Audiohobby.pl

Trzaski włączającej się lodówki

unick

  • 28 / 5849
  • Użytkownik
24-03-2009, 22:34
Czy ktoś wie jak rozwiązać powyższy problem odizolowania kompresora, tak aby nie generował trzasków podczas włączania/wyłączania. Osobny obwód nie pomaga.

Ktoś powie, że lodówka to nie problem bo włącza się / wyłącza raz na pół godziny. Otóż właściwie problemem nie jest lodówka ale kompresor do gramofonu (opisany tutaj -->http://audiohobby.pl/topic/8/405). Mechanizm jest taki sam jak w przypadku lodówki. Producent urządzenia sprzedaje urządzenie, które rozwiązuje ten problem - ale może można inaczej (i taniej).

pozdrawiam

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
24-03-2009, 23:00
Może tanio wyjdzie kupno  pustej gaśnicy i podpięcie jej jako dodatkowego zbiornika i wtedy może starczy akurat powietrza na jedną płytę?
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
25-03-2009, 09:09
Może by warto do tego kompresora zastosować kondensator przeciwzakłóceniowy, taki jaki jest stosowany w typowych elektronarzędziach? Czyli zakłócenie jest filtrowane u żródeł. Powinieneś podać moc i napięcie zasilania i pewnie koledzy elektronicy obecni na forum Ci taki kondensator powinni łatwo dobrać. Ostatecznie można takowy uprosić w serwisie elektronarzędzi (oczywiście moc kompresora jest istotna)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

unick

  • 28 / 5849
  • Użytkownik
25-03-2009, 18:54
Większy pojemnik na razie nie wchodzi w rachubę bo nie mam go gdzie postawić, poza tym podobno jak większy pojemnik to trzeba inny kompresor (to nawet ponoć minimalnie poprawia dźwięk).

Wolałbym coś kupić, co np. wpina się między sieć a kompresor i eliminuje ten problem. Próbowałem coś takiego jak Helion bo akurat mam - ale nic nie daje.