym wzgledem, przynajmniej dla mnie i po zrobieniu tych 100 godzin) Tung Soli z nowej produkcji i teraz zrodlo moge uznac za delikatnie jasne i to sie idealnie komponuje. Niestety, Rudistora nigdzie nie posluchasz (mam na mysli salon audio), a w ciemno to lepiej nie kupuj, nie chce miec nikogo na sumieniu. Moze inni cos madrego podpowiedza. Powodzenia.

chrees

  • 1653 / 5886
  • Ekspert
17-04-2008, 10:51
Jakiś miesiąc temu stanałem przed wyborem słuchawek. Wszystkie testowałem na Nagrze CDP (wbudowany nienajgorszy wzmak słuchawkowy). Brałem pod rozwagę (i słuchałem) Beyerdynamic 880pro, Grado GS1000 i Ultrasony 2500pro. Stanęło na tych pierwszych nausznikach, przy czym jedyną cechą dyskwalifikującą (jak dla mnie) GS1000 był ogrom wydobywającego się z nich basu. Mądrzy ludzie polecają do Grado wzmaka słuchawkowego Yamamoto. Prawda jest jednak taka, że naprawdę każdy słyszy inaczej i polecanie czegokolwiek nie powinno skutkować zakupem w ciemno. Na pięknie opisanym przez pastwę przykładzie flagowca Grado widać wyraźnie, że percepcja wydobywającego się z nich dźwięku różni się dramatycznie w zależności od preferencji słuchającego. Nawet najbardziej złotouchy osobnik nie jest Ci w stanie zagwarantować satysfakcji z zakupionego (nierzadko za ciężkie pieniądze) sprzętu. Nie sądzę, by można to było przeskoczyć.
Pozdrawiam,
Krzysztof.
P.S. Jeśli komfort noszenia Ultrasone E9 jest taki sam jak 2500pro to GORĄCO namawiam do potrzymania ich parę godzin na głowie. Dla niektórych może się to okazać straaszną torturą (pierwsze skojarzenie: imadło). Tak właśnie było ze mną ;-)
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
17-04-2008, 15:12
Dziekuje wszystkim za opinie i rady, ciekaw jestem jeszcze co sadzicie o synergi Yamamoto HA2 z GS-1000 i E9. Takze znalazlem okazje, poczatkowo myslalem wprawdzie o Rudistorze NX33 ktory ma i wejscia/wyjscia symetryczne i takze niezbalansowane.

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
18-04-2008, 13:59
Chce jeszcze zapytac o kilka modeli - chodzi mi po prostu o ogolne obiegowe opinie. Probuje namierzac w Salonach Audio wzmacniacze ktorych ewentualnie udaloby mi sie posluchac przed zakupem ale nie jest to takie proste.
Tym bardziej, ze w temacie jestem niedoswiadczony.

Co sadzicie o modelach ktore  latwo mozna kupic:

- Cayin HA-1A
- Yamamoto HA-02
- RudiStor RPX-33
- RudiStor NX-33