Audiohobby.pl

wymiana kabli wewnątrz urządzenia

donic

  • 51 / 3386
  • Użytkownik
18-08-2009, 06:46
Na początku muszę zaznaczyć, iż nie jest to temat dla sceptyków wpływu na jakość brzmienia wymiany elementów toru zasilającego, stąd też proszę nie czytać i nie odpisywać, gdy ktoś tego nie słyszy. Pytanie zasadnicze dotyczy natomiast kabli w urządzeniach, gdyż bardzo często wymienia się elementy toru zasilającego począwszy od gniazdka w domu do gniazda IEC samego urządzenia włącznie. Co jednak z okablowaniem wewnątrz samego urządzenia, które idzie począwszy od samego "nowego" gniazda" IEC ? Przecież z reguły są to cieniutkie kabelki o nienajwyższej jakości. Czy nie należałoby myśleć o wymianie okablowania wewnętrznego ? Tutaj również uprzedzam pewne wpisy, otóż moje pytanie nie dotyczy kabli zasilających od transformatora do gniazdka w domu, tak więc nie piszcie proszę o konieczności wymiany instalacji elektrycznej w domu. pozdr donic

lancaster

  • 26462 / 3913
  • Administrator
18-08-2009, 09:09
donic, zarowno wymiana okablowania jak stykow(gniazd - pradowych/rca/glosnikowych) moze prowadzic do zmian(z czego wymiana stykow na lepsze wylącznie daje poprawę - oczywista oczywistość).
Nie bawilem sie w podmiany częsci elektryczne kabli wewnatrz urządzenia, ale wymiana cześci sygnałowej jest bezproblemowo słyszalna - co nie znaczy ze zawsze jest "lepiej".
Duża zmiane moze natomiast w cześci elektrycznej przyniesć zmiana polaryzacji wtyku - warto sprawdzic, tym bardziej ze niewiele zachodu to kosztuje.