Audiohobby.pl

dziękówka do laptopa

ozrabal

  • 30 / 5492
  • Użytkownik
15-03-2009, 21:27
a co panowie szanowni zaproponują w tej kwestii ?
pcmcia audigy 2 czy może coś zewnętrznego na usb
głownie odsłuch na słuchawkach

ozrabal

  • 30 / 5492
  • Użytkownik
16-03-2009, 10:24
a może lepiej olać kartę i zainwestować w jakiś niedrogi wzmak słuchawkowy

aasat

  • 2263 / 5847
  • Ekspert
16-03-2009, 11:27
Co prawda nie słuchałem, ale może emu 0202 nadałoby się

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
16-03-2009, 13:15
>a może lepiej olać kartę i zainwestować w jakiś niedrogi wzmak słuchawkowy
Nie bardzo rozumiem, jeżeli chcesz podpiąć to bezpośrednio pod sound wbudowany w laptopa to raczej nie jest to dobry pomysł.

Co do Creativów to nie mają one na stałe jakiegoś przetwarzania sygnału po swojemu w DSP.

Osobiście mam  M-Audio Transit. Ale używam jej raczej do pomiarów niż do słuchania. W każdym razie bez wzmaka dodatkowo raczej u mnie nie da rady bo słuchawki wysokoomowe i z dziurki w karcie słabo ciągną.

Można też pójść w DIY na PCM2702 i wbudować do tego też jakiś wzmak słuchawkowy na LT1210 lub TPA6120. Całkiem przyjemny dźwięk i dodatkowo trochę zabawy z lutowaniem. Ograniczenie w tym wypadku to 16bit/48kHz, więc jakichś nowszych FLACów nie pociągnie.

Pytanie też czego będziesz na tym słuchał, bo jeżeli mp3 o małym bitrate, to w zasadzie wszystko co specjalnie nie szumi ujdzie. A w tym wypadku postawił bym na wygodę i wziął coś na PCIMCIA (chociaż tu też trzeba uwarzać bo kiedyś o mało nie wyłamałem sobie takiej karty z COM\'ami)

------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
16-03-2009, 13:19
I oczywiście pytanie o budżet.

Bo rozwiązań jest masa

M-AUDIO Audiophile (wbudowany prosty wzmacniacz słuchawkowy i własne zasilanie) za < 600 PLN

po Benchmarki za kilka tys PLN i wyżej.
 

------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

ozrabal

  • 30 / 5492
  • Użytkownik
16-03-2009, 13:55
generalnie nie przewiduję na ten cel dużego budżetu,
będę słuchał metalu z mp3, posiadam stare zbiory z czego 90% do wywalenia ale wcześniej muszą zostać przesłuchane, wcześniej miałem stacjonarny komputer podłączony do stereo ale po przemeblowaniu nie ma już takiej opcji
siadam sobie z lapkiem w fotelu czytam książkę lub przeglądam net i pod ręką mam muzyczkę, do wydania kilka stówek więc bez szaleństw
może więc mały wzmacniaczyk słuchawkowy, może lampowy, używany lub jakaś karta dźwiękowa pcmcia lub usb

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
16-03-2009, 15:12
Kup sobie jak najwyższy model słuchawek Grado, będziesz mógł je wtykać do czego tylko zapragniesz, a uzysk jakościowy będzie większy niż wpychać w tor budżetowy wzmacniacz słuchawkowy przed takie sobie słuchawki. Nie wiem ile masz w sumie kasy do wydania, ale na Grado SR325i jest już bardzo ciekawie, nawet wprost z playera mp3 - nie mówimy o "mp4". ;)

ozrabal

  • 30 / 5492
  • Użytkownik
16-03-2009, 19:02
cóż, że tak ujmę krótko: Grado SR325i przekracza budżet :)

ozrabal

  • 30 / 5492
  • Użytkownik
22-03-2009, 10:05
nabyłem audigy 2 na pcmcia do laptopa, zobaczymy