Audiohobby.pl

Po polsku : Big Beat.

Dudeck

  • 5101 / 5861
  • Ekspert
26-02-2009, 23:21
Na początek to , co na początku ma być :
http://www.polskirock.pl/rock_z.html

Wspaniały okres w dziejach polskiej muzyki , chociaż samemu nie miało się możliwości zaistnieć w tym samym czasie i doświadczać tego na bieżąco .
Od kiedy jednak pamiętam to te właśnie rytmy kształtowały moje upodobania muzyczne i choć dzisiaj słucham ( ale też i zachwycam się ) innymi gatunkami , współczesnym wykonastwem - to jednak nic nie jest w stanie sprawić mi tyle radości co muzyka z tego okresu .
Ja jej nie słucham , ja ją odbieram całym sobą .

marivs

  • 220 / 5726
  • Aktywny użytkownik
27-02-2009, 07:53
Dudeck :) bo kiedyś to... pisano i komponowano piosenki dla cioci, koleżanki, narzeczonej, znajomych itd., więc robiło się to z pasją i to czuje sie do dzisiaj słuchając tych "staroci" a teraz... teraz utwory komponują firmy fonograficzne i panująca wszędobylska komercha pod publiczkę. A jak trafi się piosenka, przykładowo "jest już ciemno..."  to po jakimś czasie pojawia sie komunikat - oto płyta uzyskała status platynowej. Ja się pytam... płyta platynowa czy jeden utwór promujący? Blee, żygać się chce od tego ogarniającego shitu.
Oczywiście to co napisałem to tak w wielkim skrócie myślowym :)

konto_usuniete

  • 56 / 5419
  • Użytkownik
27-02-2009, 13:13
Jako dzieciak byłem kiedyś na koncercie Czerwono-Czarnych w Międzyzdrojach. Zdaje się, że w tamtym czasie wokalistą była Karin Stanek. Jeszcze mam gdzieś zdjęcia robione przez mojego ojca.
Zdarzyło mi się też być na koncercie Wojciecha Kordy i Ady Rusowicz (już nie jako Czerwono - Czarni) ale prawie nic z tego nie pamiętam.
Z innych beatowych ciekawostek  to w polskich kościołach były odprawiane tzw msze beatowe, gdzie cały podkład muzyczny zamiast organisty wykonywał zespół big beatowy.Byłem na takiej jednej i bardzo dobrze pamiętam, że "Baranku Boży...." z perkusją i gitarami elektrycznymi wyszedł super :-)

Ale co ja o tym piszę. To prawie jak opowieść o dinozaurach :)

yosarian

  • 35 / 5895
  • Użytkownik
27-02-2009, 14:27
>Dudeck
To byli czasy. Pasja z jaką grano na takich instrumentach , bo do innych nie mieli dostępu, to coś nie powtarzalnego.
  Kto dziś tak gra, tak komponuje?Mam kupę na winylu już podniszczone ale jak chętnie się tego słucha,teksty znane na pamięć, z każdym utworem prawie jakieś wspomnienia związane. Niestety nie byłe na żywo na żadnym , ciut za młody jestem. Dzisiejsza komercja to niestety  ni pies ni wydra .Oczywiście , nie wszystko ale większość.

Dudeck

  • 5101 / 5861
  • Ekspert
27-02-2009, 15:55
A niektórzy dziwią się , że tylko w zeszłym roku film "Mocne uderzenie" obejrzałem chyba z piętnaście razy :)

Dudeck

  • 5101 / 5861
  • Ekspert
28-09-2010, 01:09
Super piosenka :