Audiohobby.pl

Polaryzacja wysokotonówki - prosze o poradę.

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
16-04-2009, 23:53
>> piterzi, 2009-04-16 23:45:15

Policja jeszcze długo takich mądrych psów nie będzie miała, bo rządzi kartel hodowców zdegenerowanych w jednym pniu owczarków niemieckich.Ten pies u mnie panisko ale w Australii potrafi utrzymać w ryzach stado 1000 krów i nie na darmo go nazywają ferrari pośród owczarków
Rafaell



                     

janko

  • 186 / 5498
  • Aktywny użytkownik
17-04-2009, 01:16
-> piterzi
przed ewentualną pomyłką.
Dobierając/strojąc "Na słuch" nie zawsze jesteśmy w stanie dojść do tego co jest nie tak (chociaż słyszymy że coś jest źle).
Zgrywając przykładowo głośniki fazowo mikrofon jest bardzo przydatny do oceny liniowości, ale sam wynik pomiaru nie mówi nam wiele o jakości systemu (mierzyłem kiedys głośniki jakiegoś laptopa i w zakresie średnich i wyższych częstotliwości były idealnie liniowe, ale...:).

Ucho ludzkie jest bardzo dobre w słyszeniu niektórych rzeczy, ale słabe w słyszeniu innych.

almagra

  • 11514 / 5547
  • Ekspert
13-05-2009, 23:55
Chodził mi po głowie jakiś czas temu pomysł wykonania kolumny z użyciem dużej ilości głośników średnio i wysokotonowych połączonych szeregowo[ze zwrotnicą].Z przeznaczeniem do otl.Podejrzewam jednak,że niespójność przetworników zniweczy stereo.