Audiohobby.pl

Tang Band

lancaster

  • Gość
09-09-2009, 11:28
Własnie jadzie do mnie kilka głośników w4-1798 i w4-1320, jesli sie sprawdzą/spodobają to tak jak pisałem podejmuję sie dystrybucji wybranych modeli.
Postaram sie opracowac pod nie gotowe kity, etc. Stronka się tworzy...
Ceny samych głośników będą lepsze :)

No ale na razie nic konkretnie nie wiadomo, bo jeszcze ich nie słuchałem.

Krs47

  • 1037 / 5893
  • Ekspert
09-09-2009, 11:31
W takim wypadku życżę powodzenia Lancaster :)

Sam zabrałem się za pomiarówkę i może też coś z tego będzie. Na razie nic więcej nie mówię, bo nie wiem czy starczy mi na wszystko czasu i kiedy się z tym ogarnę...

lancaster

  • Gość
09-09-2009, 11:51
krs, przedsięwziecie postanowiłem ze bedzie miało charakter otwarty(oczywiscie nie nieskończenie :)) i taki ma.
Próbowałem coś takiego zorganizowac już jakis czas temu....z 1,5 roku pewnie....no ale było minęło, dużo gadania a jak co do czego przyszło to tradycyjne "weźmy sie i zróbcie"
W tej chwili wspoółpracuję wstępnie(projekt opracowywany)z pewnym konstruktorem.
Gdybyś miał ochotę na wspólne przedsiewziecie to oczywiscie zapraszam. Dla osób takich jak Ty miejsce zawsze sie znajdzie.
Będzie łatwiej finansowo w temacie reklamy etc. a to uważam ważne(niestety moim prywatnym zdaniem - nie bede sie jednak kopał z koniem)
Dysponuję w tej chwili biurem w Poznaniu w którym urzadzenia są prezentowane....w tej chwili nie mam juz za wiele weny na organizacje tego typu spotkań, ale znalazł sie kolega który bardzo chętnie sie tym zajmie...z mojej strony tylko ukłon.
Właśnie przyjechały HGP Fuga(miały być Corda :)) i Zoller Impression.Nadal kiedy mam okazję posłuchanie czegoś rzadkiego korzystam z okazji :)

lancaster

  • Gość
09-09-2009, 12:13
 będzie w  30cm WG w komplecie z 30cm wooferem.TB

lancaster

  • Gość
09-09-2009, 12:13
30cm woofer nie bedzie TB znaczy sie :)

Krs47

  • 1037 / 5893
  • Ekspert
09-09-2009, 14:53
Jzagaja jak widzisz dopalanie wstęgą przetwornika, który pracując w WG 100cm ma odległość 50cm od swojego centum akustycznego do krawędzi samego WG, nie wspominając o dodatkowej odległości do środka wstęgi? Dyspresja w płaszczyźnie pionowej będzie fatalna w okolicach podziału, a WG jest przecież po to żeby ją poprawawiać. Z resztą i tak nie stosowałbym tego Tang Banda poniżej 300Hz, zniekształcenia harmoniczne na basie oraz zniekształcenia intermodulacyjne zepsują górę i środek pasma. Przykład na rewelacyjne wyniki z zastosowania wysokotonowca z WG jest tu:

http://audioheuristics.org/blog/?cat=4

Co prawda jest to znacznie bardziej klasyczna konstrukcja 7+1 ale off axis robi wrażenie, schodząc z osi dostajemy prawie takim sam spadek natężenia dźwięku niemal w całym zakresie średnich i wysokich częstotliwości.

IMHO WG służy (poza zmniejszaniem zniekształceń dla danego SPL w obrębie jego wzmocnienia) do kontroli kierunkowości i zapewnienia jej równomiernego rozchodzenia się off axis w zakresie wysokich, ewentualnie średnich częstotliwości. Próba zapuszczania się w rejony niskiej średnicy/basu jest moim zdaniem średnim pomysłem, długość fal wymaga absurdalnie dużych tubek, a te im większe tym zwykle więcej problemów robią w górnych rejestrach.

Krs47

  • 1037 / 5893
  • Ekspert
09-09-2009, 16:23
Wszystko, co dotyczy tego projektu jest w zamieszczonym linku. Mark nie zamieścił jeszcze zdjęć gdyż jak twierdzi projekt jescze nie jest skończony. Buda z tego co wyczytałem to standardowa skrzynka z PE 0.5 cu ft czyli ok. 14l. Jeśli interesuje Cię jak to wygląda u Zapha masz ten sam woofer, w tej samej budzie tylko z innym gwizdkiem:

http://zaphaudio.com/SR71.html

mordensiur

  • 934 / 5811
  • Ekspert
09-09-2009, 22:28
Tweeter DXT jest zbudowany na fabrycznym WG, własnie z technologią DXT:)

----------------------------------------------
Prawdę każdy ma swoją.

Krs47

  • 1037 / 5893
  • Ekspert
09-09-2009, 22:36
http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=184&Itemid=179

DXT - zwał jak zwał, to po prostu waveguide według Seasa ;)

Krs47

  • 1037 / 5893
  • Ekspert
09-09-2009, 22:46
Żeby nie było niedomówień trochę to rozwinę ;) DXT rzeczywiście różni się od zwykłego waveguide, gdyż składa się z pojedyńczych pierścieni ustawionych pod różnym kątem, a nie z gładkiej powierzchni. Zasada działania jest podobna i uzyskane wyniki również. Tutaj jest inny gwizdek Seasa z "klasycznym" WG i off axis oraz podbicie na charakterystyce wyglądają bardzo podobnie:

http://zaphaudio.com/Waveguidetmm.html

 

Krs47

  • 1037 / 5893
  • Ekspert
10-09-2009, 09:03
Ekspertem od WG w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem, ale mogę powiedzieć, że moim zdaniem pełnowymiarowe WG jest przede wszystkim łatwiejsze do opracowania. Sposób użyty przez Seasa zapewnia wyniki podobne do WG o średnicy 165mm przy zachowaniu standardowej średnicy frontu 104mm. Seas świetnie sobie z tym poradził, gdyż w DXT nie ma żadnych dyfrakcyjnych anomali zarówno na charakterystyce na osi głównej jak i off axis. Gdyby to było proste podejrzewam, że byłoby więcej takich tweeterów od innych producentów.

Btw. przy takim porównaniu na korzyść gładkiego WG 165mm przemawia chyba tylko dalsze cofnięcie centrum akustycznego - do poziomu, w którym idealnie zgrywa się z 7 calowym midwooferem i upraszcza konstrukcję filtru.

  • Gość
23-11-2009, 15:03
Spotkał się ktoś z aplikacją TB W8-1772/1808 ?
 
Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

cadam

  • 4401 / 5895
  • Ekspert
29-09-2010, 15:33
Hobby hifi przetestowało Tangbanda W3-1797S
« Ostatnia zmiana: 11-05-2021, 17:42 wysłana przez -Pawel- »

cadam

  • 4401 / 5895
  • Ekspert
30-05-2011, 21:15
Nieźle wygląda nowy wysokotonowiec TB
http://www.tb-speaker.com/detail/1230_04/25-1983.htm