Audiohobby.pl

Tunery

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
05-02-2009, 00:28
U mnie nie ;) bo mam gramiaka i nawet fajną wkładkę a pozbyłem się jakiś czas temu wzmacniacza z pre gramofonowym  no i znów poszukiwania i wydatki. Co do samego słuchania to jest dużo frajdy no i mało vinyli perfekt zrealizowanych (analogia do CD) ale jak się pare płyt dobrze wytłoczonych ma to frajda słuchania rekompensuje te wszystkie niedogodności. Nawet  Czesiek Niemen na Muzie może sprawiać wiele frajdy gitarka basowa jest rewelacyjna. A takie Hey Jude The Beatles to jeszcze nie słyszałem dobrze wydanego na CD Moje jest koszmarne na singlu Tonpresu na 45obr ale dla mnie po prostu piękne :)
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

nikx

  • 65 / 5801
  • Użytkownik
08-02-2009, 18:24
Ostatnio wyczyściłem mój nowy nabytek Pioneer TX9100 ... macie z nim jakieś doświadczenia?

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
19-02-2009, 15:53
Posłuchajcie!

Chyba 3 Program PR w końcu sobie poradził z torem (w każdym razie w Krakowie słychać ich dobrze technicznie).
Wczoraj była tragedia  na muzyce filmowej a tu dziś wszystko wyprostowane tak klarownie i czytelnie z ciszą w tle!. Nawet byle muzyka już zachwyca :)


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
19-02-2009, 16:14
Oby to nie elektronik Dziadek Mróz, taki ekstra serwisant  ;)



Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
22-02-2009, 20:28
Posłuchajcie nawet naiprosztszy skład można spieprzyć realizatorsko!

Trzy instrumenty skupione w jedno miejsce i każdy instrument na dodatek obsługiwany inaczej ustawionymi mikrofonami-po prostu "majstersztyk"

Takie proste a też da się spieprzyć czyli koncert w 3PR na żywo  Tria Andrzeja Jagodzińskiego

Panie Andrzeju wyrazy współczucia :(

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

Dudeck

  • 5101 / 5861
  • Ekspert
22-02-2009, 20:46
Ja z kolei mam wrażenie  , że od jakiegoś czasu nie odczuwam w muzyce tej głębi , którą pamiętam ze słuchania radia lata temu - zastanawiam się czy aby mój słuch się nie zdegradował , gdyż mam takie odczucie podczas słuchania różnych stacji .

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
22-02-2009, 20:48
Posłuchaj tego fortepianu rozciętego na pół-"majstersztyk realizatorski"


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
22-02-2009, 20:56
Głębi nie ma i miotełek tyż, no cóż starość nie radość, pewnie pora umierać bo słuch już nie taki
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
22-02-2009, 20:57
Jeszcze może zaczekam blachy jeszcze słyszę ;)
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
22-02-2009, 21:02
Mistrzowie suwaków- Jacek Gładkowski, Wojciech Przybylski

                     

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
22-02-2009, 23:56
Powiecie że się czepiam to o studiu im. Agnieszki Osieckiej jest na stronie  http://www.polskieradio.pl/studio/osiecka.aspx
 
Na samym końcu peany na jego cześć w tym Pana  Wojciecha Przybylskiego.

Może po prostu faktycznie za dużo tych zabawek, lub za dużo czynnika ludzkiego ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Studio
Kubatura ok. 1500 m3
Powierzchnia 256 m2

Mikrofony:
bogaty zestaw po kilka sztuk każdego modelu:
Neuman U-47; U-87; TLM-50;
Schoeps MK 2s; BLM3; MK 21Hg;
Microtech UM 92.1s;
Sony C 800;
Sennheiser MD 421, AKG C 12VR;
Electrovoice RE20;
Groove Tube 3, zestaw bezprzewodowy Shure

Nagłośnienie:
konsoleta Yamaha LS 9-32 48 wejść, 14 wyjść analogowych
zestaw głośników JBL serii SR 47.... 2 x 5.000W,
procesory: SYMETRIX Compressor Limiter x 2, Graphic Equalizer DOD x 4, APHEX model 106, DIGITECH, Drive rack dbx PA
Personal monitoring Shure

Reżysernia:
Konsoleta: SL9040J Solid State Logic.
Pro Tools|HD 7.4:
5 przetworników Digidesign I/O
40 wejść / 48 wyjść analogowych
komputer: MacPro 8-core, 3GHz, 2GB RAM , 250 HDD, DVD Superdrive
SYNC I/O
MIDI I/O
Monitor LCD 40” Samsung LE 40N87BD
Canopus ADVC 110- możliwość rozprowadzenia sygnału video sesji w studio nagraniowym
Plug Iny: Waves Dimond, TC Tools (MasterX, VoiceTools), Antares-Autotune 5 TDM i inne

Magnetofony:
STUDER DASH D- 827 48MCH, STUDER A 827 - 24MCH + Dolby SR, STUDER A 807, DAT SONY PCM 2800, TASCAM 122 MK III.
CD Player SONY 2700,
Głośniki: BOXER T3 + GENELEC 1031 A.
Procesory:
LEXICON 960L, LEXICON 300L, TC Electronic M5000, TC Electronic 2000, Eventide DSP 4000, De-Esser DBX 902, Dynamite Valley People,
przetwornik AD/DA 20Bit MYTEK,
preampy: Tube Tech

Mastering: SADI v5 PCM4M +DVD-R + pulpit JL COOPER CS10
głośniki: GENELEC 1031A
zapis: CDR STUDER D-740; DAT SONY PCM-2700A, DAT STUDER D 780.
Procesor: TC Electronic M5000

Pokój reżysera dźwięku został zaprojektowany przez jedną z najlepszych w świecie firm specjalizujących się w projektowaniu tego typu wnętrz - firmę Harris, Grant Associates Ltd z Londynu.

Powiedzieli o Studiu:

Tadeusz Mieczkowski : "To jest miejsce, z którego nie chce się wychodzić."

Wojciech Przybylski : "Czuję się tu jak w samochodzie Rolls Royce."

Jarosław Regulski: "W tym studiu mogę zrobić wszystko."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Moim zdaniem robienie muzyki to sztuka i powinni robić to najlepsi! Narzędzia są , ludzie też;  to dla czego z czystych pobudek hedonistycznych, taki ignorant  jak ja się czepiam że wciąż nie wychodzi ?

USZKA MACIE ? TO UŻYWAJCIE

Rafaell


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
24-02-2009, 22:46
Koncert LIVE o 23:00

Myslovitz w 3PR z najlepszego studia im.Agnieszki Osieckiej


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
24-02-2009, 23:40
Nie wiem czy to taka moda ustawiania talerzy na głosie wokalisty ale mnie to wkurza, o przydźwięku nie wspominąjąc. Poza tym OK

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
15-03-2009, 22:08
Dziś miało być ze studia Agnieszki Osieckiej piknie co cud. Ale jak mówi przysłowie "co za dużo to niezdrowo". Zespól Max Klezmer Band realizowało aż 3 realizatorów, dwóch z 3PR i jeden z zespołu Max Klezmer Band. No i wyszły pikne kluchy.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
22-03-2009, 21:58
Dzisiejszy koncert ze studia A.Osieckiej-Ray Wilson & Stiltskin (pierwsza część w drugej problem z mikrofonem wokalisty, lub maniera pana realizatora?) był bardzo fajnie zrealizowany i najlepiej się go słuchało na kolumnach .Gałka poszła mimowoli na 8:30 :)

Pewnie to już jakaś świecka tradycja i jak zwykle był przydżwiek sieci.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność