Audiohobby.pl

Prośba o Pomoc

Cervantes

  • 398 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
11-07-2009, 01:55
Witam przepraszam że troluję ale muszę zadać pytanie. Znam chłopaka który nie ma żadnej rodziny. Jest świetnym informatykiem, przez całe studia nie mógł znaleźć pracy (legalnej).  Chodzi o niemożliwość wyrobienia Nipu w sytuacji braku stałego zameldowania. Jako że On mieszkał w akademikach a żył z chałtur i stypendiów socjalnych, stałe zameldowanie nie wchodziło w grę. Wywalili go z akademika i nie ma co zrobić. Nikt go nie chce zatrudnić bo nie ma nipu i nie może wyrobić. Chłopak nie wie co ma robić bo co ma mieszkać w noclegowni i żywić się  w Caritasie ?

Brak nipu = brak pracy = brak kasy = brak mieszkania = brak stałego zameldowania = brak nipu

czy naprawdę nie da się z tym nic zrobić.

On podobno walczył już z tym mnóstwo czasu i nic.

Może ktoś coś słyszał i jest w stanie pomóc. Dziękuje

Przepraszam za trolowanie ale musiałem.  

.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

__kot__

  • 724 / 5894
  • Ekspert
11-07-2009, 21:07
>> Cervantes, 2009-07-11 01:55:52
Prawnikiem nie jestem, więc z punktu widzenia prawa nie mam pojęcia jak to rozwiązać...
Ale przyszło mi coś takiego do głowy...
Jeśli chłopak jest dobrym informatykiem (mam nadzieję, że programistą) to niech złapie kilka zleceń jako free-lancer. Jest kilka specjalizowanych portali w internecie dla free-lancer-ów (w Polsce najszybciej znajdzie zlecenia na pl.praca.szukana oraz pl.praca .oferowana). Tutaj wprawdzie konieczne jest posiadanie konta, na które zostanie przelana kasa za wykonaną pracę, ale rozumiem, że to Twój dobry znajomy i możesz Mu użyczyć numeru konta (lub takie czasowo założyć tylko na potrzeby zleceń).
Jak weźmie 2-3 zlecenia to będzie mógł wynająć mieszkanie (zlecenie to zazwyczaj kilka tysi). Niech poszuka takiego wynajmującego, który umożliwi mu zameldowanie czasowe (sam takie kiedyś miałem). Jak już będzie miał to zameldowanie to jest raczej na prostej i znajdzie stałą pracę (mam nadzieję)
Pozdrawiam i życzę powodzenia chłopakowi...
Tak wogóle to podeślij mi Jego CV

kjeld

  • 1 / 5734
  • Nowy użytkownik
13-07-2009, 17:41
Z formularza NIP-3 zamieszczonego na stronie Ministerstwa Finansów wynika, że posiadanie adresu zameldowania nie jest konieczne dla uzyskania numeru NIP (poz. 37 formularza).

http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/formularze_podatkowe/nip_2006/nip_3.pdf?PortalMF=631793369a0da8c87edf2388a13ce975

misiomor

  • 2094 / 5894
  • Ekspert
14-07-2009, 09:52
Najprostszy sposób uzyskania NIP-u bez stałej pracy (ani tony zaświadczeń od pracodawców) - kupić samochód od osoby prywatnej i opłacić podatek od czynności cywilnoprawnej.