Audiohobby.pl

Accuphase

lancaster

  • Gość
06-04-2008, 19:13
Wchodze sobie na audiostereo, a tam recenzja wzmaka Accu. Same ochy i achy....firma ostatnimi czasy jest u nas dosć mocno promowana(pewnie dobre marże dają ;))....szczerze mowiac nie mam powodów zeby podzielac te zachwyty, bo co tu duzo mowić z dotychczasowych doświadczen wynika ze to solidnie wykonane(wielkie brawa), lekko wykonturowane brzmieniowo, poprawnie grajace piece i nic ponadto....co jakiś czas dochodza słuchy ze accu zagrał super :)....nie tracąc więc wiary zapytam czy któryś z kolegów miał okazję porównać Accu z jakimś innym piecem ? Skondinad wiem, ze w systemie w którym na codzień pogrywa Vincent(za ok 4Kzł)integra Accu za ok 20Kzł furrory nie zrobiła....no ale różnie to bywa.
Poza warstwa marketingową jaka ostatnio towarzyszy urządzeniom tej firmy jestem ciekaw Waszych opinii.

Jun

  • 93 / 5878
  • Użytkownik
06-04-2008, 19:44
Z tych ochów i achów wyłamał się F. Kulpa (AudioVideo) w ostatnim teście nowego wzmacniacza E-450. Zjechał go bez litości, dawno nie widziałem takiej recenzji.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

lancaster

  • Gość
07-04-2008, 00:27
Można wiedzec co p. Kulpa napisal o Accu ? Wiem ze firma sie raczej kiepsko sprzedaje w USA...mają tam już swoje lepsze ciepłe kluchy..pewnie muzykalniejsze i dynamiczniejsze.... w postaci McIntoscha....:)
...a moze sie mylę co do accu...w kazdym razie ostatnimi czasy to taki mały forumowy bum marketingowy(testowy w ochach i achach najczęściej) ... ze swojej strony słysze opinie ze to nic specjalnego(dxwiekowo)....samych urzadzeń w  warunkach kameralnych zaznaczam nie sluchałem...dlatego pytam co i jak ...

Bruce

  • 559 / 5886
  • Ekspert
07-04-2008, 01:17
Słuszna uwaga lan o tym, że coś ostatnio strasznie promują Accu... robiąc z tej firmy w ręcz markę kultową... jakby to był AN ;-)
Nie wiem czy pamiętacie ale jeszcze parę lat temu istniało (słuszne lub nie) przekonanie wśród recenzentów, że Accu robi świetnie odtawarzacze CD i mocno przeciętne wzmacniacze. Teraz dowiadujemy się, że wszystko co robi Accu jest świetne i jest warte swojej (bardzo wygurowanej zresztą) ceny !
________
mniam...
________
mniam...

Slav

  • 545 / 5890
  • Ekspert
07-04-2008, 01:33
Kulpe zawsze fajnie mi się czytało, bo dosyć łatwo wyczuć jego pewien dystans do tego co recenzuje.
Wydaje mi się, ze ostatnio więcej oh-ów i ah-ów zbierają klocki Audio Research. A może to tylko Elberoth? ;)

blomin

  • 55 / 5890
  • Użytkownik
07-04-2008, 08:09
sie dziwicie? nawet jozwa wlazl w interes, na audiostereo reklama jak przy dwupasmowce.





blomin

  • 55 / 5890
  • Użytkownik
07-04-2008, 08:12
a sorry to ta ach opinia, nie dolukałem.

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
07-04-2008, 09:01
Nie ma się co podniecać,czy ktoś z Was chce kupić wzmacniacz a może; tfu, tfu korektor tej firmy ?
Na dzielony solidny CD DP800/801 nas nie stać,więc po co się podniecać słabszym sektorem tej firmy
Rafaell

lancaster

  • Gość
07-04-2008, 09:12
Rafaell, ja tam sie nie podniecam bo osobiscie uwazam absolutnie nie ma czym....przynajmniej jak do tej pory.....a temat na as mocno aktywny....pisywali juz recki sprzedawcy accu, pisywali niezalezni uzytkownicy, napisała i redakcja....dobrze wiedziec czego w Polsce oczekuje "wymagający meloman"(cyt) :)

__kot__

  • 724 / 5889
  • Ekspert
07-04-2008, 09:36
Ja mam jednocześnie starą integrę Accu (E-302) i SunAudio na 2a3. Nie narzekam na Accu....
Nie robiłem jeszcze bezpośrednich porównań ale z pewnością kiedyś tak się stanie - opisze co i jak.
Teraz Accu robi u mnie za pre do Sun-a (czekam na pasywkę) i przyznam szczerze, że jest do d... . Accu jako integra gra znacznie lepiej niż jako pre. Znacznie lepiej gra również jako sama końcówka. Oczywiście nie wspominam nawet, iż Sun Audio bez Accu jako pre jest innym wzmacniaczem :)
Podsumowując - ze swojej integry jestem zadowolony. Ale gdzieś już czytałem, iż nowe produkty Accuphase to nie to samo co starocie tej firmy...
Pozdrawiam

piter

  • 15 / 5882
  • Nowy użytkownik
07-04-2008, 10:14
Jako posiadacz CD DP-75V zgadzam się z przedmówcą ;).   Nowsze produkcje Accu z podobnego przdziału cenowego ( do 20 kPLN ) graja wyraźnie gorzej.  Dp75V bardzo udanie godzi muzykalność i ocieplenie ze sczegółowością spójnością i precyzją, ale także nie jest ideałem neutralności i przejrzystości.

mark11

  • 356 / 5890
  • Zaawansowany użytkownik
07-04-2008, 10:30
>> __kot__, 2008-04-07 09:36:14
Też zastanawiam się nad pre do Suna, ale pasywka raczej odpada bo potrzebuję dobrego pre mm do Linna. Na razie gra jako integra chociaż jego regulacja głośności może wykończyć nawet świętego.
Jaką pasywkę planujesz TVC, zwykła drabinka rezystorowa, a może coś na Sovtherach? Sam się waham co robić dalej, żeby nie schrzanić za bardzo dźwięku 2A3, a jednocześnie mieć odrobinę komfortu (żona tego wymaga).  
Markus

__kot__

  • 724 / 5889
  • Ekspert
07-04-2008, 10:52
>> mark11, 2008-04-07 10:30:56
Zamówiłem pre DIY.
Będzie to coś takiego jak Placette z drabinką rezystorową i sterowaniem z pilota. Żona też wymaga odrobiny komfortu :) ...

mark11

  • 356 / 5890
  • Zaawansowany użytkownik
07-04-2008, 10:56
>> Arek_50, 2008-04-07 10:46:58
Ten NVA P90 na switchu Elmy i z pre gramofonowym zapowiada się obiecująco. Tylko gdzie tego posłuchać?
Mam switch 2 x Elma 48 pozycji + Veleo metal film resistors + wtyki Cardas, ale w systemie niestety rzadko tego używam, bo to cudo zakłada się na gniazda wejściowe ampa z tyłu i nie ma dostępu do tej regulacji głośności. Natomiast ta purystyczna regulacja w bardzo znikomym stopniu wpływa na sygnał co dobrze słychać :)
Markus