Audiohobby.pl

O akustyce sal koncertowych

Jun

  • 93 / 5884
  • Użytkownik
04-04-2008, 20:25
Materiały faktycznie ciekawe! Interesując się "zwykłą" akustyką i męcząc się z własną "salą koncertową" przeczytałem z zaciekawieniem kilka tych wykładów. Nie da się ukryć, że poza wspólnymi wzorami, ma to z nami tyle wspólnego, co przepis na pasztet z XVIII wieku z obecnym. "Tusz zajęczych tuzin, a wątroby z wołów daj..."

Sorry za tę improwizację (ale pasztety z zamordowanych zajęcy jednak sam robiłem).

Widzę tu jednak prawdziwy sęk w tych materiałach (dla nas), ponieważ wielkość np. elementów rozpraszających ma się bardzo ściśle do obsługiwanej powierzchni (że do częstotliwości, to oczywiste). W moim przypadku chodzi tu o dyfuzory RPG na suficie. Ze względu na cenę spodobały mi się takie nieregularne ostrosłupy o (chyba) stopowej podstawie. Wygląd przygnębiający, ale okazało się, że to tylko do b. dużych pomieszczeń. Z daleka mniej straszy, ale głównie, równomierniej rozprasza.

Propagujmy więc akustykę. Trochę trudniej się kłócić niż o wpływ kabli, ale dużo łatwiej (przyjemniej) słuchać.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

konto_usuniete

  • 402 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
05-04-2008, 15:22
ADMIN: Konto i wpisy zostaly usuniete na prosbe uzytkownika (parmenides).