Audiohobby.pl

Beyerdynamic Dt 880 pro vs Grado RS1

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
09-07-2009, 11:46
Masz 100% racji gdyż wiem, że to źródło - na bank Onkyo 7511 (dlatego szukam odpowiedniego dac - chyba MF miałoby pod moje ucho dobrą charakterystykę).
Pytam, gdyż skoro słuchawkami, a tak wynika z twoich wywodów, można czasem skorygować wady toru, pozornie złe słuchawki mogą się u mnie sprawdzić bez konieczności nabywania daca. Skoro Grado idealnie działają z "karmelizatorami" dla mnie totalne przeciwieństwo grado winno być dobre ;)

Kicek

  • 123 / 5486
  • Aktywny użytkownik
09-07-2009, 11:50
>> Rolandsinger
> Ależ ja nie chciałem wejść Kickowi na odcisk, tylko o sposobie grania słuchawek Grado pisano już tu wiele, wystarczyło uważnie czytać, a jego wyznanie sprawiało wrażenie jakby nie czytał bądź nie wierzył w to, co pisano.

Czytałem baaaardzo uważnie wszystkie recenzje, ale powiedzmy...nie wierzyłem na 100%. Słuchawki za takie pieniądze nie mogą grać źle, myślałem sobie.  No i sprawdziłem, a co usłyszałem, opisałem.
Rolandsinger, nie odebrałem Twojej wczorajszej wypowiedzi jako próby wejścia na odcisk, odebrałem ją jako potwierdzenie moich spostrzeżeń, tylko że z sarkastycznym prychnięciem, że odkryłem to tak późno co wszyscy już dawno wiedzą.
Poza tym, czytając Twoje wypowiedzi w pełni solidaryzuję się z Tobą w temacie gustów odbioru słuchawkowego. Też uważam, że słuchawki powinny przekazywać muzykę, a nie szczegóły  jak w dźwiękowym laboratorium. Dlatego też  cenię sobie odbiór muzyki na takich słuchawkach jak HD595(mam) czy Hd650. One grają po prostu muzykę, ciepło i z sercem.
                                         Pozdrawiam

Kicek

  • 123 / 5486
  • Aktywny użytkownik
09-07-2009, 11:53
>Asmagus
>>Masz 100% racji gdyż wiem, że to źródło - na bank Onkyo 7511


Miałem kiedyś ten odtwarzacz i sprzedałem go ponieważ miałem właśnie zastrzeżenie, że podkreśla sybilanty.

Rolandsinger

  • 2894 / 5896
  • Ekspert
09-07-2009, 11:59
@ asmagus

No to wyposaż się w Sony MDR-V900HD vel 7509HD (potrzebują ok. 300h grzania). One są ciemne, słodkie i nigdy nie sybilują.

@ Kicek

Dziękuję za zrozumienie i wybacz za sarkazm, ale prawda jest taka, że Grado to wadliwie grające słuchawki, a dobieranie pod nie toru przypomina zmienianie jego brzmienia w kierunku odwrtonie zniekształcającym niż same słuchawki. Można to tez osiągnąć ze wzmacniaczami lampowymi działającymi jak lampowe ASP, ale to kosztuje i to sporo (to osiągnęli m.in. Kol. Pastwa, Piotr Ryka). Ze studynymi czyli poniekąd wzorcowymi źródłami Grado tną jak źyletki.

_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
09-07-2009, 12:01
>> Kicek, 2009-07-09 11:53:55
>> Miałem kiedyś ten odtwarzacz i sprzedałem go ponieważ miałem właśnie zastrzeżenie, że podkreśla sybilanty.

Dokładnie tak jest, nie będę się go pozbywał z kilku powodów:
1. Sentyment
2. Dobra obudowa i doskonała funkcjonalność
3. Porosty laser ze szklaną soczewką - to czy jest szklana było poddawane w wątpliwośc i dla pewności w serwisie podczas czyszczenia poprosiłem o sprawdzenie i otrzymałem taka informację właśnie
4. Ponoć nadaje się dobrze na transport (tu powołuje się na Gradofana) więc DAC zupełnie zmieni brzmienie
5. Po przepuszczeniu przez lampę EH Gold Pin 6922 w HPA-03 problem sybiliantów zniknął w 80% albo i więcej.

Post Rolanda i twój test jednak wzbudził we mnie myśl, że tak jak dac\'a słuchawek można użyć by skorygować niedoskonałość toru i słuchawki które dla jednych są chłamem w moim przypadku mogą okazać się strzałem w 10!

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
09-07-2009, 12:04
>> Rolandsinger, 2009-07-09 11:59:10
>> No to wyposaż się w Sony MDR-V900HD vel 7509HD (potrzebują ok. 300h grzania). One są ciemne, słodkie i nigdy nie sybilują.


Dzięki za opinię, wybieram się na wirtualne poszukiwania, aczkolwiek mam "uczulenie" na firmę Sony, która kojarzy mi się z kilkoma zepsutymi i nie naprawionymi przez krakowski serwis Sony walkmenami po 1500 pln co do dzisiaj jest takim "cierniem", gdyż można dac się nabrać raz ale kilka razy to głupota!

Kicek

  • 123 / 5486
  • Aktywny użytkownik
09-07-2009, 12:08
@ Rolandsinger

I dlatego jestem bardzo zadowolony z DT880pro, które na moim torze Marantz 63MkII KIS + wzm. Technics Su V45A, grają jak dla mnie w pełni satysfakcjonująco. Może dlatego, że wzmak wprowadza wspomniane przez Ciebie karmelowanie i  przygasza ten garbik w wysokich na Beyerach. Mam więc pięknie odetkaną górę bez jakichkolwiek cech sybilizowania.

Kicek

  • 123 / 5486
  • Aktywny użytkownik
09-07-2009, 12:25
>>Asmagus
>> Dokładnie tak jest, nie będę się go pozbywał z kilku powodów:
>1. Sentyment
>2. Dobra obudowa i doskonała funkcjonalność
>3. Porosty laser ze szklaną soczewką - to czy jest szklana było poddawane w wątpliwośc i dla pewności w serwisie >podczas czyszczenia poprosiłem o sprawdzenie i otrzymałem taka informację właśnie
>4. Ponoć nadaje się dobrze na transport (tu powołuje się na Gradofana) więc DAC zupełnie zmieni brzmienie
>5. Po przepuszczeniu przez lampę EH Gold Pin 6922 w HPA-03 problem sybiliantów zniknął w 80% albo i więcej.

Miałem jeszcze zastrzeżenia do basów, które wydawały mi się trochę "gumowate". Ale wszystkie te problemy zapewne znikną jak zastosujesz jakiś dobry DAC.
Ale masz rację, jedne słuchawki, które są na jakimś torze utrapieniem, na innym mogą wspaniale się przyjąć.
To ta tajemnicza synergia całego toru z naszym uchem na końcu włącznie.

Rolandsinger

  • 2894 / 5896
  • Ekspert
09-07-2009, 12:25
Nie bój się firmy Sony, miała wprawdzie kilka wpadek, ale z tymi słuchawkami się spisała - pncerne, relaksujące, do rocka stworzone i jedyny ratunek na słabe tory.


___________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
09-07-2009, 12:31
Sony MDR-V900HD vel 7509HD to te same słuchawki?
Pierwsze nowe z wysyłką kosztują ok 150 złotych, drugie obudowane są inaczej i kosztują ok 700 pln.
Przetworniki 50mm dobrze wróżą.


Rolandsinger

  • 2894 / 5896
  • Ekspert
09-07-2009, 12:40
Te pierwsze jeśli to oferta z PL, to chińskie podróby. Oryginały kosztują tyle samo, co 7509, bo to dokładnie te same słuchawki w dwóch różnych wersjach kolorystycznych obudowy.

____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5896
  • Ekspert
09-07-2009, 12:42
Te tanie 900-ki są z mikolaj-shop.pl ??? :)))


To znany importer "markowych" precjozów z Państwa Środka.

_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
09-07-2009, 12:51
W sumie nie wiadomo czy oni (Sony) tak cięko przędą, czy faktycznie zalew podróbek .  Moje byłe  HD7509HD kosztowały w USA 260$ a teraz tam można je nabyć za trzydzieści parę $ I też wtedy było ryzyko ze kupi się stary model który różnił się tylko  tym w specyfikacji ze zamiast do 80kHz przenosił do 30kHz.

Roland masz na PW korespondencję
                 

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
09-07-2009, 12:53
>> Rolandsinger, 2009-07-09 12:42:58
Te tanie 900-ki są z mikolaj-shop.pl ??? :)))

Nie ;) Z ebay - HonkKong, nie wiedziałem, że słuchawki też się podrabia ;) Dzięki za ostrzeżenie.

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
09-07-2009, 13:00
Czytałem parokrotnie opinię na head-fi, że lepiej wziąć te bez dopisku HD. Nie słuchałem ich, natomiast od tych Sony HD wolałbym DT990 Pro - podobne granie, tylko góra prawidłowo rozciągnięta i bez dodawania pogłosu od obudowy na średnicy.