Audiohobby.pl

Wybieramy Urządzenia Roku (?)

lancaster

  • Gość
30-03-2008, 13:41
.... możnaby  było sie pokusić o wybor najbardziej wartosciowych urzadzeń 2008 w conajmniej kilku kategoriach(źródło/ amp/ zestawy głosnikowe/ słuchawki/ ampy suchawkowe/ płyta roku/ kable(hehe))....pisze o tym juz teraz coby zgłaszać kandydatów :)
....przy okazji bedzie wiecej czasu aby wyrobic sobie zdanie o konkretnym urządzeniu....w porównaniu z tym, tamtym i owym :) Poprosi sie Zbyszka to zorganizuje nam akies karty do głosowania ;)
Tak mi przyszło do glowy....

Krysew

  • 541 / 5894
  • Ekspert
30-03-2008, 13:46
>Lancaster
A to mają być urządzenia fabryczne czy nie tylko?

lancaster

  • Gość
30-03-2008, 13:50
Krysew, wszystkie urzadzenia nasze są :) W końcu to nie sklep czy pisemko branżowe....niech zwyciężą najlepsi a nie najlepiej promowani ;)

Rafaell

  • 5033 / 5888
  • Ekspert
30-03-2008, 13:55
>> lancaster, 2008-03-30 13:41:30
Czyli rozumiem urządzenia nowe ?
Ciekawe może by po prostu zrobić wybory regionalne a później wytypowane sprzęty potraktować łągodnie w ogólnokrajowym spotkaniu, logistycznie i organizacyjnie jest to niezłe zadanie do wykonania. Dobrze jakby nowe urządzenia startowały w klasach cenowych i klasie Open, czyli starsze wyroby w tej ostatniej klasie mogły by też startować.
Pozdrawiam
Rafaell

Krysew

  • 541 / 5894
  • Ekspert
30-03-2008, 13:58
>Lancaster
A DIY to będzie jako oddzielna kategoria czy razem :)

Rafaell

  • 5033 / 5888
  • Ekspert
30-03-2008, 14:19
Dobrze jakby DIY wystartował w grupie OPEN to nie są ułomni żeby im osobno organizować olimpiadę
Rafaell

lancaster

  • Gość
30-03-2008, 20:45
Wszystkie urządzenia niech stratuą w jednym wyścigu :)
....tylko wiecie....trzeba będzie to porównać zeby uczciwie ocenić....a o ile urzadzenia powiedzmy fabryczne są ogólniedostępne o tyle DIY są raczej w pojedynczych egzemplarzach....nie wiem jak to pogodzic, bo dostepnosć i mozliwosc porównań mocno ograniczona...

Piotrze, jaka jest twoja sluchawkowa propozycja ?  

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
30-03-2008, 21:32
Panowie, tylko kategorie cenowe wprowadźcie na zasadzie, że droższy nie wchodzi do wyścigu, ale tańszy może wejść w grono droższych, najwyżej wyląduje odpowiednio wyżej. Bo ja też mam kandydata - napęd do słuchawek.

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
30-03-2008, 21:34
Dobra, napiszę jeszcze raz, bo pomieszałem, a edycji postów nie ma póki co: kategorie powinny być "do", a nie "od do", czyli np. do 1000zł, do 2000zł, do 4000zł, do 8000zł, itd., ale Ci z niższych kategorii startują też w wyższych.

lancaster

  • Gość
31-03-2008, 13:53
Kategorie cenowe widzialbym jakos tak:
Urządzenia/kolumny
do 2Kzł
do 6Kzł
do 12Kzł
open
dla słuchawek i wzmaków sluchawkowych poprosze o propozycje ekspertów :)
Moze zaproponuję dla słuchawek:
do 200zł
do 500zł
do 1000zł
do 2Kzł
open

Wpszcie Wasze typy - tak by był czas na porownania i osobiste reflesje.

Cervantes

  • 398 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2008, 23:48
Ja bym zaproponował Odgrody jako kolumienki do 2Kzł.  Ale to by było chyba nieuczciwe : )

.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

lancaster

  • Gość
01-04-2008, 05:43
Carvantes, ja to spkonie mogę zroponowac odgrody w open :)
Mialem kiedys porównanka.i tak np. kolumny x(slynace z niedoscignionej średnicy) przy kolumnach y(w legendach znane jako nie do wykoszenia do 30Kzł) zagrały nieco lepszym środkiem i przestrzenią, ale też bardziej sucho i ogólnie jednostajnie(zwlaszcza burczybasowy charakter basu ładnie sie zaznaczył:))
.postawione przy kolumnach y odgrody skosiły je pod kazdym względem na dzień dobry tak ze własciciel kolumn y(tych nie do wykoszenia do 30Kzł) postanowił je sprzedac i rozejrzeć sie za babbcinymi glosnikami :)))) .im dużej sluchaliśmy tym bardziej kolumny "które można stawiać przy kazdych do 30Kzł" były cieższe do strawienia....Czy mozna sie
dziwić ?

ceny kolumn x i y ok 10Kzł..dodam tylko ze walka miedzy x i y trwała do ostatnich sekund....a i tak kiedy wjechały kolumny z(kosztujące4-5Kzł) to się okazało ze mają lepsze od x i y wokale....ach te audiofilskie dylematy....pewnie trzeba kupic paczki za 50Kzł żeby zagrały lepiej od odgrody ? ...gorzej jak znów nic z tego ;)

Pozdrawiam posiadaczy :)