Audiohobby.pl

Tunery

Molibden

  • 1906 / 5890
  • Ekspert
01-09-2010, 00:53
Byle nie za często bo można przesadzić. Raz na kilka  do 10 lat i to nie wszystkie cewki czy potencjometry. Np. filtrów sygnału MPX  na wyjściu ze stereodekodera nie ma co ruszac jak są dobrze zestrojone. Sam stereodekoder i p. cz. też można. Gorzej z głowicą.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
08-01-2018, 21:35
Witam.

Wątek jakoś zgasł. To może go rozruszamy.

Czy już ludziska nie słuchają radia ? Oprócz tego, że  w samochodzie gdzie są korki ?


A ja se fundłem cosik takiego.

Ma ktoś takowy ?
Jak tak niech napisze czy zadowolony ?


Co o tym tj. o nim sądzicie ?


Oprócz tego mam jeszcze takowe: (fotki poniżej)
« Ostatnia zmiana: 08-01-2018, 21:44 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
08-01-2018, 21:37
pierwszy raz taki cos widze
nawet w internecie jakos nigdy
ale mieszanka  70 lat  z  wyswietlaczem numercznym


z jakiego roku to tuner ten uher
« Ostatnia zmiana: 08-01-2018, 21:45 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
08-01-2018, 21:45
I mój rodzynak jak na razie.

GRUNDIG TY 40


A ten UHER z 1979 roku

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
08-01-2018, 21:50
Mam też takie
« Ostatnia zmiana: 08-01-2018, 22:25 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
08-01-2018, 21:53
edmane jak ja cie nie cierpie
normalnie   az bym chcial terz doknac tego i pokrecic   ech jabym pokrecil  ech


dziki za info  o  uher

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
08-01-2018, 22:29
Nie ma sprawy nano.

Możesz mnie też udusić.

A co do Uhera ma bardzo pochlebne opinie w necie. To jeden z najlepszych tunerów jakie wypóściła firma UHER i nie tylko.
Plasuje sie jako jeden z najciekawiej analogowo grających tunerków.

No i co ? - mało o nim piszą ponieważ wyprodukowano ich podobno tylko 2000 szt.
A pozostało pewnie jeszcze mniej.

Mam zatem rodzynka.


A tu tekst pewnego sprzedającego ten tuner w USA, cytuję:

"Nie znajdziecie jeszcze jednego z nich, a z wielką niechęcią zastanawiam się nawet nad jego sprzedażą. W Stanach Zjednoczonych jest tylko 10 takich tunerów.
.................. Jest powód, dla którego nigdy nie widzisz jednego z nich na sprzedaż, są po prostu tak dobre. Przy odpowiednim sygnale mogą one rywalizować nawet z najlepszym cyfrowym interfejsem. Jeśli poważnie myślisz o swojej FM, to jest tuner, który masz. Nic nie jest bliskie, z wyjątkiem bardzo drogich i wysoce zmodyfikowanych tunerów kosztujących 5-10 razy tyle, co jest prawie niemożliwe do znalezienia. Dla tych, którzy nie znali Uhera, w jego złotym wieku pod koniec lat 70. wykonali wiele zleceń z bardzo wyrafinowanymi urządzeniami audio, a nawet pracowali dla NASA. Firma słynęła głównie z mikrofonów i talii szpulowych, konkurujących z Nagrą, Stellavox i Lyrecem. Niektóre nagrania na taśmie magnetofonowej Uher odegrały kluczową rolę w skandalu Watergate. Firma zbudowała również własne komponenty, takie jak wzmacniacze i tunery. Ich najlepszym tunerem jest EG-751 wyprodukowany w 1979 roku w ograniczonej ilości (mniej niż 2000 sztuk), aby wziąć udział w "Wojnach Tunerów" końca 1970 roku, aby konkurować z Wega Lab Zero (250 sztuk), Klein + Hummel FM2002 (~ 800 jednostek), Wieschhoff / Restek FM-3003 (mniej niż 50 wiadomo, że zostało zbudowane). Mój przyjaciel, który ma EG751, jest również właścicielem Accuphase T109 i komentuje, jak Uher jest bardziej otwarty, przestronny i przyjemniejszy do słuchania. To dużo mówi. W moim własnym testowaniu porównawczym odkryłem, że jest to drugi najlepszy tuner, jaki kiedykolwiek słyszałem w formie magazynowej. Nieco lepszy niż upragniony Pioneer F26. Najlepszym z nich jest Wega Lab Zero - uznany za najlepszy tuner FM kiedykolwiek w 1980 Audio Review, a nawet w recenzji Stereoplay z 1997 roku (pokonując Kenwood L-02T, Sansui TU-X1, K + H FM 2002) Wega jest bardziej wyrafinowana i dokładna, jak słuchanie naprawdę dobrego nagrania cyfrowego. Ten Uher jest prawie tak dobry, a ja twierdzę, że ma bogatszy i głębszy dźwięk. Rozmiar sceny dźwiękowej upokarza wszystko, co słyszałem (Sony ST-A6B, Kenwood KT-917, Kenwood KT-9900, Pereaux TU-1, NEC T-710, Sansui TU-X711 itp.), Posiadam około 50-60 najlepszych tunerów i jestem w stanie dokonać tych twierdzeń z autorytetem. Uher jest szczególnie dobry w rozszyfrowywaniu złożoności muzyki klasycznej. Orkiestra wypełnia twój pokój i zalewa cię muzyką, czyniąc cię obserwatorem w dużej sali koncertowej. Wyobraź sobie transmisję na żywo w sobotę z Metropolitan - żadne nagranie nie nadąża za tym doświadczeniem. Na ostatnim zdjęciu widać Wega Lab Zero (sprzedany niestety), Saba MD 292 (sprzedawany) i mój inny EG 751. Posiadam również satynową tarczę Saba MT-201, MD-292 i Uher EG-750. Nie trzeba dodawać, że znam tych tunerów całkiem dobrze i co mogą zrobić.  ......
.......
 Ma zarówno złącza RCA i DIN, jak i połączenia antenowe w paśmie FM. Można go dostroić z 87,5 do 108,00 MHz z przyrostami 50 kHz, a na końcu skali znowu zaczynają się kroki na drugim końcu - rzadka operacja na rowerze, która jest bardzo przydatna. (AM jest od 531 do 1602 kHz.) Został on wyprodukowany tylko na rynek zachodnio-niemiecki, który obsługuje napięcie 220V."
« Ostatnia zmiana: 08-01-2018, 22:37 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
12-01-2018, 22:12
No to dotarł dzisiaj do mnie oprócz Revox-a także i wspomniany wcześniej Tunerek UHER.

Rozpakowałem karton, wyciągnąłem zimny tuner, postawiłem w ciemnym miejscu żeby go nie oglądać i nie kusił.
Miał się bowiem dostosować do temperatury panującej wokół, no i aby nie nastąpiła n= no wiecie co ? Wyszło mi to z głowy.

Hm ?
Kupiłem go powiem szczerze w ciemno, nie był sprawdzany czy w ogóle działa. Tylko wiadomo było, że coś reaguje.

Stan ? - powiem - używany.

Cały. trochę tylko zakurzony ale ma na sobie tyle nalotu z tytoniu, że napis UHER był po prostu brązowy.
Wyświetlacz jest mało przejrzysty, bo i jak !?

Ale musiał ktoś "kopcić" - wow!

Trochę go poczyściłem - tak z grubszego i pomyślałem, że zrobię mu fotki dla potomnych, żeby pamiętać jak wyglądał przedtem. tzn, kiedy dotarł.

Potem się za niego zabiorę.

Włączyłem wtyczke do prądu, I co ?

Działa, zaczęło się coś tam palić tj, świecić.

Na sucho podłączyłem więc króciutki kabelek. dotknąłem przełącznika szukania i ...... przeszukuje.
Huraaaaaaaa - już coś.

Jednak nie dało za wygrane, podłączyłem do aktualnie używanego zestawu TOSHIBA 330 gdzie używałem tunera z zestawu TOSHIBA ST 330.

Podłączyłem do wyjścia 3 decka.

No i ....

Włączyłem  i .....

...... i działa.

Przez moment przełączałem gałka wyboru wejścia pomiędzy tuberem TOSHIBA a owym UHER.


No i ......



i .........


Ja pikole.

Brak słów...


Naprawdę .....

Brak słów na to co usłyszałem

Po prostu miód dla ucha.

Już nie włączyłem tunera Toshiba - ......



.... Bo i po co ?

No chyba żeby się wkurzyć.


Kupiłem go dla sprawdzenia tego co o nim przeczytałem.
Zapłaciłem trochę - dużo - nie dużo - zależy jak i dla kogo,

Powiem tylko tyle .... żebym dał za niego dwa a nawet trzy razy tyle -  nie żałowałbym.

Pozostaje mi tylko rozegrać bitwę owego tunera z innymi jakie posiadam.

Hm ?

Sam jestem ciekawy ?


Jednak Niemcy umieją - naprawdę, umieją zrobić, I jak zrobią to na wieki.

Zaznaczę, że ja bardzo lubie niemiecka szkołe dźwięku, No i NAD, NAD też mi pasuje - a to już wyspiarska myśl techniczna.
Zobaczymy jak sobie da rade z japońcami  SONY czy JVC no i kontra rodzimy - niemiecki sprzęt, bo mam też i tunerki Telefunkena, i Grundiga.

........

Poniżej kilka fotek - jeszcze przed myjką.



« Ostatnia zmiana: 12-01-2018, 22:27 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
12-01-2018, 22:20
i na golasa ....
« Ostatnia zmiana: 12-01-2018, 22:29 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
12-01-2018, 22:30
ja patrze i czytam ..
na razie milcze

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
12-01-2018, 22:34
A ja słucham nano

Uszami i japą.

Bo mam cały czas otwartą.
« Ostatnia zmiana: 12-01-2018, 22:36 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
14-01-2018, 00:36
niemieckie radio a podzespoly   made in japan
...
ech  ciekawe jak brzmi
ech ciekawe co piszesz

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
14-01-2018, 12:52
Tak. Niemieckie radio a podzespoły japońskie. No może dwa lub trzy. Nie wiem bo nie liczyłem ?
Japończycy może i mają wielkie doświadczenie w podzespołach jaki i też czego nie przeczę w całej elektronice i sprzęcie także.

To jednak nie ujmuje temu germańskiemu tunerowi.
To jakby powiedzieć, że Audi na japońskich kapciach jest japońskie !

Korzystali z podzespołów ale umieli je inaczej, może lepiej wykorzystać.
Na pewno na swój sposób, dla siebie lepszy.
Przykład niemieckiego Grundiga, który to nie musiał myśleć nad wyprodukowaniem swojego nowego decka np. CNF 350 bo to japoński Sanyo RD 5600 UM w ulepszonej przez Niemców i po swojemu dostrojony deck.
Kolejny przykład - Niemiecki BASF korzystał często z pomocy japońskiego Luxmana.
DUAL - też tam maczali palce japońce. Nawet widnieje napis Made In Japan.

Na pewno jednak UHER to typowe niemieckie arcydzieło z japońskimi układami. Made in Germany.

Niemcy umieją myśleć, O tym wszyscy wiedza, Enigma, pierwszy magnetofon szpulowy z nagraniem Hitlera - ukradli amerykanie i nazwali AMPEX. Rakiety V1 i V2 => ukradli amerykanie wraz z ostatnim z trzech ich autorów niemieckich który przeżył nalot. A potem puścili jak swoje na Japonię.

E tam, Co by nie pisać polecam japońsko-niemieckiego Uhera.

To trzeba posłuchać.

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
14-01-2018, 12:53

ech  ciekawe jak brzmi


 A brzmi jak MALARZ na taśmie nagranej przez NAKA.

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
25-01-2018, 12:32
ech patrzylem jeszcze dlugo na tego UHERA  ech super i  mi sie zachcialo coc napisc

...

historyjka z niedawnej przeszlosci

Wlazlem stoi potezny  tuner reciver
Kurcze optycznie z 65 cm
Wysoki 25 cm


Co to pytam bo ma pan polke ugieta
Dlugo tu stoi


Oooj  dlugo
Czytam   napis

Nic mi nie mowi

BASF 8440 AM FM

wstretna skrzynia   nic ciekawego
[size=78%]





i nagel wlaczyl go    ja to  krece  szooooooooooooooooooooookkkkkkkkk









a teraz ide  po cos  i zmienimy troszku dzwiek  ??  hee
equalizer  ?? co ?


nie

ide po

DNL  czy jakos tak

Prosze ??  co to


Kuz  !!!!!!!!!  szok
Przyniusl


Karte dzwiekowa  z  PCI  laczem tak to wygladalo  szok



moduly sa te do niego na rynku
DNL , FM UKW Dolby, SQ-Matrix, SQ-full logic, CD4.






jest rok 1975 rok


ja sie spytalem  o historie sprzetu
a on ze  kupil nowy za 1400 DM !!!!!!!
ja to krece   wariat