Audiohobby.pl

Czego teraz słuchacie?

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
19-10-2017, 22:26

niby fajnie brzmi ale strasznie infantylny muzycznie utworek .frazy grane na gitarce jak z przedszkola ,caly uklad muzyczny banalny jedynie broni sie ta mgla brzmienia bioraca sie z dobrego zarejestrowania numeru .
te analize zrobilem specjalnie dla ciebie arso nie zlosliwie.
ps czesto w prosto zrobionych numerach jest to cos , melodia , poprostu genialna melodia ktora broni numeru ,ale tego tez tu niema .zwykle bezplciowe ale niezle rzemioslo.
a jest tu element budowania nastroju czyli stopniowe rozwiniecie ,to jest .
---------------------
co do Grechuty to ... jest mistrz i zupelnie nie rozumiem do czego go porownywales ,serio..do disko polo ?
wez sie zastanow chwile .
--------------------------------------------------
Grechuta to jest top muzyki i sztuki .jakbys nie wiedzial to teraz wiesz.

« Ostatnia zmiana: 19-10-2017, 22:42 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
19-10-2017, 23:06
dwa ciekawe utworki ktorym jednak czegos brak - melodyki i elementu spajajacego utwór w całość .
ale i tak ciekawe .

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
19-10-2017, 23:36

nadal brzmi i trzyma klimat.
« Ostatnia zmiana: 19-10-2017, 23:38 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
21-10-2017, 18:42
ekspresja -8 ,melodyka -8 ,składnia dzwieków znaczy harmonia :) - 8

szkoda ze jako jedyny czasem do linkow dodaqje taka wyszczegolniona ocene .ARSO zyjesz? ocen jakos krytycznie ten numer albo niech to zrobi ktos inny .
« Ostatnia zmiana: 21-10-2017, 18:47 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
21-10-2017, 19:10
o w mordke jaki fajny utworek ,nie znalem go wczesniej .

po 6 ciokrotnym przesluchaniu stwierdam ,to jest wykorwiste i zajebiste ,to lubie  w muzie .to jest ten żywioł muzyczny ..a sam poczatek tego numeru boski .
melodyka 10
harmonia 9
brzmienie 9
ekspresja 10
rytmika 7

niestety zespol Dover jak wiele innych wpadal w pulapke myśli ze im numer ostrzejszy im wiecej dziekow tym bedzie lepiej ,no niestety tak to nie dziala ..wiec obok kilku naprawde zajebistych numerow jest tez kociokwik jazgotu i tyle .:).To zadziwiajace jak czesto tworcy zapominaja co im przynioslo sukces i na sile pchaja sie  w jakies bagno myslac ze to jest sztuka ktora ich wyniesie na wyzyny .jest mnustwo takich przykladow.
----------------
dla porownania gowno i popluczyny pozostale po zespole :
« Ostatnia zmiana: 21-10-2017, 20:25 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
21-10-2017, 21:23
to z dobrego okresu .ale takiego przelomowego ......swietne  ,genialne .zreszta dawalem ten numerek tu kilka razy ale nieszkodzi kolejny raz bo jest swietny.


---------
generalnie ludzie jak sa dobre zajebiste numery dawajcie , nawet po raz kolejny bo warto :)
pozatym co was tak pozatykalo .dawac co tam sluchacie !!!:)
kol arso sie nieco przytakal ale mam nedzieje ze sie odetcha i bedzie dawal numerki do sluchonia .arso licze na ciebie .nie obrazaj sie i dawaj muze !!!.a to ze kometuje to z jenej strony fajnie ze ktos komentuje a z drugiej mozecie to olac ,prawda? :)dawac muze chlopaki i dziewczyny .:)
« Ostatnia zmiana: 21-10-2017, 21:43 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
21-10-2017, 21:45
hmm.komentujac tez sie odslaniam piszac jak co widze..

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
21-10-2017, 21:55
wlasnie wpadl do domu mój kot pisczac i niosac w pysku mysze :)świetny zwierzak.A i to przy deszczu ,caly mokry jest ,niezly lowca ,samiec czyli kot .a podobno koty nie lowia jak samiczki kotki .jestemniesamowicie dumny z tego kota ,jest swietny .przytulas z niego niesamowity i lowi myszki :) .teraz sie  wylizuje siedzac przy drukarce .
« Ostatnia zmiana: 21-10-2017, 22:15 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
21-10-2017, 22:18
na focie wyglada jak czarny diabel ale to tylko kot ktory patrzyl co sie dzieje .oczka w zeczywistosci ma innego koloru sa zielone i nie takie obce .fotka po pieciu minutach jak przyszedl z ta mysza , teraz siedzal juz na fotelu i groznie spogladal w obiektyw.co ciekawe u zwierzaka nie widac zadnego strachu ani podlizywania sie ,jest na focie taki jak jest naprawde lowiac myszki .nigdy nie byl w jakikolwiek sposob stresowany i ciesze sie obecnoscia wolnego zwierzaka .
« Ostatnia zmiana: 21-10-2017, 22:27 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
21-10-2017, 22:54




\Wielki szacun dla tej blondynki na gitarze ,wie co z nia robic ,swietnie gra.te frażolety na zawołanie na akordach .nie kazdy tak umie.wielu nie wychodzi nawet na jednej strunie.
« Ostatnia zmiana: 22-10-2017, 00:46 wysłana przez atmeg »

ArSo1981

  • 181 / 4727
  • Aktywny użytkownik
22-10-2017, 19:13
atmeg,
masz rację kawałek Joe Bonamassa jest miałki, ale mi się go przyjemnie słuchało jako tło a temat brzmi "Czego teraz słuchacie" ...Często wieczorem lubię jak coś leci w tle i jest, dla mojego ucha, przyjemnie zaaranżowane.
Ostatnio miałem "przyjemność" pracować z dźwiękiem wydającym przez kompresor (96 dB) i wdychając przez maskę opary ze spalania węgla brunatnego.
 Takie spokojne i proste kawałki są dla mnie w sam raz aby coś jeszcze porobić do pracy przy kompie.

Kawałek z teledyskiem Dover dla mnie może być... taki pop-rock. Przypomina mi płytę jaką kupiłem będąc z pewnych powodów na urlopie przez tydzień w Rostocku.... płyta pani Jennifer Rostock (i to była wielka kupa).

Kawałki z koncertu Dover o wiele lepsze niż teledysk, mimo, że prawie zawsze materiał zarejestrowany na żywo cierpi na pewne braki.
Do twoich ocen dodałbym jeszcze skalę odpowiadającą rzemiosłu (lub coś w tym stylu... jesteś bardziej wygadany to zaproponuj sam).

Dover nie byłbym w stanie przesłuchać całej płyty jak byłaby tak nagrana. Byłem 2 razy na rezonansie mag. i za każdym razem praktycznie zasnąłem od tego hałasu... tutaj byłoby to samo.
Przeciwko teledyskowi Dover stawiam The Rumjacks (też punkowy zespół) z tym otworem

Melodyka -8, harmonia -7, brzmienie- 7, ekspresja- 9,  rzemiosło - 6, monotomia - 1 (im niższa tym lepiej)

 
« Ostatnia zmiana: 22-10-2017, 19:17 wysłana przez ArSo1981 »

ArSo1981

  • 181 / 4727
  • Aktywny użytkownik
22-10-2017, 19:41

Melodyka -9, harmonia -8, brzmienie- 8, ekspresja- 6,  rzemiosło - 5 (przeciętne), monotomia - 3

Widzisz, każdy jednak poda swoją skalę... myślę, że warto jednak podać referencyjny utwór np. w danym gatunku muzycznym.
Skala podana od tak sobie i jako absolutna jest z d...y.
Może ciekawie wyszłaby skala dla punku i grunge. Ja jako punkt odniesienia dla grunge podam Pearl Jam ONCE (często nucę) i melodyka - 9, harmonia -8, brzmienie- 9, ekspresja- 9, rzemiosło - 7, monotomia - 2
Najgorszy punk rock - kurcze nie mogę go wydobyć z odmętu internetu a nie chcę brać czegoś z patafiana...
Może podam coś innego (nie koniecznie pośredniego) ...  Offspring

Wg mnie całkiem fajnie wykonana płyta (ile się przy niej człowiek wybawił na domówkach...głowa boli) : melodyka - 8, harmonia -6, brzmienie - 7, ekspresja- 7, rzemiosło - 6, monotomia - 3.
   
A to co teraz znalazłem:
   


melodyka - 6, harmonia -7, brzmienie - 8, ekspresja- 7, rzemiosło - 8, monotomia - 4.
« Ostatnia zmiana: 22-10-2017, 19:46 wysłana przez ArSo1981 »

Haka

  • 2996 / 5183
  • Ekspert
25-10-2017, 00:17
Jak byłem mały , zobaczyłem w „Świecie Młodych” pierwsze zdjęcie, z edycji , jaką zapowiedział  ŚM z muzykami   AC/DC.
Był nim Malcolm Young.  Wtedy najlepiej, znałem tylko  Angusa, jego brata.
 Malcolm ze zdjęcia, patrzył jakby z dołu ( ktoś może pamięta to zdjęcie ze ŚM? ).
Zawsze robił dziwne miny grając na gitarze.  Stał zawsze z tyłu, dając pole do popisu bratu Angusowi i  wszystkim  innym członkom zespołu.

Świetny gitarzysta, niedoceniany  niestety.
W domu też pewnie ustępował bratu Angusowi we wszystkim.
Jeszcze żyje , ale to nie jest życie rockmena.

Spojrzyjcie na Niego i na to co robi/robił  na koncertach.

Zawsze w cieniu.

« Ostatnia zmiana: 25-10-2017, 00:19 wysłana przez Haka »

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
27-10-2017, 19:05
@Haka .
tak sie składa że lubie poobserwować na koncertach acdc wszystkich muzykow .
20 lat temu niedoceniałem tej kapeli ale wtedy byłem pod wpływem elektroniki oraz Hedriksa ,nie zrezygnowalem z tej muzyki ale acdc kiedyś przezemnie niedoceniane teraz u mnie zajmuje wazne miejsce .ekspresja i wolnosc to emanuje z ich koncertow.to w wielkim skrocie.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2017, 19:09 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4859
  • Ekspert
27-10-2017, 19:21
Arso ,kolego ...
Nigdy nie bierz tego co wypisuje tak na serio ! jesli kieruje jakieś słowa do ciebie miej do  tego dystans .
Pamietaj ,luzik i dystans z odrobiną humoru !!.
fajnie że podjołeś prube określenia utworu z wyszczególnieniem takich elementow jak ekspresja ,czy melodyka .
Myśle sobie że zauważyłeś sens takiego oceniania utworku bowiem to bardzo wiele mówi o Numerze jak i o tym kto te ocene pisze .Pozdrawiam,elektronik , automatyk , konstruktor wielu dziwnych mechanizmów .:).a i  programista od siedmiu bolesci ale dzialajacych programow:).ale przedewszystkim milosnik muzyki.
...................................................
podlacze se wzmacniacz .....do kompa........ i
niedoceniana Polska muzyka i to taka nie robiona na zlecenie biura politycznego partii tylko taka zrobiona
z potrzeby robienia muzyki.


Dla kontrastu świetna kompozycja muzyczna ale zgniła od politycznego wpływu .Piosenka dla potwora Stalina .


inna polityczna piosenka ale także muzycznie swietna.Czyżby nieśmiała deklaracja że mamy komunizm w dupie ?byc moze ale niewiem :)Stalin juz wtedy zdechł ?to by wyjasnialo tekst.ale muza swietna .i dla tej muzy to daje .

ale jedno jest chore w tym numerze ,to ze przepraszaja profesorow komunistycznych za to ze zyja .to jest naprawde chore ale i dzis mozna znalezc wiele takich chorych zachowan zwyklych ludzi wobec wladzy ktora ich doi .odpowiednio zmanipulowani ludzie sa sklonni przepraszac za to ze zyja.
Moj kot nie musi mnie przepraszac za to ze kupuje mu jedzenie i ze ma u mnie schronienie .to raczej ja jestem jemu wdzieczny za to ze jest .
« Ostatnia zmiana: 27-10-2017, 20:11 wysłana przez atmeg »